Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Da li neko moze ukratko da mi objasni prijemni za filozofski fakultet, smer: filozofija. Pise se esej i radi se test opste informisanosti, sad pitam se za esej, odakle da spremam, sta ce otprilike biti tj. koji filozofi ili oblasti, da ne dodjem tamo iznenadjen i predam prazan papir...

Dobro bi mi dosao savet nekog filozofa, moze i preko privatnih poruka nije problem...

Hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji savet koji možeš da dobiješ je: "Beži odatle glavom bez obzira!" Bez zajebavanja! Bolje ti je da ništa ne upišeš, ako već nemaš drugu ideju. Moj savet ti je da upišeš poljoprivredni ili tehnološko-metalurški. U krajnjem slučaju mašinski, rudarsko-geološki ili veterinarski. Pozdrav :pivopije:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A filozofija me interesuje, takodje i srpski jezik, tako da bih upisao ono sto me interesuje i sto cu stvarno uciti sa zadovoljstvom (srpski i filozofija), samo da pitam: "Zasto je takva situacija?"

Hvala...

Edited by Aces High

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što se ne zna ko je luđi - profesori ili studenti. Ne brini brzo ćeš izgubiti želju za filozofijom, jer ćeš morati da se baviš kojekakvim glupostima. Srpski ti je u svakom slučaju bolji izbor. Nađi nešto korisno što te makar malo zanima i time se bavi u životu ("zavoli ono što radiš" umesto "radi ono što voliš"). A ovim zajebancijama možeš da se baviš u slobodno vreme. Nema ništa gore od usijanih srednjoškolskih glava - upropastićete život i sebi i drugima jer ste ubeđeni da ste u pravu, a to što vam je u glavi nema veze sa stvarnim životom. Prijateljski savet - mani se filozofije. Ako možeš, pokušaj da se zainteresuješ za neku od preporučenih oblasti ili nešto slično tome. Ne zaboravi da i posle fakulteta moraš da živiš.

 

edit: Preteče me undertaker :haha:

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvarno... filozofija na faksu nije ni nalik na onoj u srednjoj, cak sta vise, neprepoznatljiva je. ja sam mislila da nikada necu preboleti sto je nisam upisala, ali prakticno sta god da upises okupirace te. vremenom ces to i zavoleti tako da i neces misliti na fazon sta bi bilo da sam... mozda samo malo u pocetku. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na prijateljskim savetima svima, a bas sam dobrih dve godine cvrsto odlucio srpski jezik i onda u cetvrtoj me spopala filozofija, i na kraju ko zna hehe. Verujem vasim savetima i izgleda da je srpski od pocetka bio dobar izbor, no istrazivacu i dalje, mozda se opet nesto promeni...

Hvala jos jednom ljudi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upisujes ono sto ce da ti donese pare (ako to jos volis, tim bolje). Npr razumes se u kompove (ali ne u programiranje), upises administraciju racunara na nekom faxu. Razumes se u politiku, pricljiv si, harizmatican/a upises politicke nauke(mada ni tu nema leba).

 

Ove fakultete sto je neko preporucio metalurgija, rudarski i ti slicni, su veoma perspektivni fakulteti u ovo vreme, jer ces naci posao gde hoces, ako ne ovde onda u inostranstvu (znam da npr u srbiji skoro da nema geologa (a licno znam da se npr u fabrici cementa popovac traze geolozi i imaju plate preko 100 000 (minimum) i da dovode strance jer u Srbiji nema kadra (svi srbi pobegli za inostranstvo))

 

Upisujes ono sto ce ti doneti status i hleb, a ne sto volis i sto ces da se zatucas celi zivot...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upisujes ono sto ce da ti donese pare

Apsolutni sam protivnik ove ideje, i ako boga znaš nemoj ovako razmišljati pri upisu. Jebeš ti te pare ako ćeš 4 godine protraćiti na nešto što ne voliš, da bi onda (kasno) shvatio da nije sve tako bajno i da nećeš dobiti posao u struci od koga ćeš se naklepat para.

 

O filozofiji su ti svi lijepo rekli, bježi kako znaš i umiješ, a i volja za filozofijom će te proći brzo svakako. Srpski je definitivno bolja solucija iako ni to nije meni po volji baš, ali naravno, ti si taj koji upisuje. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutni sam protivnik ove ideje, i ako boga znaš nemoj ovako razmišljati pri upisu. Jebeš ti te pare ako ćeš 4 godine protraćiti na nešto što ne voliš, da bi onda (kasno) shvatio da nije sve tako bajno i da nećeš dobiti posao u struci od koga ćeš se naklepat para.

 

O filozofiji su ti svi lijepo rekli, bježi kako znaš i umiješ, a i volja za filozofijom će te proći brzo svakako. Srpski je definitivno bolja solucija iako ni to nije meni po volji baš, ali naravno, ti si taj koji upisuje. :D

 

Izvini nisam se lepo izrazio. Upisuj ono sto ce ti doneti novca (ali pod velikim uslovom da to sto upisujes volis u odredjenoj meri). Npr ja sam upisao IT akademiju (1 godina (nije fax) kao studije) Windows Desktop Software Development( programiranje u C# itd) da bih popunio slobodno vreme ove godine (jer nisam imao love da upisem fax i da placam stan i sve) i dobijem veoma vrednu diplomu Microsoft-a i Cambridge-a. Ove godine upisujem Fakultet Bezbednosti (jer je to isto oblast koju volim (iako sam PC freak)). Nadam se da sam se razjasnio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par saveta:

 

- Šta god upisao i radio moraš se truditi da budeš najbolji u tome (tvoj posao je tvoj hobi).

- Zajebi udžbenike idi u knjižaru i pogledaj šta imaju od knjiga iz te oblasti, naročito stranih (udžbenici i skripte su obično loša kopija tih knjiga).

- Raspitaj se po netu i potraži neki forum iz te oblasti (slušaš metal dođeš na yumetal) odatle ćeš dobiti korisne linkove za dalje.

- Nemoj upisivati Višu poslovnu.

- Nemoj upisivati Pravni.

- Kloni se fejsbuka.

- Kloni se kantera.

- Kloni se kladionice.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Занима ме да ли може да се добије посао са завршеним ФОН-ом?Урнебесан факултет,школица.

 

Zasto te to zanima? Mi buduci novinari ionako nikad necemo naci pravi posao bez karanja u mozak :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...