Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

Pa SI je koliko sam ja upoznat fokusiran na Sistemsko programiranje (hard core C i c++)

Pa, sta da ti kazem - nisi upoznat... Na SI-u imas predmet OOP1 - C++ i OOP2 - Java i C#, pre njih imas Programiranje 1 - Pascal, bulova algebra + malo mikrokoda i Programiranje 2 - C. Mislim to su ti predmeti gde bas ucis programske jezike, kasnije imas da ih primenjujes u projektima iz raznih drugim predmeta, naravno, to nisu jedini jezici koje ces imati priliku da sretnes na ETF-u...

Cela poenta je sto na ETF-u imas i aplikativno i sistemsko programiranje, dok nigde drugde to nemas. Eto.

Btw, ja bih pre upisao IT smer na FON-u nego FIT, jer je to to samo dzabe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pizdim, klinca mi ladno odbili, predali posteno sva sranja, ionako imam mizeriju od plate, prosek po njusci ukucana 5000, vukovac, budzet.... i na kraju kurac. Znaci, i dalje mora da se lazira, kao i pre dvadeset godina, niko nije imao nikakva primanja, i te sheme...

E, jebem drzavu, najcrnje sto znam decu bogatijih od mene koji rutinski dobise.!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја знам да је за бодове кад се пријављујеш за дом потребно да имаш приходе до 10 000 по глави,вероватно је тако нешто и овде.Само што се код нас ништа од закона и прописа не поштује,па ни то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А која је фора после прве године?Ја знам да треба да се има просек од 8.5 па навише,али не знам ништа за приходе. Ја колико видим,баш доста људи то добија,а није да немају шта да једу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moraju prihodi biti 0. Znam da su skoro svi šupčine pa to rade, ali za 6000 ne vredi biti šupčina. Btw imaš obrazac za primedbe na sajtu Ministarstva http://www.ubbad.rs/...i_prigovori.pdf , meni je u prvoj godini srednje žalba uspela. Jbt a skoro sam jedini, usred Novog Sada, usred najbolje gimnazije, imao primanja koja nisu bila 0. Pazi, ako ti klinac bude jako dobar i na faksu, nema te korupcije koja će ga sprečiti da uspe u životu. Tu su uključene i stipendije. Mada evo prijavio sam se za stipendiju fonda za razvoj naučnog i umetničkog podmlatka, i jbt kad izađu rezultati izađe samo lista poena, ništa rezultati testa, ništa prosek, ništa poeni, to tako smrdi na nameštaljku. Ali 13 000 mesečno + besplatan master + gomila drugih pogodnosti, pa eto pokušah i ove godine.

 

EDIT: Za novopečene studente mislim da nema stipendija, samo krediti, ali nisam siguran. Mislim da se pravila mnogo razlikuju za prvu godinu i ostale, jer studenti LADNO dobijaju kredit, skoro bez obzira na prosek i primanja. Nekako mi deluje kao da računaju prosek iz srednje a ne množe ga sa dva :D Evo npr. ja sam sa prosekom 9.4 ladno dobio kredit (preneo sam jedan ispit, pih) dok sestra sa 4.65 iz srednje nije dobila kredit, i to je debelo iza mene, sa oko 11 poena, dok ja imam nekih 14.7, a sve nam isto što se porodice tiče o.O E da, ako imaš prosek preko 8.5, kredit ne vraćaš, pa ti dođe skroz isto kao i stipendija.

Edited by Stolet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da bude prosek 8.5 da bi dobijao kredit, možda za stipendiju treba. Za kredit treba da su ti primanja što manja a ako po završetku školovanja budeš imao prosek preko 8.5 možeš da vraćaš samo pola od kredita ili da ga ne vraćaš uopšte, tako je nešto bilo.

 

Sa 8.5 ne vraćaš uopšte, na to sam mislio. A za stipendiju ti treba 8.5 i svi položeni ispiti. Btw svima koji su iznad 8.5 savetujem da traže još nešto sem državne stipendije, pošto se sa prosecima iznad 8.5-9 može svašta lepo naći. Ali budite spremni na lavinu 'studenata' sa kojekakvih jadnih privatnih fakulteta koji imaju proseke 10.0 i prebacuju se na državne bez problema. E to nam ubija obrazovni sistem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...