Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

Mnogo mi je drago što se Stolet skockao i snašao.

Nešto razmišljam kako ne bih mogla da funkcionišem u takvom savršenstvu. Mislim, kako bih pravila skulpture i performanse na temu Iluzija tesne vagine. 0.jpg

Potrebni su mi haos i dezintegracija.

 

Zato sam na filološkom. Smer za srpsku književnost i jezik. Još tri ispita i diplomski. Veliko razočarenje uže i šire familije ekonomista :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle si profesor. Prvenstveno smo osposobljeni za rad u školama, pa stoga. Na ostalim smerovima su većinom diplomirani filolozi.

 

Možda je neko hteo da naglasi svoju svestranost :haha: Što i nije daleko od istine. Evo, naziv moje studijske grupe zvuči tako skromno, kao da sakriva šta sve zapravo učimo. Ali ok, viša sila i politika, šta ćeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što je čudno. Završiš fakultet (četiri godine, jel' da?) i dobiješ zvanje profesora. Mislim, zvanje koje je i zanimanje, ako shvataš na šta ciljam.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je odvajkada bilo, ništa se nije menjalo. Niko nije osuđen na to da bude samo profesor. Ljudi najčešće kombinuju više poslova. Pored prosvete, novinarstvo i izdavaštvo, lektorisanje, pisanje kritika...minimum. Sve zavisi od mašte i interesovanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što je čudno. Završiš fakultet (četiri godine, jel' da?) i dobiješ zvanje profesora. Mislim, zvanje koje je i zanimanje, ako shvataš na šta ciljam.

 

Pa nisi ti ograničen samo na profesorski posao. Ja kad završim biću profesor eng. jezika i književnosti, a škola je samo jedna od opcija, što je sjajno. Mada, profesorski posao je genijalan. Ne radi se previše, zima i ljeto godišnji, a plata teče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Професорски посао је један од најбољих. Радиш мање него остали, имаш те одморе зими и лети, свака два месеца неки празник због ког не радиш по пар дана, путујеш свуда...

 

А после они стално кукају. Каква гамад.

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je odvajkada bilo, ništa se nije menjalo. Niko nije osuđen na to da bude samo profesor. Ljudi najčešće kombinuju više poslova. Pored prosvete, novinarstvo i izdavaštvo, lektorisanje, pisanje kritika...minimum. Sve zavisi od mašte i interesovanja.

Nisam ni rekao da je neko osuđen da bude profesor, mislio sam da sam bio jasan. Tebi bukvalno stoji moguće zanimanje na diplomi, što je, po mom mišljenju, glupost.

 

Inače, na ovo me je podsetio post koji je ostavila Zen, da li na tvom smeru postoji pedagodija, andragogija, tome srodni predmeti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa Vic, toliko o radnoj etici :haha:

Časovi zavise samo od tebe, pa ako se ne organizuješ mogu misliti na šta će to da liči. To što je radno vreme fleksibilno, ne znači da treba lenčariti. Stalno treba biti upućen na učenike i ostale saradnike u nastavi, kao i stručno usavršavanje kroz samostalan rad i seminare, zato je taj prostor i ostavljen. Kako imaš moralno pravo da podučavaš druge ako ti sam ne radiš ništa?

 

Naravno, Lou. Imamo pedagošku i razvojnu psihologiju, metodiku nastave jezika i književnosti, polažemo pedagogiju i didaktiku nakon godinu dana prakse sa mentorom u školi, nakon završetka fakulteta. Za licencu.

Edited by temper
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, Lou. Imamo pedagošku i razvojnu psihologiju, metodiku nastave jezika i književnosti, polažemo pedagogiju i didaktiku nakon godinu dana prakse sa mentorom u školi, nakon završetka fakulteta. Za licencu.

To je kul, ondak. Što mi opet ne opravdava zvanje profesora, iako je diplomac teoretski spreman za posao predavača. Kao kada bih ja dobio zvanje terapeuta... hm.

 

Sad me zanima koje je Jaretovo zvanje, doduše.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени буквално пише "библиотекар и информатичар". Јебига. :haha:

 

Мада, шансе да се бавим тиме су равне онима да Death дође у Србију, на ко-хедлајн турнејом са Bathory.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...