Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

Ма, све је то супер али гомиле ликова само копају и "СД2, Ц3ПО АрТуДиТу, 2432Х, картица 4324354џ ..." ...

Знаш оно - проучавање нових типова мобилних телефонских апарата ...

Јеботе.

Каква занимација.

 

 

Ja sad imam 2 telefona, hahhaha, kao pravi Crnogorac. To ti je sad odje moda. Jedna kartica 69, druga 67. Uspeo sam sve to ,uspesno, da kuliram 3 godine, al najposle podlegnes.. jbg, koga ne mozes da pobedis pridruzi mu se :) :)

 

Inace i ja sam mislio da je sve to sranje (kamera/dve kamere/video poziv/mms/internet/mp3/bluetooth slusalica/,...-valjao sam pricu da je telefon samo za razgovor), dok nisam kupio N73. Brate, ne vadim ga iz ruku.. ne mogu da gledam film, ako je on u drugoj sobi.. Ahhahaaha! <- Ovo je mnogo dobro!!! :P

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se ovde još nisam pohvalio svojom trve napravom! :)

 

 

Nokia 3210

- Proizvedena u januaru 2000.

- Ja je imam od leta 2003. pre toga je uništavao moj burazer a pre njega boga pitaj ko.

- Nešto se "istrošio" priključak za punjenje pa moram da guram 2 žice punjača (pošto sam prethodno naravno otfikario džek) u neke 2 minijaturne rupice pored priključka da bih punio bateriju. (inače su na mestima te 2 rupe prethodno bile 2 metalne pločice pa sam punio kačeći pomenute 2 žice za iste, ali su posle nekog vremena pukle od stalnog savijanja/ispravljanja pa su ostale te rupice)

- Pomenuta baterija izdržava čitav 1 dan!

- Na ekranu ima "mrtvih piksela" :lol: pri samom vrhu pa recimo na satu ne mogu da vidim da li je broj 3 ili broj 5!

- Pri gornjem delu ne dihtuje dobro poklopac pa ima zazor od oko 1-1.5 mm.

- Shodno tome se unutrašnjost napuni prašine i peska prilikom mojih povremenih fizikalisanja na gradjevini or somethin'.

Edited by crusader84
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta vas boli kurac sto neko hoce da da 500e za mob?? Neko ulaze u auto neko u foto aparate, nekome je trip da ima sve sto mu treba u mobu. Samo je rekao sta ima, ne ide okolo sa "JA IMAM TAJ I TAJ PLACITE SVI". To sto vi tako razumete vasa stvar.

Da imam svoju kintu i vidim mob koji mi je savrsen i kosta 500e uzela bih ga.

 

U krajnjon liniji, ovo JESTE diskusija o mobilnim telefonima, gde ljudi jelte treba da se kurče svojim alatkama... To jest aparatima.

 

Ni ja ne vidim ništa loše u trošenju svojih teško zarađenih para na neki skup telefon, ukoliko isti pere veš i čuva decu. Muka mi je samo od mladih šabana kojima su mama i tata kupili najnovije i najskuplje sranje samo zato što je fancy...

 

Nema ništa lepše od dobro odrađene integracije par korisnih udeđaja u 1. Nadam se da će iPhone, uprkos svih svojih nedostataka bar naterati ostale proizvođače da prave telefone koji mogu da izdrže 15-ak sati puštanja muzike, koliko tvrde za njega...

 

Kao klinac sam imao "san" da imam mali kompjuterčić koji ću stalno da nosam sa sobom, i koji ću da koristim i za komunikaciju i sve ostalo. E pa moji snovi se polako ostvaruju, tj već su realnost. Takođe, kao klinac sam imao san da vozam svoj tenak... :tehkista:

 

Moj trenutni favorit kom čekam da padne cena i da se čestito pojavi na našem tržištu je Nokia E70. Nije preterano ciglast, a ima qwerty tastaturu (koju sam probao na duhovnom i dizajnerskom pretku 6800 i neverovatno je komforna), ekran velike rezolucije, solidnu kameru, 3g i sva ostala čuda, naravno mp3 player, kao i poslednji Symbian... Recimo da kad padne na oko 200-250 biće sigurno best buy. Kao što je svojevremeno to postao N-gage, ili pre njega kvltni 5510, koji su bili suviše nekonvencionalni da bi ih šire neobrazovane mase prihvatile, pa im je brzo pala cena :D

 

 

 

Ona izdrkavanja mob od zlata s dijamantima a usput nema nista od opcija su sranje, ove nokie i sl makar kostaju zbog funkcija.

 

Hah, ona vertuova đubreta. Aj bar da su lepi... Nego samo da se kaže da je od zlata-platine-dijamanata. Govno... MA, evo ja ću da uvijem svoj n-gej u neke lepljive papire, pa da pričam uokolo kako je optočen skupocenom izdrkotinom raritetnog slepog miša sa Aldebarana. Čik da vidim ko će tome da parira!

Edited by Demonic_Alliance

Share this post


Link to post
Share on other sites

K750i ima tu foru da moras da instaliras softver za njega na komp ako hoces da ga komp prepozna, tako da nije bas ko klasicni USB ubodi i prekopiraj. Mislim moze ali bi onda na svim kompovima sa kojima bi mob bio u kontaktu morao da instaliras softver.

Share this post


Link to post
Share on other sites

K750i ima tu foru da moras da instaliras softver za njega na komp ako hoces da ga komp prepozna, tako da nije bas ko klasicni USB ubodi i prekopiraj. Mislim moze ali bi onda na svim kompovima sa kojima bi mob bio u kontaktu morao da instaliras softver.

 

Koliko znam to svaki telefon trazhi...barem shto se tiche ovih mojih nokie 6288 i nokie 7610

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA ne bash. Evo moj prastari n-gage radi normalno kao usb drajv. Da. za 7610 se secam da smo se silno namucili bas zbog toga sto mu treba neki sugavi softver.

Ja sam nekako imao utisak da su se opametili i da novije telefone prave inteligentnije. Pogotovo me cudi da je moj 4 god. star model to mogao, u vreme kad je USB na telefonu bio maltene naucna fantastika, a noviji ne mogu, sad kad je USB sasvim normalna pojava cak i na low-end aparatima.

 

Sto samo dokazuje da sami proizvodjaci mob. telefona usporavaju tehnologiju, kako bi mogli sto vishe "generacija" uredjaja sa minimalno promenjenim karakteristikama da uvale, naravno za bezobrazno velike pare... I sama cinjenica da nekim telefonima cena padne duplo za godinu dana pokazuje da i najskupljli telefoni na trzistu realno ne kostaju proizvodjaca ni 50-ak evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji nije 3g i nema mogucnost slanja mms-a i sl....ja chekam n95 da pojeftini :da:

 

jebiga, jasno je da sve pare kojew dajes za iphone dajes prvenstveno za izgled koji je stvarno jebanje

sto se mene tice 3g je najveca glupost ikada izmisljena i svi ljudi koje ja znam da imaju 3g telefone niko od njih ne koristi to

citao sam negde i neke podatke da je 3g u americi jako nepopularan, u japanu malo popularniji a u evropi najvise. stvarno ne znam koji ce to kurac nekome

mms moze da bude zgodan ali ja sam i to koristio samo kad je bio onaj promo period kad je dzabe bio mms i to vise u svrhe izivljavanja sto je dzabe nego sto mi je bio potreban

sad, naravno kako kome, ali ja bih bez ta dva sranja najopustenije mogao da zivim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi načekaćeš se, a i ja pošto čekam istu stvar :):pivopije:

 

Nema veze ko cheka docheka....N95 je chim se pojavio bio oko 1000 jevreja...za mesec dana cena se prepolovila....

A obzirom da je nokia najavila N98 telfon: http://www.bench-market.com/modules.php?na...e&sid=13381 nadam se da ce n95 brzo da pojefitini :)

 

A opet poshto sam ja veliki fan motorole mozhda ipak sachekam i Z8 da izadje:

http://www.mobilnisvet.com/mobilni-test/13...otorola/RIZR-Z8

 

jebiga, jasno je da sve pare kojew dajes za iphone dajes prvenstveno za izgled koji je stvarno jebanje

sto se mene tice 3g je najveca glupost ikada izmisljena i svi ljudi koje ja znam da imaju 3g telefone niko od njih ne koristi to

citao sam negde i neke podatke da je 3g u americi jako nepopularan, u japanu malo popularniji a u evropi najvise. stvarno ne znam koji ce to kurac nekome

mms moze da bude zgodan ali ja sam i to koristio samo kad je bio onaj promo period kad je dzabe bio mms i to vise u svrhe izivljavanja sto je dzabe nego sto mi je bio potreban

sad, naravno kako kome, ali ja bih bez ta dva sranja najopustenije mogao da zivim

 

Pogledaj ovaj link za Nokiu N98 shto sam stavi i videces da ce n98 imati slichan dizajn kao iPhone....prema tome ako telefon uzimam zbog dizajna sachekacu N98....

 

Shto se tiche 3G-a u americi je nepopularan a u kini su vec pustili u opticaj 4G mrezhu....

Edited by Doug Bradley

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se mene tice 3g je najveca glupost ikada izmisljena i svi ljudi koje ja znam da imaju 3g telefone niko od njih ne koristi to

citao sam negde i neke podatke da je 3g u americi jako nepopularan, u japanu malo popularniji a u evropi najvise. stvarno ne znam koji ce to kurac nekome

 

Ziva istina, ja sam sa mojom N73-ojkom (music edition) prezadovoljan i nemam nameru skoro da je menjam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah, ona vertuova đubreta. Aj bar da su lepi...

Bas ta sranja... ruzni su i nemaju cak ni kolor displej koliko sam videla :)

 

Inace k750 i k800 imaju uz sebe neki softver ali on nije neophodan, dovoljno je da kad udenes mob prvi put uradis sva ona "install automatically" jedno 8x (jer toliko raznih cuda ima) i vidi ga najnormalnije. Softver kao treba da "olaksa" neke stvari ali je cisto sranje.

Ono sto nije sranje je softver gde odaberes svoj mob i onda mozes da pravis teme kakve hoces. Par puta sam se zezala i krvava je rabota (jer sam svaki detalj menjala, svaku linijicu).

 

Po svoj prilici uzecu opet sad k800 jer k810 nije tako lep i nije skroz od metala nego neke providne crne plastike napred. Neko ce se obradovati kad mu dam ovaj stari :)

 

edit: moj cale nije normalan, juce je kupio otprilike 20i po redu mob... sad ima 3 skroz nova u opticaju i nemam pojma koji ce mu. Koliko sam shvatila voli da ih ima :confused: posto ne nosi okolo da se hvali...

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...