Jump to content

Tim Burton


Recommended Posts

Obožavam ga! Jedan od najorginalnijih režisera/pisaca ikada. Obožavam tu mračnu atmosferu i tematiku kojoj prilazi sa totalno vedre i optimističke strane.

 

Oko sebe je okupio neverovatan tim ljudi, a najpre bih pomenuo Dany Elfmana, meni lični najboljeg filmskog kompozitora, pa zatim Johny Depa ... opaka mračna ekipa

 

Moji favoriti: Ed Wood, Nightmare Before Christmas, Corpse Bride,Sleepy Hollow

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko sebe je okupio neverovatan tim ljudi, a najpre bih pomenuo Dany Elfmana, meni lični najboljeg filmskog kompozitora

Skroz se slazhem...Dany je zaista genije...koliko znam, Burton je umeshao prste u muziku bukvalno svih svojih filmova (:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Novo ostvarenje, "Sweeney Todd" mi je možda i najbolji film Tim Burtona do sada! Nigde kao ovde likovi nisu bili toliko komplesni, slojeviti i osećajni.

Ono što jako cenim je to što gdin Burton ne drži atmosferu filma da uzici neizvesnosti i iščekivanju priče (kao što rade neki režiseri kojima je okosnica zanimljivosti filma da sakriju fabulu do kraja) ... Tim obično u prvom delu filma lepo kaže šta se desilo, a posle može da se zanima stvarima tipa: osećanja, doživljaji karaktera, atmosfera ...

 

Genijalac!

 

Ingenijalna gluma Johny-ja i Helene su od ovog filma načinili kompletno remek delo.

 

Ipak, moram da napomenem da verujem da će i ovaj film proći sa podeljen kritikama (kao i svi Burtonovi filmovi), jer on nikada ne nudi nešto što je prijemčivo i dostupno kompletnoj publici

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...

NIsam znao gde da ovo objavim, a mislim da će biti zanimljivo fanovima Tim Burtona.

 

Nabasao sam na Revisited izdanje OST za "NIghtmare Before Christmas" ... na njenu su radili Korn, Marlyn Masnon i drugi ... evo linkova i to u FLACu:

 

http://rapidshare.com/files/167559234/nigt...al.ru.part1.rar

http://rapidshare.com/files/167992751/nigt...al.ru.part2.rar

http://rapidshare.com/files/167997433/nigt...al.ru.part3.rar

http://rapidshare.com/files/168002196/nigt...al.ru.part4.rar

http://rapidshare.com/files/168005596/nigt...al.ru.part5.rar

 

dalje, nadam se da ste čuli da Burton snima "Alisu u zemlji čuda", a glavni glumci su (naravno) Helena i Johny Deep (kao ludi šeširdžija) :) film izlazi (tek) 2010.god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да људи још увек иду код брица, па да се размислиш двапут пре него што кренеш. ;)

 

actually, kod mene ovde ima jedan old school brica...pa sam s'vremena na vreme i ishao na brijanje...chisto izivljavanja radi...cool je filing...

...a sad je pitanje kad cu opet da odem :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uff, ja njega obozavam... Covek je genije, jednom recju. :) Filmovi su zanimljivo uradjeni, glumci su odlicni, atmosfera je bas kakva treba da bude... Maaa... :wub:

Omiljeni su mi "Sweeney Todd" i "Sleepy Hollow", a gledala sam i "Vincent", "Nightmare before christmas", "Corpse Bride", "Edward Scissorhands", "Batman", "Batman returns", "Charlie and the chocolate factory", "Mars Attacks!"

 

Jedino mi se Mars napada ne svidja... :S Nekako ne volim filmove sa vanzemaljcima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
Tim Burton and Timur Bekmambetov reunite to produce 'Abraham Lincoln: Vampire Hunter'

 

There is no more perfect a pairing than the visually stimulating duo Tim Burton and Timur Bekmambetov (Wanted) to take on the bizarre combination of Abraham Lincoln and vampires. The two filmmakers, who previously came together to produce the animated feature 9, will re-team to make the big-screen adaptation of Abraham Lincoln: Vampire Hunter, the newly released novel by Seth Grahame-Smith. Grahame-Smith, who also wrote Pride and Prejudice and Zombies, will adapt the screenplay. Jim Lemley will also produce.

Abraham Lincoln: Vampire Hunter turns history on its head, telling the story of the 16th president’s secret battle with the undead–a battle that began during Lincoln’s childhood as a way to avenge his mother’s murder. With a Lincoln story this cool on the development track, will Steven Spielberg finally lay to rest his long-gestating plans for a Lincoln biopic? Hmmm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledao Alisu 3D u Rodi i utisak je: meh.

 

Slicna stvar kao sa Avatarom - audio/vizuelno komponenta je solidno uradjena (u ovom slucaju) dok je ostatak supalj. Na fazon je prve Narnije (s'obzirom da je ovo Burtonova verzija Alise) koja brise patos sa Alisom samo tako, em sto je graficki dosta bolja em sto je film celokupno bolje uradjen. Bolje pogledati Narniju opet...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...