Jump to content

Ždranje u Beogradu


Geozee

Recommended Posts

Ja samo kazem da iako je lepo sto zivot nije totalno prosta stvar ogromnu vecinu boli uvo da li je nesto spremljeno po pravilima ili ne ako je ukus manje vise isti :da: ta pravila su toliko uvrnuta i nemoguca za ispuniti kod nas da nema smisla reci da neki susi kod nas nije sjajan samo jer nije po najvisim standardima.

 

Ukus? Isti? Isti ukus? Pa upravo o tome je rec na prvom mestu. Nemam pojma kakav je ukus tu u Cumicevom sokacetu, ukus sushi-ja na zapadu je ko nebo i zemlja, kad poredis 'obicna' mesta 'odlicna' mesta i 'top-of-the-line'. Zasto mislis da ljudi placaju i preko 200$ za sushi kad ima i za 40$? Nebo i zemlja, u svakom pogledu, prvo ukus i kvalitet, pa onda prezentacija i stil.

 

 

u kul, tu stalno prolazim ali mi nije padalo na pamet da jedem jer deluje prljavo i mracno + nikad nije guzva

 

Cesto zalazim u takve birtije, iz iskustva znam, a kazu i mnogi kuvari da po takvim mestima najcesce imas neki biser. Ono, ne prave sve do dludila, ali udjes i uvek pitas sta preporucuju i to je to. Kazem, naleti covek cesto na biser od klope, a kafana spolja (i iznutra) izgleda, ne bi bicikl naslonio na nju. Jedina fora je sto se pomalo kosi sa onim drugim pravilom za njusenje dobrog mesta za klopu - guzva. Kad odes negde gde nikad nisi bio, pravilo palca desne ruke je snimis gde domaci, i to raja ne oni bongosi sa parama ili turuisti, daklem gde oni prave red/guzvu. E tu se namontiras i ti ko mali Mujica (znam, deminutivcic).

 

Nadravlje.

 

 

ma juneće je zakon pričajte šta oćete

što pa nisu muslimani svi koji ne preferiraju svinjče. nije da ne volim svinjče (uh slanina) nego više volim junetinu a bogami i jagu :)

 

Nisu. Eto jevreji. A ni Ameri nesto ne mirisu svinju, prodala im je ona kaubojsko farmerska industrija pricu kako je samo govedina 'the American way'.

 

Ovi su pre par godina imali sjajnu EPP kampanju 'Pork. It's what's for dinner. The other white meat'. Od tada je raja pocela da jede prasetinu u Amerigi. A i pokazali su njihovi domaci strucnjaci da je kao dobro za srce i holesterol!!! Kotleti naravno, Ameri ne jedu iznutrice, niti bilo sta sto nije snicla. Ali jedu ovi ostali imigranti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok neces izgleda shvatiti da nema nikakve poente pricati beogradjanima o susiju koji pravi samuraj za $250.

 

sto se birtija tice naravno gleda se gde ima ljudi koji nisu dosli iz strahinica bana al i to ume da omane... kalenic je npr preskup bullshit. pored kuhinje, proleca i lovca nemam razloga da vise istrazujem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zatvoreni su.

 

Sad se u Maksiju i Merkatoru prodaju njihove salate. Ne znam koliko te to zanima.

 

Zna li neko gde ima dobra vegetarijanska klopa a da ne tuku po ushima?

Nisam vegetarijanac, ali ponekad mi povrce mnogo vishe prija od mesa, narocito ako klopam van kuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kalifa: ti si lud :)

prevod za glupe: otkud beogradjanima mogucnost da jedu takav susi o kom pricas? je*ote ko da ti je iq 15, ja kazem 'lep dan danas' a ti 'kobasice se ne slazu s cvecem'.

 

@Smorock: na Donesi.com se reklamira neka 'Slasta', navodno veg. restoran, idi vidi :da: makar su pre bili tamo, mozda u medjuvremenu nisu.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slasta se nalazi kod crkve Sv.Marka i dere kožu sa leđa, koliko ja znam.... Bio je ranije (valjda još postoji) neki veg/makrobio/nešto restoran, kad kreneš od Gradske Bolnice ka Bulevaru (ne mogu se setim kako se zove ulica), sa desne strane :pivopije: ali ne odgovaram za cene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je lud, ne budi mu brat ni drug :icon_ne:.

 

Elem, sta si navalila na verziju od 250$. Svaki sushi mora da pravi Japanac, to je poenta. Ne postoji sushi bar u kom sam ja bio da chef nije Japanac. Drugo, moze to da bude i jefitniji sushi (sto jeftiniji to gori i manje svez). Moja poenta je bila, kad vec tupis o Beogradjanima, koji moj se prodaje sushi u Beogradu, kad em ga ne pravi Japanac (sudeci sajtu tog Tokyo Sushi Bara), em nije baja sigurno studirao sushi 20 godina u Japanu ili pod Japancem kako dolikuje. I da, ono najbitnije. Nemamo mi tu ribu koja se u stvari jede ziva. Ribu za sushi. Ne mozes od soma ili sarana da pravis sushi. Jasno? Aj' sad ti opet.

 

Apropo veggie klope, zar nema kod Liona onaj veggie da ne kazem makrobioticki restoran koji drzase nasa renomirana glumica. Sad da me ubijete ne znam kako se zove, ali znam da je glumica bila debeljuca decenijama, onda prestala da glumi, otvorila taj restorancic i lepsa je nego ikada. Prodaje klopu koju jede i sama.

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je lud, ne budi mu brat ni drug :icon_ne:.

 

Elem, sta si navalila na verziju od 250$. Svaki sushi mora da pravi Japanac, to je poenta. Ne postoji sushi bar u kom sam ja bio da chef nije Japanac. Drugo, moze to da bude i jefitniji sushi (sto jeftiniji to gori i manje svez). Moja poenta je bila, kad vec tupis o Beogradjanima, koji moj se prodaje sushi u Beogradu, kad em ga ne pravi Japanac (sudeci sajtu tog Tokyo Sushi Bara), em nije baja sigurno studirao sushi 20 godina u Japanu ili pod Japancem kako dolikuje. I da, ono najbitnije. Nemamo mi tu ribu koja se u stvari jede ziva. Ribu za sushi. Ne mozes od soma ili sarana da pravis sushi. Jasno? Aj' sad ti opet.

rezime je da si ti hteo da kazes da ja nisam smela da se usudim da kazem da postoji dobar susi u Beogradu kad ga sigurno ne pravi Japanac i kad nemamo mogucnost da nabavljamo srecno mrtvosanu ribu koja jos nije ukrucena.

a ja sam htela da ti kazem da si debil ne zato sto kazes da to nije pravi susi vec zbog toga sto ne pricas kako TI ne volis nesavrseni susi vec kako niko ne treba da ga jede dok se nekim cudom ne ispuni uslov iz prethodnog lajna.

DOBAR je, u smislu ukusno, sveze, neces da se otrujes, lepo izgleda, zdravo je i ako se nekome dopada sto bi ga bolelo uvo sto na drugom kraju sveta neko jede bolji kad kod nas NEMA bolji?

 

kapiras sad sta pricam?

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se u Maksiju i Merkatoru prodaju njihove salate. Ne znam koliko te to zanima.

 

NIKAKO NE PREPORUCUJEM njihove salate zato sto se prave od najlosijeg povrca i mesa i pune su konzervansa.

Da inspekcije nisu korumpirane njihove salata nikad ne bi prosle testove kvaliteta a samim tim se ne bi ni nasle na trzistu.

Zaobidjite njihove proizvode u SIROKOM LUKU! Bolje da dodate jos malo para i sami napravite to isto kuci nego da jedete to djubre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Zaobidjite njihove proizvode u SIROKOM LUKU! Bolje da dodate jos malo para i sami napravite to isto kuci nego da jedete to djubre.

kakvi crni da dodas pare, salate su im PRESKUPE, nisam ih nikad probala iz principa. svaka domaca radinost je em zdravija em jeftinija.

 

overila sam Malo Korzo, specijalitet u vidu mesa s rebaraca :wub: uzesmo nas troje 2 porcije (ukupno 1kg), meso je najslicnije onom mekanom mesu s krmenadli. Te dve su dovoljne za 3 normalno gladne osobe. Cale se prezdrao, keva jedva pipnula, ja onako pa u proseku eto za troje je. Porcija (500g) je 900din, nije bas povoljno. Pica su im skupa, prilozi hm pa procenite lepinja je 180din. Uz to glavno jelo nismo dobili bas nista. Ali je ukus nevidjeno dobar.

takodje, u wc im se ulazi izmedju 2 stola, direktno iz restorana :puke: ne znam kako su prosli sanitarnu inspekciju...

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne diraj mi kafanu :D

 

malo korzo je zakon.

samo ima jedan problem. poslednji put kad sam bila tamo TAKO smo se napili da sad još uvek ne smem da se pojavim konobarima na oči. mada smo im ostavili deb'o tips, ipak smo se užasno odvalili i svašta smo vikali

 

stoke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zabole me za sve osim za prevelike cene :da: rekla sam da je hrana odlicna. sve sto smo uzeli, ukljucujuci lepinju je bilo super.

al ako hoces zaista ogromne porcije za manje pare ides u Kuhinju, zna se :D tamo uvek vodim za spec. prilike i sl. iz bar 15 odlazaka niko nije nabasao na nesto sto nije ukusno. leti im je basta hit, nedeljom ceka 15 ljudi da dodje na red.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom, vidim klopa se tu dobro. Jel' neko od vas omladine zna gde je Zeleni Venac? Zajebavams se...Nego, jel' znate onu ribarnicu sa coska ozgore, besa bas ka uglu Brankove i Narodnog...ehem...Fronta...kako li se sad to zove...jel pliva tu i dalje sveza ribno 'in da morgen'? Sabajle? Beograd je cudo...ajde, vi iz Rume, i Ruma je cudo :srbija do Wrooome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zabole me za sve osim za prevelike cene :da: rekla sam da je hrana odlicna. sve sto smo uzeli, ukljucujuci lepinju je bilo super.

al ako hoces zaista ogromne porcije za manje pare ides u Kuhinju, zna se :D tamo uvek vodim za spec. prilike i sl. iz bar 15 odlazaka niko nije nabasao na nesto sto nije ukusno. leti im je basta hit, nedeljom ceka 15 ljudi da dodje na red.

 

da u pravu si porcije su kamiondžijske prave, mi tamo uvek jedemo sve upola :)

 

a gde ti je ta kujna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Чак Чак на Звездари, окретница 28, 40, 77

Пуњено пилеће бело је нешто најлепше што сам икада јео од брзе хране, поред бањалучког ћевапа у Новом Саду.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...