Jump to content

Ždranje u Beogradu


Geozee

Recommended Posts

Šta se stavlja u punjeno pileće belo? Pošto obično belo ugl. jedem posle teretane kad me mrzi da spremam nešto ozbiljnije, al ako stave unutra lupam neku slaninu, onda jebiga :)

Edited by voodoo_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta se stavlja u punjeno pileće belo? Pošto obično belo ugl. jedem posle teretane kad me mrzi da spremam nešto ozbiljnije, al ako stave unutra lupam neku slaninu, onda jebiga :)

Eh bre, kad dočekasmo da i (vrsni) programeri pohode teretane. :P

 

Apropo teme, ima jedna mala pekara na Konjarniku koja za vrlo pristojnu cenu (mislim da je oko 340 dinara kilogram) nudi izvrsne pite sa zeljem, mesom, sirom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ух, а тек бурек на Славији... Поред Трпковића има једна много јака пекара, а није таква гужва као у малопре наведеној..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени је меса преко главе, у мензама га има превише. :)

 

U koju menzu ides? Ja u Djushu, nekad u Lolu kad sam na faxu pa sa drustvom.

 

Danas bila becka za veceru :rockdevil:

 

Da vidim ko ce da kaze da se u menzi daju splacine :evotigana:

Share this post


Link to post
Share on other sites

menza je zakon. to me spaslo za vreme faksa.

nikad neću da zaboravim kako smo kolega i ja imali jedan žeton pa on uzme viljušku a ja kašiku i onda delimo nož. frka je bilo kad još neko pođe sa nama :)

 

ali onaj odvratni oksidisani spanać nikad se ne zaboravlja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U koju menzu ides? Ja u Djushu, nekad u Lolu kad sam na faxu pa sa drustvom.

 

Danas bila becka za veceru :rockdevil:

 

Da vidim ko ce da kaze da se u menzi daju splacine :evotigana:

У Рифату сам најчешће, средом вечерам у Лоли.

Бечке ми је преко главе, хаха, не могу да је гледам више.

Менза закон, једино што ме гужва нервира. Где још може за 45 динара да се добије комплетан ручак (супа или чорба, обилно главно јело, салата, хлеб, колачи/воће/компот/чоколадице)?

 

Гурманска пица на Зелењаку :rockdevil:

Edited by Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зна ли неко где има у Београду да се купи нешто добро са кајмаком и претопом ? Нашао сам само у ,,Чобановом одмору'' , али је то мало , скупо , а и није нешто .

 

bila je u piramidi jedna radnja, zlatibor nešto li.. tako. ako se dobro sećam, sa spoljne strane gleda na bulevar j.gagarina. ako ima neko iz blokova neka me ispravi. ne mog' da nađem telefon :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta se stavlja u punjeno pileće belo? Pošto obično belo ugl. jedem posle teretane kad me mrzi da spremam nešto ozbiljnije, al ako stave unutra lupam neku slaninu, onda jebiga :)

99% slucajeva podrazumeva kackavalj i sunku...

sto je meni krsh jer mrzim meshanje sendvic hrane i 'kuvane' hrane.

cujem da se u Loli moze jesti i ako nisi student, tamo iza gde leti otvore bastu, jel to tacno? naravno dzaba ako je hrana krsh :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зна ли неко где има у Београду да се купи нешто добро са кајмаком и претопом ? Нашао сам само у ,,Чобановом одмору'' , али је то мало , скупо , а и није нешто .

Je l' misliš na užičke lepinje? To i mene zanima. Jela sam ih u Užicu i mnogo je dobro. Valjda ima i u BG-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Užičke lepinje, ili što bi rekla jedna žena sa Tare - lepene.. :wub: Jela sam ih u Čobanovom odmoru, ali je preskup. Bila je nekada i kod Čuburskog parkića neka 'Zlatiborska fantazija' ili nešto tako.... Kako god okreneš, više mi se isplati da donesem pretopa iz Užica i da ga mrznem i odleđivam..........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora biti komplet... As far as I know, komplet lepinja je samo jedna vrsta UE lepinje - i to ona sa pretopom, kajmakom, jajima (i možda još nečim, nisam sigurna)... imaš i lepinje koje su samo sa kajmakom, samo sa pretopom (:wub:) ili dodaju slaninu u kajmak ili već, kojekakve varijacije na temu...

 

Evo ga recept za komplet lepinju.... Pretop možete čuvati od pečenja tokom cele godine ili jednostavno zamoliti neku od pečenjara da vam daju malo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' misliš na užičke lepinje? To i mene zanima. Jela sam ih u Užicu i mnogo je dobro. Valjda ima i u BG-u.

 

Да ( добро , не мора бити лепиња ) . Ја кад сам у Бајиној Башти , свако јутро код Кикана купим пола или цео хлеб са кајмаком и претопом и наједем се као свиња .

 

Užičke lepinje, ili što bi rekla jedna žena sa Tare - lepene.. :wub: Jela sam ih u Čobanovom odmoru, ali je preskup. Bila je nekada i kod Čuburskog parkića neka 'Zlatiborska fantazija' ili nešto tako.... Kako god okreneš, više mi se isplati da donesem pretopa iz Užica i da ga mrznem i odleđivam..........

 

У Чобановом одмору је лепиња и скупа и мала , Златиборску фантазију нисам приметио , али има измађу Чубуре и Славије радња ( чини ми се ) Тарски Тањир . Лепиња је већа него у Чобану , али опет , није јефтина .

А опет , ни у Чобану , ни овамо то није прави претоп , него обична маст од пржења меса .

 

to se zove komplet lepinja. jedem to stalno kad odem kod kumova na zlatibor.

 

:wub:

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...