Jump to content

Mekong Delta


Angelystor

Recommended Posts

i tomovi ruzno zvuce, bas sintetika, kao da je kucan zvuci. ali super album sve u svemu. nije toliko thrashy, vise vuce na neki prog malo tvrdji i komplikovaniji, ali je skroz dobar. mogu da zamislim koliko bi uzasna ovakva muzika zvucela sa nekim starim pevacem MD. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uf, ja sam tek negde oko petog slušanja uspeo da pohvatam šta se dešava i uđem u melodije. Album gotovo da nema veze sa prethodnim, skoro nigde tehničkog treša, album je totalno prog a i novi pevač (koji je veoma dobar) je u tim vodama. Najveća zamerka definitivno ide na produkciju, koja je nekako sintetička, posebno bubanj. Eto, MD objaviše još jedan dobar album, i sad će opet da nestanu netragom. Da mi ih je negde nahvatati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato i ne voliš black metal, treba ipak malo vremena da uđeš u fazon.

A ja volim pod inače albume koji te malo izazovu i trađe neku pažnju, a sa druge strane volim i Slayer koji mi sad piči :lol: volim sve što vole mladi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Prejebalo ovo "Dances Of Death" nije nikako. Dobra album, svakako jeste :da:

 

Uocljivo, najkvalitetniji vokal Delte do sada, ali isto tako i najdosadniji. Osim sto bukvalno 2-3 vokalne melodije ima da se upamte, em su mi preobicne za Delta standarde, em bih radije uz Hubertovu muziku slusao neki otkaceni vokal tipa...pa, bilo kog od prethodnih pevaca :D Onaj sa proslog mi je super, i ne znam zasto je izmenjen, kao i cela postava...

Druga zamerka mi ide na ove sitne interlude koji bi trebalo da prave "mostove" izmedju pesama, ali umesto toga samo stvaraju utisak nepovezanosti...Daleko bolji efekat mi je kada mi se naredjaju Fool-Element-Apocalypt..., maltene prirodniji prelazi nego sa originalnim rasporedom pesama! Jos ove pomenute 3 super nalegaju jedna na drugu, s obzirom da je svaka naredna brza od prethodne :da: Dakle, Ouverture-Movementi-Finale, ja samo tako teram album u telefonu vec neko vreme, lepse mi jednostavno tece...

 

Isto nesto kao sa Paradoxom, reunion album - jebeni vau! Follow-up solidan, ali nista vise. Za izdvojiti pesme: "Ouverture","5h Element", "The Apocalypt"... "Affection" iako fina, vrlo cudna pesma, i nije mi nesto za MD album.

Na kraju, ovo mu dodje kao neki bolje odradjeni "Vision Fugitives", more prog than thrash, za ocenu blizu 8.

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...

"Intersections", a collection of re-recorded classics by the legendary German progressive thrash outfit MEKONG DELTA, will be released in Germany on April 20, in the rest of Europe on April 23 and in the U.S./Canada in early May via SPV/Steamhammer.

 

"Intersections" track listing:

 

01. Prophecy

02. The Cure

03. Memories Of Tomorrow

04. Heroes Grief

05. Shades Of Doom

06. The Healer

07. Transgressor

08. Sphere Eclipse

09. Heartbeat

10. Innocent

 

mekonginter.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, довољно је што овај бенд избацује нови материјал, па макар то било и поновно снимање старог. ;)

 

S obzirom da im je koncertna aktivnost raningvajldovski minimalna, pa jos gora, ne bi me cudilo da je Hubert spremio novog materijala, i obradovao bi se. Rerecord ne mogu da gledam kao novi materijal pa ne znam sta da mu rade. Ako nista drugo, mozda bar to znaci da ce malo da se smire sa promenama postave...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...