Jump to content

Ždranje u Beogradu


Geozee

Recommended Posts

Restoran Promaja što je na kraju asfalta, stotinak metara pre Vukove kuće, ima vrhunsku karađorđevu šniclu. Baš nisam poklonik iste, ali kod njih je stvarno vrhunska. I mogu dvoje komotno da je podele kao glavno jelo.

Čujem i da im je jaretina baš dobra - ali nema je uvek.

 

Byblos u Beogradu, jednom sam bila triput (prvi, poslednji i jedini put). Jesu zanimljvi ukusi ako se dobro utrefi jelo (ja sam pogodila nešto što je imalo ukus kao ispeglana pica), samo odnos uloženo-dobijeno je nerealno nepovoljan, a ja ne idem u restorane zato što sam zeljna dizajnerskih lustera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

pekara na Đeram pijaci, poslednja u redu kad se ide od Vuka

fantAzija! mekike, pogačice s čvarcima, domaći lebac, krofne sa džemom... sve kao da vam rođena baba pravi

 

to je pekara, a ne oni pederski fenseraji (Toma, Hleb & kifle...) sa bezukusnim sendvičima punim zelene salate, odvratnim pevicom i šljaštećim izlozima

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

E sad kad sam na dijeti, mogu barem da pričam o hrani hahahah

1. Flying fish aquarium, Kralja Petra 36, može i tamo, a rade i dostavu, hrana je abnormalno jeftina, fišburgeri i kroketi su sjajni, a i salata od račića, ma sve bukvalno

2. Maršal pored Dangube, zove se srpski rock 'n' roll sendvič, stave najbolju moguću pršutu, salate i pomfrit se dobija uz to

3. Pile & prase, sjajan roštilj, a i sve ostalo, piletina i punjena itd.

4. bila je to neka picerija, naći ću naziv, al znam da sam naručila porciju za jednu osobu, slane palačinke sa 4 vrste sira, zapečene, jela sam za ručak, večeru i doručak sledeći dan jer su mi doneli 3 palačinke u obliku giga sarmi hahahah, dok su im testenine bile sranje neviđeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Flying fish aquarium, Kralja Petra 36, može i tamo, a rade i dostavu, hrana je abnormalno jeftina, fišburgeri i kroketi su sjajni, a i salata od račića, ma sve bukvalno

 

Jel to ono u okviru restorana Kosava? Jer ako da, koliko je meni poznato to oko ribe je zatvoreno vec nekoliko meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zatvorilo se. Tacnije, izlog je prazan i nema nikoga u onom prostoru gde su prodavali. Ja nisam ulazio u sam restoran da se raspitam za tacne detalje, al da se pretpostaviti da ne rade vise (prolazim tu 3-4 puta nedeljno i uvek je takvo stanje)

 

Al sad ima nesto slicno (no nema teorije da je istog kvaliteta), na uglu Kralja Petra i Dusanove, ka kalemegdanu 10m (tj. u Dusanovoj), vidim da prodaju neke girice i riblje proizvode, no nzm kakav je kvalitet (al uvek ima dosta ljudi koji cekaju, penzioneri obicno i radnici, te kontam da je jeftino).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah koje sranje, mada pre su isto pravili pauzu, a onaj dečko što je radio je pominjao i premeštanje, ja sam nešto malo pre nove godine bila tamo poslednji put, a pre toga sam baš često išla, baš ću da se raspitam, ali neverovatna šteta ako se zatvorilo, nisam tuda prošla odavno pa nisam ni obraćala pažnju, al često sam blizu pa ću baš da vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona picerija na drva prekoputa Masinskog faksa otvorila ispostavu u istoj ulici (27.marta) kod Paliluske pijace, odmah do onog kafica Izlog na stanici 65ice (tu staju i 77ica, kao i neki tramvaji). Ponuda je bazicna, ali to i nije toliko bitno s obzirom da ono sto prave je do jaja :)

Imaju kapricosu, picu sa paprikama (kida!), i sa prsutom. Od sendvica imaju sa kulenom i prsutom, prilozi sir ili pavlaka. Treba reci da je sendvic u somunu u obliku palacinke, tj slicnog obima. Razvalis se dok ga pojedes. Verovatno imaju i jos nesto, no nisam probao. Uzimam ugl ovu picu s paprikama preko ili sendvic sa prsutom i sirom. Surenje...kako je vrlo kaloricno, nastojim da idem samo povremeno :)

Cene su smesne, parce (tacnije 1/4) pice je 100 kinti, a ovaj sendvic 170 cini mi se.

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...