Jump to content

Ždranje u Beogradu


Geozee

Recommended Posts

Li kineski restoran, ugao Ruzveltove i Dimitrija Tucovića. Pričali smo na prethodnim stranama o njemu, ali nismo znali tačan naziv i adresu. Hrana je jako dobra, ponuda je velika, jela su ukusna i jako izdašna (to valjda spada u prilagođavanje srpskoj kuhinji - porcije su ooogromne). Kiselo-ljuta supa je fenomenalna! Dvoje ljudi može da se ubije od hrane za 1000 dinara.

 

Lik koji drzi Lija (Li :) ?!?) je stara skola i ovde je godinama, otkako ga je (recimo) kineski ambasador doveo da mu vodi kuhinju. Od onda je radio svuda i gde god da je kuvao - restoran je bio na glasu.

 

Posto nam je Novi pun kineza, retko predjem Savu da bih jeo kinesku hranu, ali za Lija samo rispekt!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne poznajem puno Beograd iako živim u njemu već godinu dana, ali taj restoran je baš ostavio utisak. Poslednji put kad sam bila, bio je u fazi pripreme i svidjelo mi se što imaju odvojen prostor za djecu i dok ona prave vratolomije ti možeš mirno i nesputano jesti. Osim toga, jako su ljubazni, a porcije su gigantske, jedva pojedem pola. Da ako danas budem mnogo gladna :)

 

Makao svi nešto hvale, jes' da im je klopa dobra, ali zato se ubiješ od čekanja prilikom dostave + nekad ni ne dostave sve što si tražio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam se jedno vreme odvaljivao od jela u jednoj pekari gde je pica bila skoro dva puta jeftinija a pravili su je uglavnom od ajvara, ne onog kiselog. i sad tamo prave dobre pice od dobrog testa ali za normalnu cenu, jedno vreme je bila sa susamom.

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lik koji drzi Lija (Li :) ?!?) je stara skola i ovde je godinama, otkako ga je (recimo) kineski ambasador doveo da mu vodi kuhinju. Od onda je radio svuda i gde god da je kuvao - restoran je bio na glasu.

 

Posto nam je Novi pun kineza, retko predjem Savu da bih jeo kinesku hranu, ali za Lija samo rispekt!

pa da, secam se da je daaaaaaaaavno (jos sam isla u osnovnu) radio u Ludoj Kuci i otuda meni trip da je tamo dobra hrana (a uzasna je od kada kuva neko drugi).

Makao mi je bljutav kao voda od kako sam probala Lijevu klopu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam još jednu preporuku: Santjago, jedini latino-američki restoran u Beogradu, ulica Majke Jevrosime 20. Ko voli začinjeno - pravo mjesto za njega, jer su uglavnom orijentisani na meksičku kuhinju.

joj , secam se da sam ovo video u nekim novinama i planirao sam da posetim , ali eto zaboravih . nego je li neko isao u libijski restoran ? zanimaju me utisci .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam još jednu preporuku: Santjago, jedini latino-američki restoran u Beogradu, ulica Majke Jevrosime 20. Ko voli začinjeno - pravo mjesto za njega, jer su uglavnom orijentisani na meksičku kuhinju. I da, vrlo je povoljno!

 

Našla link: http://restoransantiago.com/indexsr.html

a Zapata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam se tako dobro najela u Liju, pojela sam više od pola porcije :) Posle prelila pivom, nisam mogla da hodam, kreten!

 

@ Butna: Ta picerija, radi li dostavu? Radim baš blizu, početak D. Vajferta, kapiram da je manje od 5min kolima :da:

 

Ne mogu da je nađem na netu, pa zbog toga pitam. Valjao bi i telefon :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Butna: Ta picerija, radi li dostavu? Radim baš blizu, početak D. Vajferta, kapiram da je manje od 5min kolima :da:

 

Ne mogu da je nađem na netu, pa zbog toga pitam. Valjao bi i telefon :D

244-31-85 , 063/8798396 . javi kakvi su utisci .

edit : sad krecem u prodavnicu , kad ono ispred zgrade na zemlji stoji 500 dinara . dan nije bolje mogao poceti , a veceras na sziget !

Edited by Butna Sila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispred Ekonomskog, u Pica Park,pljeskavica od 70 dinara (ima dva kioska,idete u onaj gde je manja guzva)...za te pare nema bolje ^_^

 

 

nisu lose te pljeske kod ekonomskog, ukusne su, mozda malo previse soje za moj ukus

(ako su iste kao pre x godina kad sam zadnji put jeo tamo)

 

neverovatno da su i dalje 70 kinti, haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...