Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

(furam se da kuvam a da ne pitam nikoga kako, kao provaljujem na osnovu ukusa).

Nemoj se kurcish, gubis vreme ;) Pokupi ti vredne fore, prechice i old school zakone, pa onda na toj osnovi kreni da improvizujes na osnovi ukusa. Ono, prvo naucis da hodas, pa onda letis. Bez toga lako zalutas u nepovrat pa sve zavrsi u kanti, a narocito ako volis razne zacine. Dogadjalo mi se to vise puta, bas u tim "ne pitam nikoga, sad cu ja sam" varijantama :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkud znas da ja totalno ne znam da kuvam? Mislim na komplikovana jela, sve prosto do srednje tesko sam diplomirala jos pre gimnazije... zivela sam s 2 babe :)

do sad mi je jedina kulinarska propast bila topla cokolada iz kesice :)

@blondie: ma da nema mesa u tom receptu i sveza bi mogla da se skuva svaki dan za 10 min ;)

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da, ali jebes ga - dje ima supe bez pilecih kostiju? :)

 

 

sojeru:

taj rad :)

meni je jos najgore kad pitam tako babe i tetke za recept, a one kazu nesto tipa - pa stavi, sta znam, onako malo soli, malo persuna.. sve nesto malo, a NIGDJE mjere. `odokativna metoda` :)

 

 

 

ma.. nije mi vise bitno.. sve, samo da nije hamburger.. :ph34r:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jebote, ja stavim u `frizer` - bude bas hladno ali ne ZALEDJENO :)

trebala bi mi cuskija onda da supu spremim za pet minuta :)

 

p.s. cijelu glavicu luka onako na platu/ringlu stavis da se zaprzi pa tako bucnes u vodu ;)

 

 

e da, evo kraljica kuhinje, moja OMILJENA s MadTV :)

 

Edited by nJezna blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,da, ringla, ono sto nemam...

 

 

imas plin?

 

nema veze, stavi na tavu/tiganj glavicu luka luka (bez ulja, bez icega) i tako minutu samo - okrenes svakih desetak sekundi da se zaprzi..

ako sjebes tavu - poslacu ti ja novu :)

 

 

 

 

inace, sovo..

podsjeti me.. za dobro zdravlje, raspolozenje, energiju napraviti sljedece:

 

1 kg cvjetnog/livadskog meda

1 kg limuna

9 jaja (domacih po mogucstvu)

CIJELA jaja (NE razbijati!) i samljeveni limun (cijeli, s korom) staviti u med. Pozeljno je sve to da bude - ne u plastici nego u nekoj velikoj staklenoj posudi. Poslije odredjenog vremena sve ce se to rastvoriti u jednu gustu smjesu, mislim jaja ce se pomijesati/sama rastvoriti. To bi trebalo da se desi nakon mjesec dana.

Svako jutro, uzimati jednu kasiku te smjese.

To lijeci anemiju na prvom mjestu, daje energiju, pojacava imunitet.

Sljedeci korak je prijavljivanje u Nejvi Sils :)

Edited by nJezna blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas plin?

 

nema veze, stavi na tavu/tiganj glavicu luka luka (bez ulja, bez icega) i tako minutu samo - okrenes svakih desetak sekundi da se zaprzi..

ako sjebes tavu - poslacu ti ja novu :)

 

Ако нема ни то, онда нека проба са трВе варијантом - стави главицу на парче алуминијумске фолије и загрева зипо упаљачем. :rockdevil::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plin???? :) :) Sta, nikome nije pala moderna varijanta nemanja ringle - ravna ploca? :)

Probacu to s folijom :da:

Kako mozete da ne pljujete sace, meni se mota po zubima bar pola h kasnije :)

Ne znam sta da spremim za dorucak, imam samo smrznuto meso i blatnjavu salatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkud znas da ja totalno ne znam da kuvam? Mislim na komplikovana jela, sve prosto do srednje tesko sam diplomirala jos pre gimnazije... zivela sam s 2 babe :)

Jebi ga, sta da pomislim kad si rekla "pre neki dan sam prvi put u zivotu pravila supu" :)

Izvini, pogresio sam :)

Plin???? :) :) Sta, nikome nije pala moderna varijanta nemanja ringle - ravna ploca? :)

Ma plin je keva. Vatra je the only way za neka jela.

Plin/ringla polemika je vrlo slicna raspravi trandz/lampa pojacala. Zna se sta je bolje :)

 

 

 

 

Edited by Tom Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa onako, za przeni krompir mi je plin beskorisan. mada, sad na novom shporetu je i plin losh (po mom mishljenju) jer ne moze dovoljno da se stisha. ali krompir sam uveke przila na ringli.

 

, ni hljeb (to tek pravim na pet razlicitih nacina), jos malo pa cu poceti sama brasno da meljem :)

 

kako dizesh testo? (ozbiljno pitanje, meni nije poshlo za rukom- uvek sam dobijala spljoshtenu veliku kiflu umesto hleba)

 

 

e, da, kad sam vec tu, pitanje za beogradzane. koja je feta dobra? il bar pristojna? ili josh bolje: gde da nadjem fetu mlekare GRANICE?

Edited by toy

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa onako, za przeni krompir mi je plin beskorisan. mada, sad na novom shporetu je i plin losh (po mom mishljenju) jer ne moze dovoljno da se stisha. ali krompir sam uveke przila na ringli.

Ako samo krčkaš i pržiš, onda je svejedno. Sustina je u ovome: vatra moze da skuva sve sto moze i ringla, a sa ringlom nemas taj odziv, nemas potpunu kontrolu nad temperaturom, a bez toga se neka jela nemogu skuvati ispravno.

 

kako dizesh testo? (ozbiljno pitanje, meni nije poshlo za rukom- uvek sam dobijala spljoshtenu veliku kiflu umesto hleba)

kvasac?

Edited by Tom Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, kvasac.. germa, brate.. DI-GO, cak ga i ovdje ima :lol:

 

 

 

elem, DF.. ravna ploca? okej, na takvim operisem svaki dan, pa? ne mozes staviti luk na ravnu plocu? :)

 

osim ako ne mrzi poslije da to cistis? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jebote, ja ni jeftini ni skupi ne struzem :)

 

 

postoje hemikalije koje ciste sve te govnarije.

 

 

 

 

elem, offtopic odavno ali ono, ne valja davati mnogo para za nesto sto se (ne smije) koristiti :)

 

ja probam da pijem sok iz casa sa stopom (vino, sampanjac) i tako, da ne kupe prasinu u vitrini - priznajte, koliko vas to radi, kad mame nisu tu? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sve sto ne koristim slikam :) :) makar neka korist.

Eto ideje za case iz vitrine! Fala lepo :pivopije:

 

Inace sporet mi dovoljno nadrlja kad kuvam u serpi i slicno tako da mu direktna napast ne treba. Neke stvari su vec beyond mojih mogucnosti ciscenja (iako imam spec. srestva) a star je ni mesec dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Овако - све спремам на лаганој ватри.

Волим сочну храну, волим када у њој остану сокови, нисам љубитељ пресушене, хрскаве хране (осим кад је у питању бурек! :lol: ).

Мислим, изгубићу 15 минута више али ће то што једем бити баш онако како ми одговара, зашто бих журио?

Журба је највећи непријатељ кувању.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako samo krčkaš i pržiš, onda je svejedno. Sustina je u ovome: vatra moze da skuva sve sto moze i ringla, a sa ringlom nemas taj odziv, nemas potpunu kontrolu nad temperaturom, a bez toga se neka jela nemogu skuvati ispravno.

kvasac?

 

jok, ringla se sporije greje i sporije menja temperaturu i mozesh da je podesish na vishe razlichitih temperatura (jer plin ima minimum koji je kod mene preveliki), drugo plin nameshtash ruchno, ringla ima podeoke dakle iskljuchuje se ljudska greshka bar u tom delu ali nebitno ne znam ni hsto ti objashnjavam ovo :)

plin jeste zakon za vecinu stvari.

 

blondie, meni kvasac ne pomaze. il mi ispadne ko kifla ili ispadne ko pljosnata kifla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...