Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

 

"Poštovani sadašnji i budući studenti, ovo je grupa sa kojom ćemo zajedno uz pomoć svih građana, pokušati da nateramo vlast da donese izmene i dopune Zakona o visokom obrazovanju, kojim bi se predvidelo pravo zaposlenih studenata, postdiplomaca, i drugih zaposlenih koji se doškolovavaju na ODBITAK POREZA NA DOHODAK ( PLATU ) u korist ŠKOLARINE, DOMA, MENZE, i sl.

 

Takođe potrebne su izmene i dopune Zakona o porezu na lični dohodak kojim se to pravo ostvaruje.

 

 

 

Po najnovijim rezultatima Zavoda za statistiku prosečna bruto plata u Srbiji je 54 948 dinara. Na nju se plaća porez na dohodak u visini od 12%, što iznosi 6 593 dinara mesečno ili 79 125 dinara godišnje.

 

Prosečna cena školarina u Srbiji je oko 100 000 dinara.

 

 

 

TO ZNAČI DA SE ZA PROSEČAN POREZ NA DOHODAK, MOŽE PLATITI U PROSEKU 80% CENE ŠKOLARINE.

 

 

 

Studenti, koji rade i studiraju su dvostruko korisni za državu i društvo a pritom DVOSTRUKO OPOREZOVANI, i porezom i školarinom."

 

 

 

 

Facebook stranica

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам за сада задовољан,није ми претерано тешко јер ме занимају ствари које учимо. У првој години је то углавном филозофија(тј. политичке теорије) и социологија. Приличнон је организован факултет,скоро да нема отказивања предавања и померања испита. Највећа конкуренција за упис ти је на међународним односима,па на новинарству,па на политикологији па на социјалном раду.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj kolega dobro zbori, stvarno nam je faks organizovan sjajno, jako malo vremena se provodi na predavanjima, sad u drugom semestru imamo predavanja samo triput nedeljno, nijedno nije ni obavezno... Sto se tezine tice, sve zavisi, ja sam npr sve dao u januaru, a nisam ucio ni za jedan ispit vise od 4-5 dana (po 1-3 sata), jer sam bio na skoro svim predavanjima i uslo mi to u glavu, a i zanima me sve to, dok iz moje grupe (podeljeni u 4 grupe za vezbe) nas je ukupno troje od 41 dalo sve u januaru, a jos samo par njih je posle februara otkacil osve. Cak ni sto se placanja tice nista ne kenjaju, moze da se kasni opusteno s uplatom skolarine, niko ti nista ne kaze. :D Sjajan faks, sjajni profesori, sjajni ljudi, moja preporuka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Срђа мало кења да је учио по сат времена за испите,али опростићемо му јер је све остало што је рекао тачно. :D

Зависи та пролазност,ови што су на буџету су углавном све очистили. Ја имам још социологију али код Чупића се то полаже свакх 15 дана.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Срђа мало кења да је учио по сат времена за испите,али опростићемо му јер је све остало што је рекао тачно. :D

Зависи та пролазност,ови што су на буџету су углавном све очистили. Ја имам још социологију али код Чупића се то полаже свакх 15 дана.

 

 

sve je to super,ali ti niti ces dogurati do druge godine,niti ces jebati tamo nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upisi FPN i neces pogresiti :) I da, prijemni je jebeno tezak, pogotovu za novinarski (mada ces na samofinansiranje relativno lako upasti ako imas dobar prosek iz srednje), onaj Cupic nenormalno sastavlja sociologiju, mora covek znati i svaku tabelicu! Nemoj da se zeznes i da das pare za pripreme na faksu, uglavnom nemaju efekta. :pivopije:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@El Karnisero,Srlandand

Momci kako ste se nalupetali gluposti za FPN to je strasno:)

Ja sam II god inace smer socijlne politike i soc.rada.

 

Recicu samo za organizaciju da je losa, ali nesto bolja u odnosu na filozofski ili filoloski.

 

Najlaksi smer ti je novinarski recimo u prvoj godini nemas sex zvani Politicka ekonomija a ostala 3 smera(M,P,S) ga imaju.

Novinarski ima i neke smesne ispite tipa Medijski sistem Srbije koji nisu vredni ni pomena.

Inace drug koji je druga god na novinarstvu (rastafarijanac i iskusni duvadzija) zavrsava bez problema pa imam info od njega.Dosta ljudi je inace smoreno na novinarstvu to ces videti tek kad upises drugu jer JE UPISE ko god stigne, znam po mojoj genaraciji svi idu dalje bez problema.Pa posto nema selekcije onda su svi kao nesto smoreni :rolleyes:.

 

U svakom slucaju samo napred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

"Poštovani sadašnji i budući studenti, ovo je grupa sa kojom ćemo zajedno uz pomoć svih građana, pokušati da nateramo vlast da donese izmene i dopune Zakona o visokom obrazovanju, kojim bi se predvidelo pravo zaposlenih studenata, postdiplomaca, i drugih zaposlenih koji se doškolovavaju na ODBITAK POREZA NA DOHODAK ( PLATU ) u korist ŠKOLARINE, DOMA, MENZE, i sl.

 

Takođe potrebne su izmene i dopune Zakona o porezu na lični dohodak kojim se to pravo ostvaruje.

 

 

 

Po najnovijim rezultatima Zavoda za statistiku prosečna bruto plata u Srbiji je 54 948 dinara. Na nju se plaća porez na dohodak u visini od 12%, što iznosi 6 593 dinara mesečno ili 79 125 dinara godišnje.

 

Prosečna cena školarina u Srbiji je oko 100 000 dinara.

 

 

 

TO ZNAČI DA SE ZA PROSEČAN POREZ NA DOHODAK, MOŽE PLATITI U PROSEKU 80% CENE ŠKOLARINE.

 

 

 

Studenti, koji rade i studiraju su dvostruko korisni za državu i društvo a pritom DVOSTRUKO OPOREZOVANI, i porezom i školarinom."

 

 

 

 

Facebook stranica

 

Ko bre ima tolku platu u srbiji?Drugo na platu od 16000 porez za zdravsto i PIO je 9000 i sad drzava ima hiljade hektara neobradjenih povrshina treba da placa nekom da studira prava ili ekonomiju ajde ne zanosi se ,svi fakulteti treba da se privatizuju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srdaland, kazi mi, sta se polaze za prijemni na Politikoloskom Odeljenju FPN??

 

http://www.fpn.bg.ac.rs/osnovne-studije/politikolosko-odeljenje/

 

Ne mogu nigde da provalim na sajtu sta je potrebno spremati -.-

 

Сајт је голо говно,ја ништа тамо не могу да нађем. Апсолутно ми није јасно како је прошле године подобијао неке силне награде...

Спрема се историја за 3. и 4. годину гимназије,социологија и устав.

 

Recicu samo za organizaciju da je losa, ali nesto bolja u odnosu na filozofski ili filoloski.

 

Najlaksi smer ti je novinarski recimo u prvoj godini nemas sex zvani Politicka ekonomija a ostala 3 smera(M,P,S) ga imaju.

Novinarski ima i neke smesne ispite tipa Medijski sistem Srbije koji nisu vredni ni pomena.

Inace drug koji je druga god na novinarstvu (rastafarijanac i iskusni duvadzija) zavrsava bez problema pa imam info od njega.Dosta ljudi je inace smoreno na novinarstvu to ces videti tek kad upises drugu jer JE UPISE ko god stigne, znam po mojoj genaraciji svi idu dalje bez problema.Pa posto nema selekcije onda su svi kao nesto smoreni :rolleyes:.

 

Не знам одакле ти то да је организација лоша. Ништа се не одлаже,све буде када је и најављено,нема неких изненађења.

На новинарству једино што је Медијски систем баш лаган али нпр имамо ИПТ 1 који социјални и међународни смер немају. Имамо и Политичку економију,али у другом семестру. За пролазност,па доста људи је очуистило први семестар,није баш да ће сви да упишу другу годину али 80 посто људи хоће.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sajt je stvarno nevidjeno sranje, a Karnisero je vec odgovorio za prijemni. Samo da dodam, spremaj soc najvise, on je uvek najzajebaniji, istorija kako kad, mada uglavnom nije nesto teska koliko cujem :)

 

Sve sto je Nidza rekao potvrdjujem. Jebeni IPT1, odgovarao sam ga kod dekana Vujacic u pola 10 uvece, cekao od 9 ujutru, to je u principu jedino lose organizovana stvar bila, i to samo zbog profesora. Nama sve tece savrseno, o svemu smo obavesetni, milina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Данас Чупић испитивао све живо што предаје,то су ти његови међурокови. Рибе дошле на полагање скоцкане,избачене сисе,севају бутине,није ми било добро док сам чекао испред. :haha:

Edited by El Karnisero

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ako sad svi smerovi imaju Politicku ekonomiju onda povlacim rec za to.Ocigledno je da se sistem munjevito menja, da ne pricam sada koliko se forsiraju te sugave predispitne obaveze pre izlaska na ispit.Sto se tice IPT imali smo u drugom semestru to kod dekana Vujacica.Nije tezak ispit mislim da sam 8 dobio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ako sad svi smerovi imaju Politicku ekonomiju onda povlacim rec za to.Ocigledno je da se sistem munjevito menja, da ne pricam sada koliko se forsiraju te sugave predispitne obaveze pre izlaska na ispit.Sto se tice IPT imali smo u drugom semestru to kod dekana Vujacica.Nije tezak ispit mislim da sam 8 dobio.

 

Ми бирамо у другом семестру између политичке економије и савремене политичке економије,ја узех СПЕ. Треба ми речник,читао сам један пасус сат времена. Ужас.

А шта ви тачно учите из ИПТ-а? Ми имамо 1 и 2. У првом смо учили антику (Платон,Аристотел,Полибије),феудализам (Тома Аквински,Аугустин,Данте,Окем...),нови век(Макијавели,Мор,друштвени уговор),реформацију (Минцер,Лутер...) природно право (Лајбниц,Волтер,Гроцијус,Босије,Паскал...) а у другом појма немам шта ћемо све да учимо. Ви ваљда учите исто што ми у другим плус друштвени уговор?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ми бирамо у другом семестру између политичке економије и савремене политичке економије,ја узех СПЕ. Треба ми речник,читао сам један пасус сат времена. Ужас.

А шта ви тачно учите из ИПТ-а? Ми имамо 1 и 2. У првом смо учили антику (Платон,Аристотел,Полибије),феудализам (Тома Аквински,Аугустин,Данте,Окем...),нови век(Макијавели,Мор,друштвени уговор),реформацију (Минцер,Лутер...) природно право (Лајбниц,Волтер,Гроцијус,Босије,Паскал...) а у другом појма немам шта ћемо све да учимо. Ви ваљда учите исто што ми у другим плус друштвени уговор?

 

Pa da dobro sam rekao vi zapravo nemate PE jer ja nikad nisam upoznao nijednog novinara koji je PE izabrao kao ispit.Svi su uzeli SPE koji je boza za PE.

Ako vidis nekog kolegu sa smera da je izabrao PE slobodno mu kazi da je kreten. :mhihi:.

Ja sam dosuse extra prosao dao sam taj PE u junu tj iz cetvrog pokusaja(pola mojih kolega jos nije), a trenutno nemam zaostalih ispita (tj imam PSS al njega sam odbio ocenujer moze se dobije dobra ocena lako, ne jurim ocene nego mi zao da iz PSS imam 7 kad moze vise).

 

Sto se tice IPT koliko se secam imali smo sve to.

Moj savet je samo dobro radi predispitne obaveze a posle ces lako na ispitu kod Vujketa.

Edited by Schneider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам тако. Предиспитне добио 10,9,9 и после 6 на испиту и 8 на крају. Бања.

За СПЕ кажу да је тежа од ПЕ али професор је много лакши па сви изаберу то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...