Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Srpski Zmaju spagete jesu preporucljive itekako ;)

 

'A 1/2 cup serving of cooked pasta (spaghetti) contains a mere 99 calories, less than half a gram of fat, and less than 5 milligrams of sodium. (Source: USDA Handbook 8-20).

Pasta is high in complex carbohydrates, which help give you energy. Instead of a quick burst of energy, complex carbohydrates provide a "time release" of energy.

The U.S. Department of Agriculture's Food Guide Pyramid recommends we eat six to 11 servings of complex carbohydrates daily. Including pasta in your diet three times a week or more is an easy way to help meet that goal.

since one serving of cooked pasta is only 1/2 cup, if you eat a typical serving of cooked spaghetti, this will probably provide two or three of your recommended servings of complex carbohydrates."

 

 

 

 

 

@ Baba Dzonga: Eh da sto se tice przenih pecurki... one se prze sa veoma malo ulja (po mogucstvu maslinovog, ipak smo mi siromasna zemlja) jer puste svoj sok tako da je i taj segment pokriven, a ne prze se dugo...

 

 

A sto se tice navika... navike se menjaju, zavisi ko im kako robuje... u hrani moze da se uziva itekako, barem ja uzivam da kuvam i jedem, ali ne volim da se hranim djubretom.

 

 

U pravu su i Gavra i Sova treba slusati svoj organizam... ali treba paziti i na sta ga navikavamo.

Jer ako nam organizam porucuje idi u Mac ili uzmi cigaru i puranjaj mi znamo da to nije zdravo ali lose navike, cine cuda...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi na koristite cajeve i kojekakve gluposti da biste srali ili sta god, oni se piju samo ali samo kada se ima zatvor...

 

Ako hocete liniju + zdravlje jedite mekinje u kombinaciji sa mlekom ili jogurtom i bice sranja... :)

Generalno dnevno bi trebalo uzimati oko 30g namirnica sa dijetnim vlaknima (povrce, voce) jer one da se izrazim plasticno obmotavaju sadrzaj creva i potpomazu kontrakcije istih pa vam raznorazni cajevi nisu ni potrebni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Melindina Faco :) ja sam Serpski Zmaj :mrgreen:

 

Ovo za cajeve ne mogu da ti oprostim!!! Ljudi pijte cajeve, kada odete u zatvor vec ce biti kasno :mrgreen:

 

Najzdravije je da se 'krecete' tj trosite energiju, pijete dovoljno tecnosti, redovno okupirate wc i zlostavljate toalet papir.... i ne preterivati ni sa jednom vrstom namirnica...

 

Ljudi koji se uglavnom hrane biljnom hranom cesce imaju zapetljaj creva :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Axe jesi li spreman za taj hiperholesterolemijski sok?!

Па и не баш, тренутно сам суфицитаран што се тиче масти, па ако каквој љепотици треба, ја сам спреман за општење... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Срецјице маwе.

 

Него, има ли некаква табела за то штеловање масти/протеЈина, да знам шта ми је чини?

 

Pa princip je sledeci odredis bazalni metabolizam tako sto pomnozis svoju telesnu masu sa 11,6 + 879 i u zavisnosti cime se bavis to pomnozis sa ako si fizicki slabo aktivan 1,55; umereno 1,78; tezak fiz.rad 2,1 i ondak dobijes odredjeni broj kalorija koje raspodelis po principu 30% na doricak, 50% na rucak, 20% pri cemu treba da unosis dnevno 60% ugljenih hidrata, 30% masti, 10% proteina i eto :bigblue:

pazljivo sa tranziranjem gothicarki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...