Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Nidza se sa tobom ne bi složio. Do 10 litara vode na dan, izbačene žitarice, izbačen šećer i 27 kg za tri meseca. Spremajte Vi momci pare, Nidza se priblizava kriticnoj masi!

To on samo misli da je izbacio secer. A Guarana? A Step?

A sto se kriticne mase tice, ja se uopste ne brinem. Sad ce kotlicijada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo ovo mi je stiglo na mail... Mozda nekome koristi:

 

"Drago nam je što vas možemo obavestiti da već treći vikend za redom na Kalenić pijaci, na tezgi 459 možete nabaviti različito, sertificirano organski gajeno povrće, beli i žuti pasulj, i žitarice.

Za one koji još nisu bliski sa terminom ‘’organski’’ - to znači da su povrće, pasulj, raž i začinsko bilje koje sada imamo – gajeni po načelima biološke poljoprivrede, dakle, bez pesticida, herbicida i veštačkog đubriva.

Zbog povećanog interesovanja, dešava nam se da se pojedine namirnice rasprodaju brzo, za svega 2-3 sata, od trenutka kada ga donesemo.

Zato vas pozivamo na saradnju. Ukoliko želite da vas neko povrće sigurno čeka, pozovite Jugu (Jugoslav Zečević, momak koji je vikendom za tezgom) na telefon 064/322 99 43, najkasnije do četvrtka i zamolite ga da vam spremi određene količine povrća koje imamo na raspolaganju.

 

 

Za dolazeći vikend imamo sledeće povrće:

 

 

1. Crvene paprike za ajvar – 120,00 din/kg

2. Žute paprike babure – 100,00 din/kg

3. Pasulj beli – 200,00 din ˝ kg

4. Pasulj žuti – 200,00 din ˝ kg

5. Beli luk – 150,00 din - 200 g

6. Crni luk – 80,00 din kg

7. Tikvice – 90,00 din kg

8. Krompir – 90,00 din kg

9. Paradajz – 120,00 din/kg

10. Krastavac – 90,00 din/kg

11. Raž u zrnu – 70,00 din ˝ kg

12. Ražano brašno – 50,00 din ˝ kg

13. Ljute papričice – 8 din kom

14. Brokoli (male količine)

15. Kupus (male količine)

 

 

Akcija

 

 

U sredu, 12.09.2007. možete nabaviti organske paprike II klase po ceni od 40,00 din za žute babure i crvene paprike, kao deo namirnica sa gornje liste. Ukus paprika je istovetan onima I klase, osim što izgledom nisu tako lepe.

Možete sa Jugom na licu mesta dogovoriti vaše potrebe za vikend i rezervisati potrebne količine.

Tezga je otvorena od 8,00 h – 14,00 h. "

 

:mrgreen:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li on neku kontrolu tu da se stvarno zna da povrce nije prskano ili tipa - prskano je ali u skladu sa strogim propisima blabla..?

 

Svo voće i povrće na tezgama, pogotovo ove godine je 100000% prskano, namoj da te iko ubedjuje u suprotno. Znam šta pričam, je l' sam seljanka il' nisam?... :D

 

Ne, bez šale...

 

Moje omiljene kruške nisu rodile :cry:

 

Baš zato što nisu prskane

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ja znam, ovdje u mom selu - sve sto je organsko je i dalje prskano, samo po tim nekim standardima koji kazu, ajde da ne strpamo u ovu jabuku kilo pesticida, nego samo pola kile.

 

ne kazu dzaba nutricionisti ovdje - zajebi organsko, kupuj LOKALNO. ono, od seljaka, regularno. oni nemaju kinte da prskaju svaku vocku, ako je i prskaju, prskaju s necim sto mogu kupiti ovako u radnji, a ne na veliko masinama.

 

dupe bi dala za crvavu jabuku sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moji na selu isto ne prskaju jabuke. i odlichne su. al to na malo kad se pravi i moze. il bar tako kazu pouzdani izvori ;)

 

ja i ortak smo tako jednom stavili jabuke u onaj mikser za sve i svasta, dodali slatku alevu, secer, jos nesto i na kraju sampanjac odozgo i ispalo ukusno a ima vikendicu blizu plantaza jabuka koje nisu prskane i dosta su jeftine.

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...