Jump to content

Koncert Maidena


Turin

Koncert Maidena  

225 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ма јок, нисам био и није ми жао.

Није ме нарочита брига за остареле металце који, услед незаинтересованости других земаља (специфична сет-листа) долазе у БГ да одрже концерт.

Мислим да нама треба више свежих, младих бендова, Мејдени нису више атракција, ма како они били добар бенд.

Од оних сам који готиве последњи албум, само да напоменем, тако да, верујем, и то додатно објашњава ситуацију.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam glasala za opciju broj 2. Ne kapiram sta se sada svi zale, kada su znali da je Sajam u sustini odvratan za zvuk i to niko ne moze ispraviti, a ako su vec dosli na metal koncert gde je vise od 20.000 dusa na takvom prostoru, moraju biti spremni na guranje, nedostatak vazduha, znoj i sve sto ide uz to. Ipak, iz svega treba izvuci nesto pozitivno, a kao sto rekoh i jutros u emisiji, sledeci put definitivno Maidene treba staviti na stadion.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, nisu clanovi benda krivi sto su svirali u ovoj hali, u koju postoje samo 2 ulaza, pa se masa gurala pre pocetka koncerta.Set lista koja je bila, bila je i u Dubajiu i Atini, tako da ja licno nista drugo nisam ni ocekivao.Meni se pesme sa novog albuma svidjaju i drago mi je sto su ih svirali.Atmosfera je bila super, bend je bio odlicno raspolozen.Svideo mi se i nastup male Harris-ove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaoj, ja sam tek posle skapirala da je prosla pored nas dok smo isli stepenicama u VIP, ona je silazila na binu. Mala je simpaticna pojava, zaista. U pravu si, Vlajko, za to sto kazes. Cinjenica je da masa ljudi nikada nije bila na ovako velikom koncertu, a svaki takav skup sa sobom nosi i odredjene rizike, na koje moramo biti pripremljeni, kao i na utakmicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opcija 2 i to uglavnom zbog neshto losijeg zvuka, mada, od sajma smo i mogli to da ocekujemo... Sve ostalo je bilo neprevazidjeno... pa mislim, kad je neshto slicno bilo u ovoj rupi od zemlje recite vi meni (metallica se ne racuna :) )

 

Elem, nadam se da ce sledeci put biti na nekom stadionu, pa da povedemo celu familiju na koncert... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam i jako mi je zao sto sam bio.

 

NIsam znao da ce na sajmu biti uzasan zvuk i da ce se ljudi onak ozverski ponasati .. set listu sam znao, ali sam pomislio da ce mozda bar 1 pesmu da promene, da se kao iznenadimo .. naravno, sve je ispalo najgore moguce, tako da je ovo apsolutno vredno zaborava, sto kazu neki, srecan sam sto sam izasao ziv, t oje jedino sto me razveselilio sinoc.

Edited by solicitor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deep Purple je na sajmu bio uzasan.

REM se mogao cuti samo ako stojis bocno u ravni bine.

Jamiroquai bas nista, pa sam na tom koncertu bila svega pola sata.

Hvala Bogu sto ne smestise i Stinga na Sajam.

Masu od vise od 20.000 ljudi tesko je kontrolisati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mi je neko rekao da cu posle koncerta Maidena u mojoj zemlji doci kuci sa zeljom da ga sto pre zaboravim, smatrao bih da je lud...

...medjutim, to je upravo ono shto trenutno osecam.

Kratka verzija:

Sranje i to totalno.Over.Out.

Malo duza verzija:

 

1. prostor - totalno neadekvatan, mali broj ulaza/izlaza, jedva sam nasao stepenice za parter, otici do wc-a je bio podvig, akustika katastrofalna.

 

2. ozvucenje - lose. Ako im je hala ubila svu akustiku, mogli su barem da se napanje (kvantitet ako nema kvaliteta). Gitare su se jedva cule, bubanj u najavi. Shto je prokomentarisao jedan moj drugar "jebesh koncert na kojem vise cujes shta ljudi pricaju nego shta bend svira"

 

3. bend - standardno dobar, ovo mi je cetvrti put da ih gledam i ni po cemu dobrom ili losem ne mogu da izdvojim od ostalih puta. Dickinson je fenomenalan kao i uvek, ostatak benda standardan. Na ovu tacku se nadovezuje sledeca a to je

 

4. publika - e, ovo ce da potraje...

Gospodo draga, da li je ikome od vas palo na pamet da je ovo 2007. a ne `87? Da li se iko zajebao da poslusha novi album i sa njega izdvoji barem jednu pesmu vrednu pruzanja podrshke bendu? Ne i ne.

Po sastavu publike, ovo je najvishe licilo na neko opshtenarodno veselje tipa nove godine sa raspalim Borom i mafijashkom droljom (josh su samo selja i neobavesteni falili). Vise od polovine mase nije culo ni jednu pesmu van narezanog "the very best of" cd-a i to jednostrukog. Gomila likova koji su u svojoj sustini sabancine. Guranje devojaka od metar i zilet kao da su vrece za boks, gledanje sa kime ce da se zakace (naravno 5 na 1), "podrska" bendu u vidu neartikulisanog dernjanja (vise od polovine mase uopste nije pevalo), besomucno nalivanje i polivanje pivom najbolje odrazava pravo stanje "publike" u ovoj zemlji. Poredjenja radi, pre par nedelja, na koncertu Ritma Nereda koji je uvek bio "high risk situation" nije bilo ni jednog incidenta ovog tipa. Jedna jedina misao mi se javila posle izlaska iz hale: ovo uopste nije bio metal koncert. Marva od sinoc nije bila u stanju da izvede bend josh jednom na binu, tako da se za duzinu svirke uopste ne moze zameriti. Ako neko ne zna, muziku iz Pajtona pustaju odmah po definitivnom zavrsetku koncerta, cim se upale svetla. Bina je ostala zamracena jos par minuta posle Hallowed, ali ni jednog smislenog pokusaja da se bend izvuce na jos jedan bis nije bilo. Sve u svemu, sinoc sam definitivno dobio potvrdu da u ovoj zemlji nema vise od 5000 metalaca i josh manje rokera. Sve ostalo je stoka koja se ni po cemu ne razlikuje od sabancina kojima je Guca centar sveta i poenta zivota.

 

Zakljucak:

Sledeci pu cu Maidene da gledam u nekoj civilizovanoj zemlji kao i do sada. Nije mi zao da dam pare ako za to dobijem vrhunski ugodjaj, shto na sinnocnjem koncertu nije bio slucaj.

 

Ende

 

P.S. Glasao sam pod 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam i jako mi je zao sto sam bio.

 

NIsam znao da ce na sajmu biti uzasan zvuk i da ce se ljudi onak ozverski ponasati .. set listu sam znao, ali sam pomislio da ce mozda bar 1 pesmu da promene, da se kao iznenadimo .. naravno, sve je ispalo najgore moguce, tako da je ovo apsolutno vredno zaborava, sto kazu neki, srecan sam sto sam izasao ziv, t oje jedino sto me razveselilio sinoc.

Ти се, Соли, не рачунаш, ти си са најбољег концерта у историји метала у овој земљи отишао разочаран. Зашто, то нико до сада није прокљувио!

Share this post


Link to post
Share on other sites

И ја сласаш за опцију 2. Замерам што је концерт био кратак, што су се релативно лоше чули, и што ми се не свиђа које су песме са новог албума одсвирали. Јбг онако понашање публике је било за очекивати, увек на оваквим догађајима исплива стока у свима нама, а и наложени су љиди ненормално тако да ће да те убију и изгазе да би дошли до првих редова.

Него мене занима да ли је звук био лош због акустике или због лошег озвучења?

Share this post


Link to post
Share on other sites

druga opcija!!!!

dvojka

2

I ja sam glasala za opciju broj 2.

Opcija 2

И ја сласаш за опцију 2

I ja sam se solidarisao sa ovima gore - option No 2 :bigblue:

 

 

 

 

Inace,pretpostavljam da su se na koncertu proveli samo oni koji po prvi put vide Maiden-e uzivo... :rolleyes:

Ostali pmate i njihova bolja izdanja...

 

 

EDIT:

A opcija "2" za sada ubedljivo vodi 21 od 44 galsa :) (53,85%)

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ти се, Соли, не рачунаш, ти си са најбољег концерта у историји метала у овој земљи отишао разочаран. Зашто, то нико до сада није прокљувио!

jel to o kingu zboris bosko? :pivopije:

posto se secam da se soli zalio na taj cert jos mesec dana posle njega :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...