Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

kako se prave ti onion rings? black totem mi je otvorio apetit :)

 

У најједноставнијој варијанти - исечеш лук на колутиће и пржиш као помфрит. Имаш и компликованије кад их похујеш итд...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neeeeeeeeeeee!!!OK,slazem se ja da treba povesti racuna o ishrani,ali kad bi me neko ostavio bez secera (COKOLADE) jedan dan podivljala bih!!!!!!

 

Nuzda moze da te navikne na sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporučljive dnevne količine šećera su do 30 g. Važno je obratiti pažnju na to da li unosimo proste ili složene šećere, zato što prosti šećeri izazivaju mnogo veće lučenje insulina i posledično smanjenje nivoa šećera u krvi. Samim tim, povećeva nam se apetit - jedemo sve više i tada se masti iz hrane transformišu u masne naslage. Tako se gojimo. Međutim, uvek su nam na raspolaganju sveže ili sušeno voće ili makrobiotički slatkiši tipa Bonžita, Corni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto se od zitarica, integralnog ovog i onog, zdravog ovog i onog, prdi :) tako da neki socijalni zivot uz zdravu ishranu nije previse izvodljiv :P mozda se organizam navikne posle nekog vremena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto se od zitarica, integralnog ovog i onog, zdravog ovog i onog, prdi :) tako da neki socijalni zivot uz zdravu ishranu nije previse izvodljiv :P mozda se organizam navikne posle nekog vremena?

 

Ма јок, бре...

Ја зобам зрневље кад постим и не прдим...

Чуо сам да се прди једино од кима. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko prica o prdezu a ne spomene soju, nije fer :)

 

Баталио сам соју откад је она ружна (бивша) министарка пољопривреде дозволила да се увози и сеје генетски модификовано семе. Једем пиринач у великим количинама и чини ми се да су ми се очи мало искосиле...

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha postaces Yowai Akseanosilas (yowai znaci nezan, prim.amy.) kosooki :P

 

ja ne volim soju nesto preterano, bljutava mi je, ali zato ubijam za dobar integralni hleb i pirinac. jedino sto se moj stomak buni, voli kad ga punim djubretom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, mrzi me da se registriram na nekom fit forumu da ovo pitam, pa...

Elem, da li je moguće da je metabolizam tokom prepodneva toliko brz da nakon doručka od nekih 700-800 kalorija u 7:30-8 h izjutra ogladnim već oko 12-13 h? Napominjem da u tom periodu uvek sedim kod kuće i upražnjavam isključivo umne aktivnosti ( :) ), kao i da osećaj gladi 100 % ne mešam sa žeđu jerbo unesem otprilike 9 dl tečnosti u tom peridu. Također, napominjem da se u fitness fore slabo razumem i da normalno jedem tek nekih mesec dana nakon 6 godina hasanja splačina po ceo dan. :) Crevca mi se nisu još skupila, ili šta...? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naučnici sa Univerziteta u Misuriju su došli do zaključka, nakon obimnih istraživanja, da se gojenjem ne povećava koštana masa. Naprotiv, povećanjem masnog tkiva proporcionalo se smanjuje koštana masa, tako da se kroz određene tretmane namenjene kontroli telesne težine, tvdre oni, može boriti protiv osteoporoze. Eto još jednog razloga, zašto je bitno imati optimalnu telesnu težinu i stalno je održavati. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ух, данас сам, после 100 година, јео малине!

+ сам нашао и супер трешње и кад томе додам парадајз, краставац, лук, паприку и сир (али тек за једно месец дана ...) добије се формула моје летње исхране, уз млеко и јогурт, наравно.

Открио сам и неки "Нордијски хлеб" (онај што изгледа као цигла, има га по радњама) и јесте да је скуп, мислим да је око 70 динара 350 г. али је стварно добар а мени чак и то траје по 3-4 дана.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj nordijski hleb je odvratan.

Ja otkrih crni tost hleb i jedem ga s Omegol margarinom+neka grcka salata (ljubicasta kovrdzava zelena salata :) + sir + paradajz, crni luk, ulje od kostica crnog grozdja). Njam. Ukusan zdrav obrok.

Inace zderem 300g cokolade na dan i sendvice i cipseve (tako vec mesecima) i mrsavim :) Obicno s takvom ishranom imam oko 60 a sad 54. Al necu vise tako nezdravo.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno je da neka istraživanja pokazuju da mozak ne razlikuje da li smo žedni ili gladni. Mozak jednostavno prima impuls da nam nešto nedostaje, ako je verovati tim istraživanjima. Zato se preporučuje da uvek pre jela popijemo čašu vode i sačekamo pola sata, pa ako i posle toga budemo bili gladni, onda je očigledno da organizmu nedostaje hrana. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...