Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Uh nisam probala, ali mogu misliti kako je ukusno... :lol:

Mlečni proizvodi su mi najbitniji u ishrani, tako da gde god se dodaje nešto od istih, ja moram da probam... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

blondie, meni kvasac ne pomaze. il mi ispadne ko kifla ili ispadne ko pljosnata kifla.

Надам се да си свесна да тесто мора да одстоји неко време (увек дуже од сат) не би ли "нарасло"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jok, ringla se sporije greje i sporije menja temperaturu i mozesh da je podesish na vishe razlichitih temperatura (jer plin ima minimum koji je kod mene preveliki), drugo plin nameshtash ruchno, ringla ima podeoke dakle iskljuchuje se ljudska greshka bar u tom delu ali nebitno ne znam ni hsto ti objashnjavam ovo :)

 

Ako ti je minimum vatre mali, mozes da promenis gorionik. Btw, moja zena je clan tima koji je uzimao prva mesta u kulinarskim takmicenjima u konkurenciji tipa hotel hyatt, interconty i slicno, tako da veruj mi, znam sta pricam ;)

 

meni kvasac ne pomaze. il mi ispadne ko kifla ili ispadne ko pljosnata kifla.

Rastopis polovinu kocke kvasca u mlakoj vodi, pa ubacis dobru kashiku brasna i pomesas. To prekrijes krpom i stavis na toplo mesto da "radi". Za nekih pola sata bi trebalo da se podigne, pa tu smesu ubacis u ostatak brasna i dobro umesis. Vratis u ciniju/tepsiju pokrijes krpom i ostavis neko vreme. Kad se dobro podigne, opet premesis i vratis. Za desetak minuta od tada, mozes da ga ubacis u rernu. Pola kocke kvasca je dovoljno za klasicnu veknu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos jedan koristan savet - kako Sova pece pile :) :)

 

Dobro osusiti (pile naravno :) ), i staviti bez trunke ulja u dobro posoljenu tepsiju.

Bude fenomenalno - socno, a blago hrskavo. Kao sa rostilja ;)

 

Upravo sam imao peceno pile za rucak(uz obavezni peceni krompir :wub: )

 

Sovo, kada me zoves na rucak, da vidim da li je to tvoje hvalisanje prazna prica ili istina :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa onako, za przeni krompir mi je plin beskorisan. mada, sad na novom shporetu je i plin losh (po mom mishljenju) jer ne moze dovoljno da se stisha. ali krompir sam uveke przila na ringli.

kako dizesh testo? (ozbiljno pitanje, meni nije poshlo za rukom- uvek sam dobijala spljoshtenu veliku kiflu umesto hleba)

e, da, kad sam vec tu, pitanje za beogradzane. koja je feta dobra? il bar pristojna? ili josh bolje: gde da nadjem fetu mlekare GRANICE?

 

Somborska feta je vjerovatno najbolja, mada je i šabačka dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Надам се да си свесна да тесто мора да одстоји неко време (увек дуже од сат) не би ли "нарасло"?

 

:):)

 

Ako ti je minimum vatre mali, mozes da promenis gorionik. Btw, moja zena je clan tima koji je uzimao prva mesta u kulinarskim takmicenjima u konkurenciji tipa hotel hyatt, interconty i slicno, tako da veruj mi, znam sta pricam ;)

Rastopis polovinu kocke kvasca u mlakoj vodi, pa ubacis dobru kashiku brasna i pomesas. To prekrijes krpom i stavis na toplo mesto da "radi". Za nekih pola sata bi trebalo da se podigne, pa tu smesu ubacis u ostatak brasna i dobro umesis. Vratis u ciniju/tepsiju pokrijes krpom i ostavis neko vreme. Kad se dobro podigne, opet premesis i vratis. Za desetak minuta od tada, mozes da ga ubacis u rernu. Pola kocke kvasca je dovoljno za klasicnu veknu.

 

nisam trpala brashno u kvasac, mozda pomogne.. a i nisam dva puta mesila testo. probacu :) fala.

 

da menjam gorionik... cimanje mi je to, kad funkcionishem sa strujom... i onako retko kuvam (samo se zalomilo u poslednje vreme da sam zaredjala)

al, u sv sluchaju fala na saveti :)

 

Somborska feta je vjerovatno najbolja, mada je i šabačka dobra.

probacu shabachku, ako je nadjem. :da:

 

 

ps. dve rechi: smrt vocu!

Edited by toy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Открио сам да ми се јако, јако допада црвени грејпфрут!

Баш ми прија, обичан ми је јак до те мере да ми и не буде баш толико укусан али овај је ипак питомији и мекши; супер је ствар грејп, човече, лети поготову.

А какве сам данас добре малине узео ... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh sad mi se jedu maline :P

Obožavam sve vrste voća!

Baš sam pričala o tome sa sestrom, kod povrća ima i par izuzetaka, ali još nisam pronašla voće koje ne volim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

objektivno, covjek cesto ne moze da pojede toliko povrca koliko mu je potrebno u nekim dnevnim dozama.. zbog nacina zivota, izabrace radije brzu hranu.. to kapiram, ali ono recimo za uzinu uvijek radije moze da se uzme banana/jabuka nego cips ili keks.

 

nije losa opcija blendadi povrce i voce.. ja licno po 5-6 razlicitih vocki dnevno guram u blender - mislim da je dovoljno.. s povrcem ista stvar..

 

 

pogotovo sad kad idu vrucine..

 

na meniju obavezno bi trebalo da se nadju supe i Corbe.. manje srcanih udara, vise kretanja :D

 

mrkva, kukuruz, grasak, persun, luk, krompir, paprika, teletina.. ne moze se pogrijesiti.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije losa opcija blendadi povrce i voce.. ja licno po 5-6 razlicitih vocki dnevno guram u blender - mislim da je dovoljno.. s povrcem ista stvar..

Mama mi je još prošle god nabavila milion tih stvarčica za kuhinju, kao trebaće mi, i ja sam jedino koristila blender, i to prvih mjesec dana. Pravila bih bilo šta (što spada u voće i povrće). Imaš li neku ideju, nešto što se relativno brzo sprema? Da li postoje neke knjižice da se kupe a la Idiot's Guide to Blenderring :)

 

Sada blender koristim kada kornjači pravim da jede. Greote...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman - pa mozes da blendas sta hoces...

Evo npr. jedna sjajna i jednostavna letnja corba od povrca - kuvas dosta sargarepe, par zelenih paprika, par krupnijih komada celera i sta ti vec padne pod ruku..., zacinis vegetom i izblendas kad se blago prohladi.

O vocnim napitcima i da ne pricam...

Slobodno u voce stavi par kocki leda u blender i malo secera, jer ume u suprotnom da napitak bude bljutav ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...