Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

Ako se budes dovoljno trudio...

 

Sto se tice Dostojevskog(here I go again :haha:)...Naravno,neko koga zanima literatura bi trebalo da procita njegova dela,to se razume.Ali nekako mi je apsurdno to sto se citanje odredjene literature postavlja kao opsti standard iako vecina populacije nije citala istu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kraljice ovo nije nista tebi upuceno, jednostavno sam htio da naglasim kako sam napredan i progresivan

Just for the record, na tvojoj sam strani u ovoj diskusiji iako nisam bio sinoc na forumu dok ste se prepirali. A i procitao sam 2 (!!!1) djela Dostojevskog hvala Bogu, i MISLIM da je covjek kog interesuje knjizevnost osakacen ako nije procitao barem jedno. isto tako mislim da je osakacen onaj koji ne slusa porcupine tree, i onaj koji nije gledao nijedan film tarkovskog. Ali to su misljenja, ne dogme.

Edited by Andrija Smith

Share this post


Link to post
Share on other sites

Супер сам онда. Слушала сам porcupine, гледала сам скоро сваког тарковског, и читала сам достојевског(10ак комада). Јеее.

 

Па наравно да су мишљења, то и говорим, незгодно је одређивати каноне, шта по нечијем мишљењу би требало да се чита/слуша/гледа. Углавном иде индивидуално, али се прећутно створи слика о класицима и то је то.

 

Прочитајте Елиотов текст ,Шта је класик?' - објашњава неке ствари.

 

Сад смо кул :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote, koja prepotencija.

 

:haha::haha::haha:

A ti zaista mislis da te stvari ne bi trebale biti poenta svacijeg zivota?Zar su to stvari u kojima samo ja uzivam?Ne,to su stvari u kojima uzivamo svi.E sada,sto si ti rodjeni kontras je neka druga prica.Samo kontra,ko da si uclanjen u LDP.

 

 

U principu se Lemiju posle te moje rečenice koju provlačite već mesecima (a koja se uopšte nije odnosila na njega direktno) upalio senzor za intelektualnu ugroženost, jer se osetio prozvanim, pa mu je lakše da se sto puta koncentriše na moje slikanje na groblju kao dokaz moje nezrelosti nego na bilo kakav argument u prilog svojoj, a učestalost kojom to ponavlja na ovom forumu me samo sve više i više ubeđuje u njegovu nesigurnost. Ja nisam o ljudima koje sam iskreno mrzeo pričao toliko koliko je on puta na ovom forumu pomenuo moje ime u proteklih godinu dana.

 

Lupas gluposti druze.Ali zaista.Ti jesi nezreo i balav,sto uopste nije nenormalno ako se u obzir uzmu tvoje godine,sasvim normalna stvar.Smesno je sto upravo ti u svemu nalazis opravdanje,pogotovo u svojim postupcima i greskama.Sto se tice tog famoznog groblja,ja ti to naturam u ozbiljnom kontekstu jedino i iskljucivo kada krenes sa svojim moralnim pridikama,osudjivanjima i nabijanjima na stub srama.Jednostavno,covek koji radi takve gluposti nema pravo da nekom sere.Sve ostalo apsolutno spada u domen forumske sprdnje i zajebancije,isto kao npr, Josif boli ga kurac,KoCkica franjevac (dobro,u ovome i ima neke istine :D ),Princ neces jebati i naci posao,znaci tvrdis?brate? itd.A ako ti to ne kapiras,i apsolutno sve uzimas za ozbiljno i smatras nekim atakom na svoju licnost,onda ti dzaba Dostojevski. :da:

 

Onaj ko nije pročitao ništa od Dostojevskog je intelektualno sakat u odnosu na sve one koji to jesu uradili. To je jednostavno tako, a vi iznalazite opravdanja za sebe do sutra, potpuno mi je svejedno, mašite "Alo!"-m do sutra ako mislite da ste time bilo šta dokazali.

 

:haha:

Odrasti vise jebote.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ама не мислим на општу културу која се исказује учешћем у Милионеру, него на обавезност читања дела поменутих аутора. Као што се морају чути Металика, Мејдени и Слејер ако се слуша метал, као што се морају гледати Маратонци и Ко то тамо пева да би се причало о домажој кинематографији, као што се мора знати ко су Роналдо и Зидан ако се прати фудбал.

 

Sve se ovo mora znati ukoliko te zanima konkretna materija.Covek nije sakat po nekom pitanju ukoliko ga ta materija apsolutno ne interesuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Jebes Dostojevskog cuvaj zdravlje!!!

 

Svako ko procita Dostojevskog(i shvati ga preozbiljno) postaje mentalno sakat jer onda misli da je uhvatio boga za muda.

 

Sam Dostojevski sebe nije smatrao za dobrog pisca. Govnojedaci su ga digli u nebesa.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...