Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Ja sam nekada bio mnooogo probirljiv, ali sada jedem shta god mi padne pod ruku(usta). I peraklija sam, sto se tice samog rituala jedenja. Napravim atmosferu, pustim neku muzikicu, prigushim svetlo, sednem za sto, i onda zalogaj po zalogaj, uzivam u hrani i u isto vreme OBAVEZNO nesto citam i pijem. Trudim se da ovo radim iako najcesce samo strpam u tanjir i onako krvnicki pojedem, jer zurim da neshto drugo radim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

a nekako najviše volim to što goji

 

testo??? kad malo pogledam, pekarice na sve strane, fast ovaj, fast onaj... uzas. a i kod mene u kuci sve nesto kiflice, Forneti, strudlice itd. :D

 

 

btw. a sto su ovih dana svi nesto nezni???

 

dobro je sto sam doruckovala, sad bih sanjala ovaj blondien tanjir ceo dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Good luck with that :)

Ja svakih par dana rešim da pazim šta i koliko jedem, ali odustanem čim vidim nešto primamljivo :)

Ma bitna je volja, a ja imam veću volju za hranom, nego za primamljivom linijom, tako da jbg :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dovoljno je samo da pazis koliko i kada jedes. meni je to jedino upalilo, jer je cinjenica da volim da jedem.

 

Теби се по овој сличици у профилу види да си баш лепо средила линију. Честитке.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Теби се по овој сличици у профилу види да си баш лепо средила линију. Честитке.

 

ma tek sam na pola puta, ali napredak je napredak :D bila sam 6 meseci bolesna, em u krevetu, em pod lekovima i upropastila sam se... sad je svakako bolje nego tad ;)

 

treba samo malo pripaziti na kolicinu i vreme kada jedete, i naravno neka fizicka aktivnost, zato sto se tako najlepse oblikuje linija, a i nekako te podstakne da se trudis :)

 

 

@DF - tvoj profile image je svakako daleko sladji i lepsi :da:

Edited by amy_mccoy

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

pft, odes u Burito i porucis Polo :da: naravno uz nachos grande kao predjelo.

od danas kao pazim sta jedem. u smislu ne jedem 5kg cokolade dnevno nego sta pojedem do popodne to mi je :lol:

 

mmm burito bar... bila tamo i super je bilo, samo sto mi se decko otrovao od klope pa vise ne idemo tamo... bedak.

 

Da se vratim na temu jeste li culi za mediteransku dijetu... istazivanja su pokazala, (cak je jedan nasa profeskorka dobila nagradu za nju od mediteranskog medicinarskog drustva dijeteticara i to je prva nagrada tog tipa za nasu zemlju) da je jako korisna jer jedemo dosta ali kvalitetno i cuvamo zdravlje to je motiv same dijete. Cuo neko, mozda?

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au 'de je znam kako se oni na Kritu za vreme posta hrane...

ali sustina je masline, maslinovo ulje, povrce, voce u neogranicenim kolicinama, spageti (durum), hleb (samo razeni, crni, kukuruzni zbog vlakana, beli nikako) mleko, belo meso, vino (casa po danu), sirevi (do 25%masti)

znaci kombinacija francuske, italijanske, grcke kujne ali samo najbolje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au 'de je znam kako se oni na Kritu za vreme posta hrane...

ali sustina je masline, maslinovo ulje, povrce, voce u neogranicenim kolicinama, spageti (durum), hleb (samo razeni, crni, kukuruzni zbog vlakana, beli nikako) mleko, belo meso, vino (casa po danu), sirevi (do 25%masti)

znaci kombinacija francuske, italijanske, grcke kujne ali samo najbolje ;)

Била је нека емисија на ТВ-у у којој су причали о Крићанима. Они имају најдужи животни век у Европи, ваљда, а исхрана је класична медитеранска уз обавезно поштовање (прилагођеност) свих правила Поста (среда и петак на води), пости се свих 180 и нешто дана. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali sustina je masline, maslinovo ulje, povrce, voce u neogranicenim kolicinama, spageti (durum), hleb (samo razeni, crni, kukuruzni zbog vlakana, beli nikako) mleko, belo meso, vino (casa po danu), sirevi (do 25%masti)

 

Hehe, pa ja se hranim vrlo slično. Maslinovo ulje samo i koristim, u kući mi se ne može naći nijedno drugo. Čak sam, do prije par dana, imala nekoliko vrsta. Ne kupujem ga u prodavnici, već je isključivo home made :D U Baru se svake godine održava maslinijada, pa sam very familiar sa raznim vrstama maslina. Mmmm, najviše volim kada su punjene, nebitno s čim, recimo sa sirom, ili paprikama, ili bademom... :D

 

Ne jedem često špagete, meso uopšte, ali zato se razbijam od mliječnih proizvoda. Sir tamanim kao luda. Srećom te mi baba pravi fenomenalan sir koji dobijam u enormnim količinama, inače bih bila broke vrlo brzo. Ne znam kakve su cijene gore, ali u CG nema dobrog sira ispod 7-8 eura :no: Najzdraviji je kozji, mada njega, nažalost, najmanje jedem.

 

Što se tiče hleba: crni, ražani, sa sjemenkama, kombinacije istih... ma sve, samo da nije bijeli.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sir tamanim kao luda. Srećom te mi baba pravi fenomenalan sir koji dobijam u enormnim količinama, inače bih bila broke vrlo brzo. Ne znam kakve su cijene gore, ali u CG nema dobrog sira ispod 7-8 eura :no: Najzdraviji je kozji, mada njega, nažalost, najmanje jedem.

I ja volim sir, ali nikako ne mogu onaj bazdljivi, koji je kod mnogih strucnjaka narocito na cijeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au 'de je znam kako se oni na Kritu za vreme posta hrane...

ali sustina je masline, maslinovo ulje, povrce, voce u neogranicenim kolicinama, spageti (durum), hleb (samo razeni, crni, kukuruzni zbog vlakana, beli nikako) mleko, belo meso, vino (casa po danu), sirevi (do 25%masti)

znaci kombinacija francuske, italijanske, grcke kujne ali samo najbolje ;)

 

 

 

cula sam ja, tj citala sam o tome.. iskrena da budem, ja to sve praktikujem 90%, ali me posljednjih mjeseci ubi ovo meksicko zdranje.. sto je najgore, jedem salsu ko ajvar :)

 

moracu se vratiti na neku normalu, tj vracam se, ali mi dupe zine na nacho cheese i chalupe.. :)

 

 

ono ne znam kako je sad trenutno, ali recimo po Dalmaciji malo se prosetas i vidis kako su ljudi generalno zdraviji i fizicki ljepsi.. dal` od klime ili hrane (cijenim da se hrane bas kao sto si ti gore rekla) ili kombinacije svih faktora, ne znam.. ali jebes ga - uzmes prosjecnog Finca, Svedjanina, ili Njemca, koji godisnje vidi sunce na jedva 30 dana, ostatak godine ga ubi vjetar, hladnoca, pivo i njemacke kobasice :)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja volim sir, ali nikako ne mogu onaj bazdljivi, koji je kod mnogih strucnjaka narocito na cijeni.

Ne znam da li je kod stručnjaka na cijeni, ali u prodavnicama jeste sigurno :)

Ja ga obožavam, mada sam ranije imala predrasude. Uzgajaju se posebne kulture kako bi se stvorila tzv. buđ. Ja to povezujem sa bakterijama u jogurtu. Ne kažem da su to identične kulture bakterija, već da imaju istu svrhu. I guess... Mada se buđavi sir ne može jesti baš sa svim i svačim, kao što radim sa običnim :)

 

Volim i dimljeni... Mmm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...