Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

Кева и ћале, баба, тетка и студентски кредит.

Не бих свенуо, али једноставно нема потребе да радим.

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, gledaj dal si za prirodne ili drustvene..i onda koji ti je najperspektivniji za posao posle...npr posto si prirodnjak saobracajni je super, sad po bolonji je jos lakse za zavriti a brzo se nalazi posao ako uzmes ok smer...ili FON ti je ok isto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pametni, jesi cuo za smer telekomunikacije i logistika? Na to sam mislila, ne na drumski i zeleznicki...bolje da upise to nego npr matematiku ili tehnologiju cak...a prijemni je samo mata (bio pre par godina, sad ne znam)...

 

Pa sta ako je logitistika i telekomounikacije, jel to treba da znaci da mu je prodja veca u odnosu da drumski saobracaj recimo? Saobracajni inzenjer jedva ceka da radi bilo sto iz struke, ne da bira samo ono sto mu je smer.

 

U Srbiji tek 20% ljudi radi u struci ( prema strucnom profilu), a kamoli po smeru sa fakulteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima veze, jer sa logistikom moze da radi bukvalno u bilo kojoj firmi jer se bavi organizacijom transporta, onda u spedicijama i td...dok sa drumskim i zeleznickim moze da se slika...kao i sa vazdusnim. Npr drugarica mi trenutno radi u Coca-Coli a radila je u delti dok nije prsla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi imam druga koji je skoro zavrsio Saobracajni i bleji nezaposlen, ne samo on vec i ortaci mu.Koji je smer tacno ne znam to cu pitati, al znam da sam od njega cuo za logistiku i drumski saobracaj pa cu da pitam.Hocu reci uveren sam da je to zavrsio al moram da prverim.Inace podrzavam predlog za upis fakulteta i jeste u spediciji su dobre pare ko se ubaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma meni je sestra zavrsila logistiku i cekala je 2 god na posao:haha: , ali samo zato sto je zavrsila na pocetku ekonomske krize...pre toga su joj kolege bukvalno cim zavrse fax nalazili posao i svi su joj taj smer preporucivali jer je medju laksim a perspektivan...racunam dok ona zavrsi bice bolje, mozda budemo i u EU cak :haha: i jos je sad prava bolonja na faxu, otarasavaju ispite preko kolokvijuma i to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radim za sajt koji ima veze sa urbanizmom i gradskim saobracajem,svi koji rade u firmama koji imaju veze sa time imaju clansku knjizicu DS i SPS-a.Rodjak mi radi u CIP-u,pre toga je morao da udje u SPS.

 

Veruj mi,zapanjio bi se koliki broj saobracajaca je nezaposlen,mozda najneperspektivniji prirodni faks pored mog,masinskog.Samo ako budes medju boljima ces naci posao.Ne zajebavam se niti negativisem.

 

P.S.Jebala te EU,ocigledno te fascinira ideja da budes rob krupnom kapitalu i burzujima.

Edited by Egzistencijalni Bol
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

P.S.Jebala te EU,ocigledno te fascinira ideja da budes rob krupnom kapitalu i burzujima.

 

slazem se to za eu,eu je kapitalisticka tvorevina i americki protektorat,ne trebamo zbog toga da studiramo,vec zbog obrazovanja

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da razmisljas na osnovu toga sta ti je islo u skoli, nacin rada na faksu je drugaciji. Eventualno ako ti nesto bas nije islo ili ne volis, onda to precrtas.

 

Pa znam ja sve to, ali kada su to oblasti koje kapiram, nekako mi je normalno da razmisljam o njima. Moram i da gledam sta mi je koliko-toliko perspektivno... nmg sebi da dozvolim da zavrsim beskoristan fakultet...

 

 

 

 

Ma da, gledaj dal si za prirodne ili drustvene..i onda koji ti je najperspektivniji za posao posle...npr posto si prirodnjak saobracajni je super, sad po bolonji je jos lakse za zavriti a brzo se nalazi posao ako uzmes ok smer...ili FON ti je ok isto

 

Hvala, razmislicu i o tome, mada sam od par saobracajnih inzenjera cula da bas nije naj izbor :zeleni:

 

 

 

 

slazem se to za eu,eu je kapitalisticka tvorevina i americki protektorat,ne trebamo zbog toga da studiramo,vec zbog obrazovanja

 

Jbg... ja bih da studiram zbog eventualno boljeg i perspektivnijeg posla, boli me uvo za kapitalisticke tvorevine :haha:

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, ukoliko ima nekog sa Fakultetu Bezbednosti, ili neko ko ima nekog tamo... Nbt

 

Elem, interesuje me " Kada je upis na fakultetu bezbednosti? " (tj kada je bio prosle godine, kog meseca?)

 

Spremam se za prijemni, prijava za prijemni i datum prijemnog je sve objavljeno, ali interesuje me, kada je upis, placanje skolarine (ukoliko ne upadnem na budzet) itd. Frka ce mi biti ako je u julu :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sta ga jebem xD Vazno da se ima VSS. A sad da raspravljamo koji je fax u Srbiji sada perspektivan, da moze da zaposli i tako dalje, ne vredi... Sranje ne sranje, mora se nesto :)

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedan moj drug studira tamo, i ne mogu da opisem koliko taj covek uziva u zivotu. ispit mozes da das vec preko par kolokvijuma koji su presmesni, onda ako hoces naucis pedesetak strana(ako i toliko) za najvisu ocenu. svako ko nije retard odskace i ima visoki prosek.

ukratko, faks je 'ladovina teska

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedan moj drug studira tamo, i ne mogu da opisem koliko taj covek uziva u zivotu.

ово ти је најбитније од свега за одабир факултета, вјеруј.

 

Иначе, ко је здравог мозга и жели такав да остане нека не уписује шупу ака филолошки.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedan moj drug studira tamo, i ne mogu da opisem koliko taj covek uziva u zivotu. ispit mozes da das vec preko par kolokvijuma koji su presmesni, onda ako hoces naucis pedesetak strana(ako i toliko) za najvisu ocenu. svako ko nije retard odskace i ima visoki prosek.

ukratko, faks je 'ladovina teska

 

gde mi je bila pamet?

:confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek pita za prijemni, vi mu ispricaste istorijat faxa :)

 

Anyway, ja nisam nikada skapirao ( niti cu verovatno ) tu foru drzavni/privatni, sta je bolje blablablabla...

Ako je nekom draze da se muci godinama , da mu fax bude sto tezi , da se stresira oko matorih profana, a onda kada ga zavrsi da kuka kako nema posla, kako ga niko ne ceni blablabla, neka ga ...

Za fax, kao i za sve ostalo u zivotu treba naravno birati ono sto najmanje oduzima od zivota i mladosti , a opet pravi neki ekvilibrijum po pitanju donosenja koristi ...

Ne mogu nikome da dajem savet, svako treba sam da bira kolicinu zrtvovanja, ja sam se jbg izjebao na pocetku pa upisao muku od faxa i da mogu da biram ponovo, verovatno nikada ne bih potracio to vreme ponovo ...

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ово ти је најбитније од свега за одабир факултета, вјеруј.

 

Иначе, ко је здравог мозга и жели такав да остане нека не уписује шупу ака филолошки.

 

sta fali filoloskom, imamo kul tetkice hahaha stvarno, em sto se fax raspada na svim nivoima em sto nije perspektivan... mada dobro, ovde nista nije perspektivno :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...