Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Interesantno je da neka istraživanja pokazuju da mozak ne razlikuje da li smo žedni ili gladni. Mozak jednostavno prima impuls da nam nešto nedostaje, ako je verovati tim istraživanjima. Zato se preporučuje da uvek pre jela popijemo čašu vode i sačekamo pola sata, pa ako i posle toga budemo bili gladni, onda je očigledno da organizmu nedostaje hrana. ;)

 

Не, не, не, ја препоручујем да кад осетиш жеђ обавезно поједеш овеће парче пите, па сачекаш пола сата, ако си и даље жедна онда још једно парче. Мозгу је, ионако, свеједно...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, ha, upravo sam se najela dve vrste pite toliko da ne mogu da dišem :)

A možda sam samo bila žedna, ali to bi značilo da savršene pite propadnu. Šteta!

Neka ja ću ipak da koristim Axeanosilasovu taktiku :da:

Volem da jem, pa mi desetak kg viška ne znače ništa :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, ha pa znam. Npr ja sam non-stop gladna i nikad me čaša vode ne odvrati od hrane :lol:

Jedino sama sebe mogu da ubedim da mi hrana nije potrebna i onda nisam gladna čitav dan. Ali nemam srca da tako mučim svoje proždrljivo telo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj nordijski hleb je odvratan.

Немаш појма.

 

Приметио сам да уносим у себе све веће и веће количине кофеина ...

:(

Раније нисам уопште пио кафу а сад попијем 2 нес кафе + једну црну или 2 црне + нес кафу а неретко, ујутру, забодем и Гуарану/Енерџис ...

:no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ух, данас сам, после 100 година, јео малине!

+ сам нашао и супер трешње и кад томе додам парадајз, краставац, лук, паприку и сир (али тек за једно месец дана ...) добије се формула моје летње исхране, уз млеко и јогурт, наравно.

Открио сам и неки "Нордијски хлеб" (онај што изгледа као цигла, има га по радњама) и јесте да је скуп, мислим да је око 70 динара 350 г. али је стварно добар а мени чак и то траје по 3-4 дана.

Manje vise se isto hranimo.

Uh, kad stigne crvena paprika :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Немаш појма.

Pft, idi druzi se s mojom kevom i ona ga voli :P

Ako ne volim zrnevlje samo po sebi sigurno ga ne zelim u hlebu (koji jedem samo jer ne mogu da mazem kajmak i sunku na dlan :) ).

Mogao bi da dodas neku ribu u tu letnju ishranu, osim ako si vegeterijanac. Preporuka - losos snicla sa Kalenic pijace :rockdevil:

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Стални сам (свакодневни) посетилац те пијаце!

Обожавам је!

Иначе, препоручујем свима да се тамо снабдевају маслинама, рецимо а и избор свеже рибе је увек добар.

Ма, пијаца је закон, куповао сам суво месо за 450 динара које је нестварно добро.

Има тамо да се нађе све али све што је потребно домаћинству.

 

Зна твоја кева шта ваља, светски је путник.

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Немаш појма.

 

Приметио сам да уносим у себе све веће и веће количине кофеина ...

:(

Раније нисам уопште пио кафу а сад попијем 2 нес кафе + једну црну или 2 црне + нес кафу а неретко, ујутру, забодем и Гуарану/Енерџис ...

:no:

 

 

Welcome to my world. luckily kofein nije tako stetan kako se dosad mislilo ali doza je recimo 5 soljica turske kafe dnevno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Стални сам (свакодневни) посетилац те пијаце!

Обожавам је!

Иначе, препоручујем свима да се тамо снабдевају маслинама, рецимо а и избор свеже рибе је увек добар.

Ма, пијаца је закон, куповао сам суво месо за 450 динара које је нестварно добро.

Има тамо да се нађе све али све што је потребно домаћинству.

 

Зна твоја кева шта ваља, светски је путник.

;)

Ja zivim na 10min odatle i da, imaju najbolje masline i ona ribarnica sto pece meso je najbolja na svetu! I imaju neke sampinjone velike ko pesnica, neke zene iz Kaludjerice drze :da: Jos kad uzmes ono peceno pilence tamo kod parkinga pa na pijac i napravis salatu... njam! Da imam stalno vremena sve bih sama kuvala.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno je da neka istraživanja pokazuju da mozak ne razlikuje da li smo žedni ili gladni. Mozak jednostavno prima impuls da nam nešto nedostaje, ako je verovati tim istraživanjima. Zato se preporučuje da uvek pre jela popijemo čašu vode i sačekamo pola sata, pa ako i posle toga budemo bili gladni, onda je očigledno da organizmu nedostaje hrana. ;)

 

 

Pa majku mu mozak ima svoj centar i za zedj i za glad (slava tebi Hipotalamuse!) i veoma dobro detektuje i jedno i drugo...

 

A to sto su radjena ta istrazivanja mogu samo da zadovolje teoriju o oralnim receptorima koji odmeravaju ono sto nam udje u usta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da imam stalno vremena sve bih sama kuvala.

 

 

sunce mu, sticajem prilika upoznajem dosta ljudi i hodam po americkim kucama i gledam - dosta njih imaju vremena, nije da nemaju.. ali od 10 kuca, jedva u jednoj da nadjes nekoga ko zapravo kuva.. bar jedan obrok dnevno, ili jednom u dva dana.. svi ostali, SAMO I APSOLUTNO JEDNO SMRZNUTU HRANU, ono - mikrovalna i aj zdravo. ili ono, pravi kolac kao - istrese `cake mix` u tepsiju, ispece, premaze slagom i cijela familija pada na guzicu od cuda :)

 

ja opet s druge strane radim 7 dana nedjeljno, predjem skoro svaki dan po 50 milja.. i onda tusiranje pa pravac kuhinja.. pravim sve, ni tortilje ne kupujem, ni hljeb (to tek pravim na pet razlicitih nacina), jos malo pa cu poceti sama brasno da meljem :) za peksimete nisam neki majstor, ali jebi ga i to nekad pravim :)

ne znam dokle cu ovako.. dok ne prosirim sve vene od stajanja :lol:

 

kod amerikanaca u frizideru nacices samo pivo i sokove..

meni par njih kad je otvorilo frizider, pali od cuda - sta povrca i mesa drzim :) kao - sta ce ti ovo..... :ph34r:

 

 

samo jedite beli hleb!

 

crni i zdraviji i pet puta ukusniji.. ;)

Edited by nJezna blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

fora je sto me cesto mine zelja dok skuvam to. pre neki dan sam prvi put u zivotu pravila supu i bila je genijalna. fora je sto sad u zadnje vreme nemam vremena da pojedem to sto skuvam. sledeci izazov je sarma al o tom po tom (furam se da kuvam a da ne pitam nikoga kako, kao provaljujem na osnovu ukusa).

Ali neke vrlo zdrave spagete, mikseve povrca, SALATE s piletinom ili tunjevinom, to svako moze da stigne i da napravi. Ja leti samo to i smem da jedem a da se ne osecam kao dzak krompira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DF: pa evo ti mali savjet.. skuvas supu, ne znam kakvu volis, ali nesto tipa s piletinom (pilece kosti recimo), stavis cijeli luk, mrkvu, persun, celer, sta volis (ali nemoj da zacinjavas, nista so-biber).. i onda sve to iskuvas, procjedis, i vodu u zamrzivac.. kad ti se jede supa, izvadis lijepo, zakuvas samo rezance, posolis, vegeta, i Bog te veselio :D - ja tako radim pa otprilike imam supu skoro svaki dan za rucak.. pet minuta i spremna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...