Jump to content

Mekong Delta


Angelystor

Recommended Posts

Stigao mi novi album na originalu pa se trujem žestoko celo jutro sa istim i ostajem sjeban pred ovom muzikom, nije mi jasno kako i odakle vade ovolike genijalnosti i kako su u istu ruku toliko nepoznati a bend kao recimo Revocation koji je po meni inferiorniji ima toliko veću popularnost. Znam da nije ista muzika ali isti žanr, tech thrash, jeste pa mi ne skačite odmah za vrat zbog poređenja. Ne želim da rasplamsam novu imbecilnu raspravu tipa Behemoth vs Suffocation, jasno mi je zašto je Revocation popularan, zaslužuju to ali mi nije jasno kako je Delta toliko nepoznat bend u tim tech krugovima (bar meni tako deluje). Btw istripuje li nekog kao mene uvek kraj Hindisght biasa da mu stiže poruka? :haha:

 

Koliko god da je muzika presjajna toliko je buklet odvratan :haha: ja stvarno to retko uzimam za zlo ali ovaj kao da je radio pijani Moldavac krajem devedesetih koji jetek dobio commodore 64, prosto sam morao da uploadujem probrane bisere da vidite i umrete.

 

http://oi61.tinypic.com/vmq5hu.jpg

 

http://tinypic.com/v...=8#.U-3H_9LgIfg

 

http://tinypic.com/v...=8#.U-3IzdLgIfg

 

Mada kontam da je Mekong Delta toliko čudan i poseban bend da su ina tom aspektu morali biti drugačiji pa se sve to nekako uklapa :haha:

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

mekong delta su matori ug prog/thrash bend. mozes da ih uporedis jedino sa toxik/aspid i takvim benovima, ne sa revocation, bend koji je 20 godina mladji i 10 od 12 meseca na turnejama. naravno, da su popularniji. :haha:

 

van ovog foruma, ja ne znam nikog ko voli mekong deltu a da ima ispod 35 godina.

 

Cudno je da bendovi kao MD i recimo While Heaven Wept idu sve vise ka nekoj uncool prog svirci, kad bi mogli lagano jedan da uhvati neki cool cyber retro thrash trend i drugi da se zakaci za pallbearer talas.

 

ali super je sto je tako :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada kontam da je Mekong Delta toliko čudan i poseban bend da su ina tom aspektu morali biti drugačiji pa se sve to nekako uklapa :haha:

 

Mene onih poslednjih 30sek pesme uvek presece kada slusam preko slusalica, uvek moram da skip-ujem.

 

BTW pa dobro, i nije baaas toliko ruzan buklet, vidjah i gore.

 

A ovo sto azal rece za Revocation i turneje je u pravu. Ovi ili nemaju vremena ili jednostavno nece, ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovo sto azal rece za Revocation i turneje je u pravu. Ovi ili nemaju vremena ili jednostavno nece, ne znam.

 

Ja mislim da njima jednostavno fali neka kvaka u mozgu što se vidi kod nesrećnog omota koga sam se uhvatio kao pijan plota i te situacije za turneje, isto kao i Running wild - bend koji po svakoj logici treba da bude veći bar tri puta ali sam sebe je sahranio.

 

Što se tiče Revocationa Laza jes' u pravu, logičnije je da poredim njih i Vektor... u kojoj priči opet Revo puši :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

stp se tice revocationa, ja mislim da njih stvarno niko ne gura toliko, nego da oni bas neumorno rade. oni idalje ne idu autobusom na turneje, idalje kombi furaju.

 

verujem da su oni mnogo vise ulozili u bend nego relapse za sve ove godine. valjda ce malo vise para dobiti od metal blade-a, ali kapiram da ce idalje vise da zavisi od njih nego od izdavaca.

 

ja bih voleo da oni iskuliraju dve godine pre nego sto izbace novi album, ali vidis i sam koliko se trude da ostanu sto relevantniji. sviraju gde i sa kim stignu i kad nisu na turneji, snimaju albume.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Šta mislite, jel više ljudi zna te starije albume ili ove novije?

 

Mislim, marginalno opskurno u svakom slučaju, samo me intrigira koji period karijere je nepoznatiji :haha:

 

Hah a ja ga bas neki dan merkao na polici ali ipak sam posegnuo za Freedom Call.

 

Tvoje pogrešno raspoređivanje diskova se nikada tragičnije nije pokazalo :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta znam, rekao bih podjednako nepoznato. Nema neke ploče u diskografiji koja je to promenila, koliko mogu da se setim. Ko je slušao Deltu u antici, sluša je i sad. Možda je, u jednom trenutku, najveća frka bila s Visions Fugitives i Pictures at an Exhibition, niti si mogao tako lako da ih nađeš piratskim putevima, niti je takva muzika bila blizu prvog plana. Po pauzi koja sledi nakon njih izgleda da nismo samo mi ovde imali problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li bi se išta promenilo da su bili iz Amerike ili da su barem malo više ka tamo bili usmereni. Svakako mi Hubertovi riffovi bliži nečemu što bi npr. Mustaine napisao 80ih negoli Petrozza ili Angelripper. A opet, tu je i kletva studijskog projekta, ograničavaš još više ljude koji bi se možda upoznali sa tvojom muzikom.

 

Kad smo kod live-a, gledam skorašnje nastupe, i poslednji je bio u Turskoj na nekom festivalu, od svih jebenih mesta.... Nekako ne zamišljam da u celoj Turskoj ima više poštovalaca MDelte nego ovde na forumu :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ta fora sa studijskom "misterijom" bi više palila danas nego onda. I za Ameriku bi to tada bilo previše, možda bi se dobacilo najviše do statusa Voivoda/Coronera, ako i toliko. Po ovom bratskom turskom snimku izgleda da ih tamo ima taman koliko i nas ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja da kazem iz svoje perspektive, devedesetih sam znao za bend samo iz kataloga raznih (i to sam po imenu mislio da je neki prog tipa oni iz Lazine kolekcije, treca liga za posvecene) niti sam ikad cuo ijednu notu niti znao ikoga ko to slusa (doduse sve do dolaska u Bg nisam znao nikoga ko slusa isto sto i ja but I digress), tek sa internetom sam se prosvetlio muzikom benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ovako, matori jednog ortaka bio direktor u socijalistička vremena. Negde 91-92 ode on na službeni u Italiju, sin poručio Dajmonda, The Eye. U momentu nisu imali taj CD, pa mu tip uvali Dances of Death i By Inheritance uz priču "ko voli Dajmonda voleće i ovo". Ostalo je istorija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ovako, matori jednog ortaka bio direktor u socijalistička vremena. Negde 91-92 ode on na službeni u Italiju, sin poručio Dajmonda, The Eye. U momentu nisu imali taj CD, pa mu tip uvali Dances of Death i By Inheritance uz priču "ko voli Dajmonda voleće i ovo". Ostalo je istorija.

 

Nije vas zajebao covek :rockdevil:

 

Koki slusaj ove nove... dobra je produkcija :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...