Jump to content

Koncert Maidena


Turin

Koncert Maidena  

225 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Deep Purple je na sajmu bio uzasan.

REM se mogao cuti samo ako stojis bocno u ravni bine.

A ti si bas tu bila i na osnovu toga potvrdjujes ili si setala po parteru u potrazi za najboljim zvukom?

Sama cinjenica da su dovukli svoje ozvucenje i svetlo govori nesto. Mogli su i oni da ustede 0.5 mil $ na konto ozvucenja i svetla, ali su ispostovali svoje fanove, za razliku od Maiden-a koji su samo dovukli obojene daske, stiropor i ventilarore.Ja sam bio na pribliznom mestu gde i za Meiden, zvuk je nebo i zemlja.

 

Ako neko ne zna, muziku iz Pajtona pustaju odmah po definitivnom zavrsetku koncerta, cim se upale svetla. Bina je ostala zamracena jos par minuta posle Hallowed, ali ni jednog smislenog pokusaja da se bend izvuce na jos jedan bis nije bilo.

Bravo majstore!!!!!!!!!!! Nisam usamljen u svom misljenju. Naime 2 dana pred koncert sam se susreo sa nasim covekom koji zivi u Australiji i koji je dosao ovde samo njih da vidi. Pitao sam ga o detaljima koncerta. Bio je na nebrojeno koncerata, koje je i snimio. Zahvaljuci njemu Srbi imaju snimake iz Srbije od Maidena.Covek kaze, kada se upale svetla onda je kraj (sto je sasvim logicno na 99% koncerata). Svetla se gase, bina u polumraku, nema coveka koji ce baterijskom lampom da da znak miks pultu da je kraj (jer je on taj kome bend kaze kraj). Srbi ostaju nemi, sta se desava? Sela Devica Marija na zvucnik, jok bre, Srbi su gledali set liste i znaju da je "kraj". To je samo prvidni kraj, stvarni kraj je usledio posle 3-4 minuta kada je covek mahnuo baterijskom lampom. Da mahnuo je, to mu je posao, da li pre 3 minuta ili bas tada, to ne zavis od njega, vec od benda. Svetla se pale, ide muzika, da sada je evidentno da je kraj. "Mamu im zasto su nas drzali u mraku citava 3 minuta...seljaci jedni....hoce da odu sa sajma dok mi jos blejimo u binu..."

-zvuk

Totalna truba.Prvo sam bio u centru, vise desno u pravcu prvih stepenica do bine. Zvuk prigusen, vokal jeci gitare se uopste ne cuju. Posle pola sata se penjem na stepenice. Zvuk poprima drugu dimenziju. Imam direktnu opticku vidljivost mog desnog uha i desnog zvucnika. Gitare se ponovo ne cuju,vokal je izoblicen (pevacima kojima je stalo do toga odmacinju mikrofon kada izvode visoke tonove) i 70% vremena u distorziji.Za to je direktno odgovoran bend/tonac benda.

-bina

Veoma prenisko postavljena. Verujem da je zbog nesavrsenosti bine, jer plafon bine je suvise nizak. Drugim recima ako bi se bina podigla za 1.5 metar ili 2, oni zidovi bi delovali nerealno u odnosu na svetla (nebo, ili plafon bine, kako zelite). Bend za to boli patka jer verovatno je u ugovorilu bilo samo "bina". Pouzdano znam da se za binu nadmetalo nekoliko vlasnika do 2 dana pred koncert, tako da bend nije ni znao sta ih ceka.Ja sam 171, po prvi put nisam video ljudi na bini i ako sam imao slobodan vidik.

-vreme trajanja

po mom misljenju, kao velikog konzumenta koncerata a ne fana Maidena-suvise kratko. Jeste bilo jebitacno, ali kratko. 1h:30 suvise kratko za danasnje standrde. za '70, ok ali za danasnje uslove kratko.

-publika

I ja sam seljak iz jednog sela pokraj Kraljeva, pa kada sam otisao prvi put na koncert mi omiljenog benda u Budimepestu, nisam ljude laktao i gurao ko budala. Nisam se olesio od alkohola i bacao pivo u masu da vidim kako izgledaju kapljice u vazduhu, koje ce se sasvim sigurno rasprsiti po facama ljudi. Nisam skakao i laktovima nabijao ribe koje su nize za glavu od mene. Nisam se kurvinski ispisao u casu od piva i istu spustio pored sebe. Nisam drzao 4 pesme ribu na ramenima. Umesto baklje poneo sam novogodisnje prskalice.

-organizacija

na ulazu, tipa izvolite uzivajte u koncertu. Na izlazu ,vrata, koja su predvidjena da se otvaraju do stoka, bila su otvorena do pola. Bilo je neprijatnih scena, gubljena vazduha, razbijanje ruku o vrata...tuzno, vrata su nova i namenski naprevaljena za tu svrshu. Saobracajni inzenjer (moj kolega) je direktor sajma, jad i beda, neka se stidi!!!!

slucajno sam pritisnuo opciju 1, ali sam za opciju 2 , uprkos svemu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Treba staviti opciju:

"Bio sam, nisam se pokajao jer sam video maidene. Opsti utisak razocarenje setlistom , ipak smo cekali 20god da ih vidimo..."

 

to je u principu opcija 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam glasala za opciju broj 2. Ne kapiram sta se sada svi zale, kada su znali da je Sajam u sustini odvratan za zvuk i to niko ne moze ispraviti, a ako su vec dosli na metal koncert gde je vise od 20.000 dusa na takvom prostoru, moraju biti spremni na guranje, nedostatak vazduha, znoj i sve sto ide uz to. Ipak, iz svega treba izvuci nesto pozitivno, a kao sto rekoh i jutros u emisiji, sledeci put definitivno Maidene treba staviti na stadion.

 

Drugarice, svaka ti je kao Njegoseva!

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Syrant

Ja ne znam šta se svi žalite. Prvo, kakve su set-liste bile za prvi deo turneje, gde su svirali ceo nov album i pet starih pesama, kod nas je sviran sasvim primeren broj starih i novih pesama. 14 pesama, 110 minuta, toliko sviraju celu turneju, zašto bi sad kod nas menjali išta, osim što su listu malo izmenili, izostavivši 3 nove i svirajući 4 starije pride. I da su vam svirali 20 starih 3 nove pesme, opet bi bilo pametnjakovića koji se žale.

Sajam nije za metal svirke, i samo ozvučenje koje je bend dopremio je bilo vrh, koliko hala sajma nije prigodna za zvuk koji su Maideni proizveli. Bio sam u rulji, a bio sam i kod ''šankova'' sa leve strane od bine, i može se reći da je tu bilo nešto manje bublanja nego u ''žarištu mase''. To što organizatori nisu znali na vreme da se odluče i izaberu normalno mesto za svirku je drugi problem.

Maideni su svirku odradili profi, i tu nema nijedne zamerke, sobzirom na koliko koncerata sam bio, i čega sam se svi nagledao i naslušao, Maideni su pošteno otprašili set i sasvim primerena konverzacija sa publikom. Odlična vizuelizacija i osvetljenje, i normalno, pojavljivanje Edija na bini, sve je izgledalo ekstra.

Normalno je da oni koji nisu bili seru kako ne žale što nisu išli, što bi ja rekao pothranjivanje sopstvene sujete...Koncert je bio super, naravno svirka King Diamonda će verovatno ostati kao jedan od najboljih metal koncerata kod nas ikad, a što se Iron Maiden-a tiče, sigurno najbolji 'cert za prvu četvrtinu ove godine.

 

Lauren Haris je užas, budimo iskreni. Gore je falširala nego one klinke, Betty Boop što su učestvovale na evroviziji, ali šta sad.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

..... Bina je ostala zamracena jos par minuta posle Hallowed, ali ni jednog smislenog pokusaja da se bend izvuce na jos jedan bis nije bilo. Sve u svemu, sinoc sam definitivno dobio potvrdu da u ovoj zemlji nema vise od 5000 metalaca i josh manje rokera. Sve ostalo je stoka koja se ni po cemu ne razlikuje od sabancina kojima je Guca centar sveta i poenta zivota.

 

Zakljucak:

Sledeci pu cu Maidene da gledam u nekoj civilizovanoj zemlji kao i do sada. Nije mi zao da dam pare ako za to dobijem vrhunski ugodjaj, shto na sinnocnjem koncertu nije bio slucaj.

 

Ende

 

Ovo je tacno... inace, da ne ponavljam pricu oko ozvucenja i set liste... nije bilo lose ali moglo je i bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Syrant
Slažem se. :da: Inače, zatekao sam se na sajmu pre certa i video neke zaista ogavne prizore.

 

Šta bre odjednom svi izigravate puritance, bilo je pijanih i ludih, to stoji, ali šta bi ste pričali da odete na Wacken ili Ozzfest, tamo su kao svi kulturiška? Videli bi ste toliko ogavnih prizora, da bi vam se po tom principu metal totalno ogadio.

 

Uostalom, bili ste na koncertu da bi videli Iron Maiden, a ne neke drogiran/pijane budaletine, koje su se tu stvorile iz nekih pizdinaca ili iz samog Beograda.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi odjednom nešto kukaju...a da nije bilo koncerta,i dalje bi kukali da Maideni neće da sviraju kod nas...niste zadovoljni ničim...koncert je,realno,bio dobar......ali,svetu se,očigledno, ne može ugoditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Syrant
Svi odjednom nešto kukaju...a da nije bilo koncerta,i dalje bi kukali da Maideni neće da sviraju kod nas...niste zadovoljni ničim...koncert je,realno,bio dobar......ali,svetu se,očigledno, ne može ugoditi.

 

To je problem kad se dovodi i previše bendova, pa publika postane razmažena, pa su ovakve reakcije i za očekivati. Ja sam svoje naveo u prethodnim postovima pa ne bih da se ponavljam.

 

Samo bih pomenuo da bi svi koji se žale, trebalo da odu na koncert Sinana Sakića, gde se likovi seku izlomljenim plastičnim čašama (sevdah jebi ga), i gde je pri izlasku iz hale još grđi stampedo, čisto da osete, šta znači raspad od koncerta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je problem kad se dovodi i previše bendova, pa publika postane razmažena, pa su ovakve reakcije i za očekivati. Ja sam svoje naveo u prethodnim postovima pa ne bih da se ponavljam.

 

Samo bih pomenuo da bi svi koji se žale, trebalo da odu na koncert Sinana Sakića, gde se likovi seku izlomljenim plastičnim čašama (sevdah jebi ga), i gde je pri izlasku iz hale još grđi stampedo, čisto da osete, šta znači raspad od koncerta.

 

Bravo za komentar. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne smem ni da zamislim koliko se ljudi ispisalo u casu i spustilo na pod, ali realno gledano 50% partera. nisu trebali stoki da sviraju ni prvi bis, a sreca da nisu svirali drugi. nema sanse da se bend nije smorio zbog onako bednih uslova, ali ne verujem da bi bilo ko od nas bi srecan da su maideni rekli po dolasku u bg, necemo da sviramo na ovom krsu od bine i opreme, mars svi u kurac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije fer... fali opcija: "Nisam otisao jer me koncert nije zanimao ali sam dosao na ovu temu jer volim da glasam".

:rockdevil:

 

ja cekam da dodju na stadion pa da ih odgledam ko covek. :D

Ja čekam da Dikinson pusti kosu. :)

 

Šta znam, nisam bio, i kad čujem sve ovo, drago mi je da nisam bio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam šta se svi žalite. Prvo, kakve su set-liste bile za prvi deo turneje, gde su svirali ceo nov album i pet starih pesama, kod nas je sviran sasvim primeren broj starih i novih pesama. 14 pesama, 110 minuta, toliko sviraju celu turneju, zašto bi sad kod nas menjali išta, osim što su listu malo izmenili, izostavivši 3 nove i svirajući 4 starije pride. I da su vam svirali 20 starih 3 nove pesme, opet bi bilo pametnjakovića koji se žale.

Evo ja cu da ti kazem na sta se ja zalim (ako vec nisi mogao da procitas u necropol-ovom i sumijevom postu).

Pored svega sto su njih dvojca naveli meni je licno bilo razocaravajuce ono sto je solicitor spomenuo:

... set listu sam znao, ali sam pomislio da ce mozda bar 1 pesmu da promene, da se kao iznenadimo ..

Brate,u Atini sviraju manje-vise svake godine/svaku turneju,a ovde nisu svirali 100 godina.I sad ti meni tu kazes da bi trebalo da budemo zadovoljni time sto nisu svirali kao sto su svirali ne onom delu turneje skoro ceo novi album (al' ti je i neko poredjenje :rolleyes: )?Time da budem zadovoljan??? :udri::no: Takav komentar bih ocekivao od pametnjakovica koji bi verovatno bio zadovoljan i da mu izadju Maiden-i i sviraju "Mile voli disko"...

 

Svi odjednom nešto kukaju...a da nije bilo koncerta,i dalje bi kukali da Maideni neće da sviraju kod nas...niste zadovoljni ničim...koncert je,realno,bio dobar......

Nije to 'kukanje' vec kritika onog ... (cega vec) od sinoc.

Da nije bilo Maiden-a ovde ja ne bi 'kukao' vec bih otisao negde (u neku drugu zemlju) gde sviraju (za razliku od 99% ljudi koji su sinoc bili na koncertu,a navodno 'seku vene' za Maiden-ima :rolleyes: ).

Koncert mi je realno bio dobar,ali je moglo i bolje.

Eto...

 

To je problem kad se dovodi i previše bendova, pa publika postane razmažena...

To je normalna posledica takvog stanja.Ne znam sta ti tu smeta.U Majdarskoj je vec odavno tako.

 

Samo bih pomenuo da bi svi koji se žale, trebalo da odu na koncert Sinana Sakića, gde se likovi seku izlomljenim plastičnim čašama (sevdah jebi ga), i gde je pri izlasku iz hale još grđi stampedo, čisto da osete, šta znači raspad od koncerta.

Da odem na koncert tog slepca nema zelju,niti nameravam :D (ko jebe tog sabana :evotigana: )

Verujem da se to tamo desava,al ne znam sta si time hteo da kazes?Poredis metal koncert i koncert neke sabanerije,sta?Neredi na koncertu/neprijatnosti/nevidjene scene/stampedo?Nemoj mi reci samo da su fanovi Maiden-a mirniji od ovih drugih (?) :)

(mada OK,moram priznati da nisam sinoc nikog video da razbija sebi case o glavu :lol: )

 

 

 

I dalje ostaje utisak da su za prvu opciju glasali oni koji nikad ranije nisu gledali Maiden-e i koji su se kasnije rodili od kad su Maiden-i posledjni put bili ovde...

(ovo poslednje nije nikakvo omalovazavanje nekih,vec jednostavno cinjenica)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lazare, videh te posle certa iz daljine, u hali.

I da ponovim jos jednom:

Ja sam se na koncertu fenomenalno proveo.

Bend je super svirao, set lista mi se svidela, i zvuk je bio sjajan.

Boli me uvo za ostale.

UP THE IRONS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Syrant
Evo ja cu da ti kazem na sta se ja zalim (ako vec nisi mogao da procitas u necropol-ovom i sumijevom postu).

Pored svega sto su njih dvojca naveli meni je licno bilo razocaravajuce ono sto je solicitor spomenuo:

 

Brate,u Atini sviraju manje-vise svake godine/svaku turneju,a ovde nisu svirali 100 godina.I sad ti meni tu kazes da bi trebalo da budemo zadovoljni time sto nisu svirali kao sto su svirali ne onom delu turneje skoro ceo novi album (al' ti je i neko poredjenje :rolleyes: )?Time da budem zadovoljan??? :udri::no: Takav komentar bih ocekivao od pametnjakovica koji bi verovatno bio zadovoljan i da mu izadju Maiden-i i sviraju "Mile voli disko"...

Nije to 'kukanje' vec kritika onog ... (cega vec) od sinoc.

Da nije bilo Maiden-a ovde ja ne bi 'kukao' vec bih otisao negde (u neku drugu zemlju) gde sviraju (za razliku od 99% ljudi koji su sinoc bili na koncertu,a navodno 'seku vene' za Maiden-ima :rolleyes: ).

Koncert mi je realno bio dobar,ali je moglo i bolje.

Eto...

To je normalna posledica takvog stanja.Ne znam sta ti tu smeta.U Majdarskoj je vec odavno tako.

Da odem na koncert tog slepca nema zelju,niti nameravam :D (ko jebe tog sabana :evotigana: )

Verujem da se to tamo desava,al ne znam sta si time hteo da kazes?Poredis metal koncert i koncert neke sabanerije,sta?Neredi na koncertu/neprijatnosti/nevidjene scene/stampedo?Nemoj mi reci samo da su fanovi Maiden-a mirniji od ovih drugih (?) :)

(mada OK,moram priznati da nisam sinoc nikog video da razbija sebi case o glavu :lol: )

I dalje ostaje utisak da su za prvu opciju glasali oni koji nikad ranije nisu gledali Maiden-e i koji su se kasnije rodili od kad su Maiden-i posledjni put bili ovde...

(ovo poslednje nije nikakvo omalovazavanje nekih,vec jednostavno cinjenica)

 

 

Napisa se ti. Koncert je mogao bolje, da su 10-15 godina mladji pa da skaču po bini ko zečevi. Mađarska, pa ti idu u mađarsku, pa se snjima ''razmazuj''. Drugo, ako bend za celu turneju uvežba set od standardnih 14-15 pesama, i to fouraju celu godinu/turneju,sigurno neće tebi ili pojedincima izlaziti u susret. Iron Maiden nisu bend koji svira po klubovima pred 200-300 ljudi, pa da svako traži pesmu ko na svadbi.

I to odjednom, svi ljudi sinoć bili kao stoka, hiiih, užasno ponašanje, snebivanje, pa šta očekujete na koncertu gde dodje 17-18.000 različitih individua. Sledeći put naglasite organizatoru da Iron Maiden dovede u Kolarac pa da svi mirno seduckate, cirkate čajiće i gledate koncert.

Klinci su glasali za prvu opciju, što je i normalno. Uostalom, i prvi nastup Di'anna ovde kod nas je bio teška govnarija, ali je klincima u to vreme bio koncert života. Normalna stvar. I meni je Benediction 1991, klincu od 9 godina bio koncert za pamćenje, dok nisu došli Napalm Death, Pro Pain,kasnije Savatage itd.itd.

 

Koncert sinoć, bio je sasvim zadovoljavajući, a sledeći put kad dodju, vi koji se žalite, nemojte ići, i kraj priče. Neće biti razočaranih.

Mogu samo da zamislim, kakvi bi komentari bili za Stounse ako bi došli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Syrant
Meni je koncert Iron Maiden bio fantastičan iz dva razloga:

- očekivala sam da će biti potpuno sranje a nije bilo

- došla sam sa sjajnom ekipom

 

Iskreno devojče.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel to o kingu zboris bosko? :pivopije:

posto se secam da se soli zalio na taj cert jos mesec dana posle njega :)

Наравно да о томе говорим! Мислим, како је ИКО, поготово Соли, могао са тог концерта да оде незадовољан? Феноменална сет листа, фантастичан звук и свирка, те одличан перформанс... не знам шта више неко може да захтева?

 

Иначе, да додам још гледе Мејден коцнерта, да сам очекивао да Брус не буде у форми, као што углавном није бивао на живим албумима, али овога пута је одрадио посо свецки! А онолико џилитања на бини за такве старкеље, свака им част. 'Оћу и ја тако кад дођем у њихове године!

 

Лорен Харис... превише вриштања међу песмама, превише осредњег певања у песмама. Заборавиће је сви брзо, ионако је на тој турнеји само зато што јој је тата шеф великог (највећег?) бенда.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...