Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

pa, devojka na chiju sestru lichish. chak je i tvoje godishte sestra, al sam ubedjena da je jarac :)

imash sestru sonju?

 

nope... bas bih volela da upoznam nekoga ko lici na mene :D

 

 

eh da, najvise mi smeta kad je ovako tesko vreme, pa krene da mi se vrti u glavi cim mi nije stomak pun. smrtno za mrsavljenje :/

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kada sam bila deblja, nikad nisam poželjela nijednu dijetu.

Organizam me voli iako ga nerviram dobrih 10ak dana. Otkako su mi počeli ispiti, slabo jedem. Zapravo, muka mi je i da pomislim na hranu :no:

 

Više mi se smučio život sa zamrznutim kuvanjem... Moraću def. da naučim da kuvam sledeće godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo zanimljivog oftopika, moze?

 

 

ocekivanje (ne trenutno stanje!) zivotnog veka po zemljama:

 

lifeexpectancy475x309.jpg

 

ti skandinavci i ne zive bas tako kratko. ;-)

 

sto se tice mediterana, mislim da nije toliko u hrani koliko u odsustvu stresa. ;-)

 

dakle, sto se tice ocekivanog zivotnog veka, po zemljama, stvari stoje ovako, ako je verovati CIA world fact book 2007. japanci su poznati po dugovecnosti, i od vecih zemalja su na prvom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

postuj ponovo sliku, ja corava - a slika mala..

 

 

pravio je Memedovic reportazu o nekom nasem selu negdje valjda na jugu, gdje seljani zive regularno po sto godina :lol: ono, ne sekiraju se, sto kazes - odsustvo stresa i sl.

 

takodje sam gledala reportazu o Kubancima.. za cudo, neki americki kanal, isto su pricali o dugovjecnosti i boljem zdravlju stanovnistva (nesto tipa procentualno gotovo da nemaju rak, srcane bolesti i sl.)..

 

 

 

 

evo nesto sto sam davno postovala na nekoj temi..

 

zanimljivo:

 

 

Obesity_2001.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mogu da zamislim da me sjebe gojaznost. :) Znachi, to ce morati da bude nesto iz zasede, jerbo, ja ne mogu ni propisno da se popunim, a kamoli da postanem gojazan. :)

 

A recept za vitku liniju sve devojke je: neredovna ishrana, stres, i neredovan i slab san. :rockdevil::) :) :)

 

Inace, sto se tiche onog zivotnog veka, pogledah link za vikipediju i videh da nam je dobrih 75 godina, ali da je i dalje Serbia and Montenegro pa kontam da nam crnogorci popravljaju prosek jerbo ih mrzi i da umru. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo mozda znate... :D

 

 

Potrosnja energije tokom razlicitih aktivnosti:

 

* Penjanje stepenicama - 1100 kcal/h

* Rvanje - 980 kcal/h

* Takmicenje u skijanju - 600 kcal/h

* Trchanje - 570 kcal/h

* Preskok - 550 kcal/h

* Plivanje i planinarenje - 500 kcal/h

* Testerisanje drva - 480 kcal/h

* Teshke gimnasticke vezbe, fudbal i veslanje - 450 kcal/h

* Voznja bicikla - 410 kcal/h

* Brzo hodanje - 300 kcal/h

* Vezbe na gimnastickim spravama - 290 kcal/h

* Stolarski radovi - 240 kcal/h

* Lagani hod - 200 kcal/h

* Obucarski radovi - 180 kcal/h

* Lake gimnasticke vezbe - 170 kcal/h

* Kopanje - 169 kcal/h

* Farbanje - 160 kcal/h

* Peglanje i pranje sudova - 144 kcal/h

* Pevanje - 122 kcal/h

* Pisanje - 120 kcal/h

* Citanje na glas - 118 kcal/h

* Pletenje - 116 kcal/h

* Odmaranje u sedecem stavu - 100 kcal/h

* Lezanje u budnom stanju - 71 kcal/h

* Spavanje - 65 kcal/h

 

 

BUDITE MI LEPI I ZDRAVI I NE JEDITE U MCDONALD'S-u! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate mili!!!! Znaci videla sam svakakvu decu, ali tako debelu fuj...

 

Inace jedan mali eksplenejShn...

 

Sa evolutivnog aspekta nas organizam nije navikao da jede "brzu hranu" i zato nasi metabolicki putevi umesto da rade u pravcu potrosnj idu u pravac deponovanja...

 

Stoga ljudi sto manje brze hrane, manje masnih naslaga.

Izgovora nema ukoliko imate povisen pritisak,obim struka veci no sto bi trebalo kao i BMI onda je to vec premetabolicki sindrom koji ce za par godina ukoliko ne budete promenili rezim ishrane preci u metabolicki sindrom a onda sledeci korak je dijabet, cardiac arrest itd.

 

Stoga ne kaze se dzabe u mladosti se ulaze u zdravu starost :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shock!

Pa da se u svetu rade logične stvari, pravnici nam ne bi ni trebali

hteo sam da kazem da su joj socijalni radnici morali oduzeti dete u ovakvoj situaciji kakva jeste....

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogu da se kladim da ona

budala od njene keve u stvari

i zeli da je ubije... jednostavno

mi ne ulazi u glavu kako neko

moze da bude toliko glup :no:

bar znamo ko ce dobiti Darvina

sledece godine :udri:

 

Edited by kur-d-tizana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate mili!!!! Znaci videla sam svakakvu decu, ali tako debelu fuj...

 

Inace jedan mali eksplenejShn...

 

Sa evolutivnog aspekta nas organizam nije navikao da jede "brzu hranu" i zato nasi metabolicki putevi umesto da rade u pravcu potrosnj idu u pravac deponovanja...

 

Stoga ljudi sto manje brze hrane, manje masnih naslaga.

Izgovora nema ukoliko imate povisen pritisak,obim struka veci no sto bi trebalo kao i BMI onda je to vec premetabolicki sindrom koji ce za par godina ukoliko ne budete promenili rezim ishrane preci u metabolicki sindrom a onda sledeci korak je dijabet, cardiac arrest itd.

 

Stoga ne kaze se dzabe u mladosti se ulaze u zdravu starost :wink:

 

JohnnyRocket_BigFood.jpg

 

Melinda, tvoji postovi me uvek plase :) :) :)

 

Ma ko ce da misli o starosti, nikom nije obecano sutra :ph34r:

Edited by Black Totem 213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok... ali bejah na jednom predavanju covek je zivao kao da mu je svaki dan poslednji i u jednom trenutku samo se srusio, otisao u bolnicu konstatovali dijabet, predinfarktno stanje da bi kasnije poceo polako da slepi.

Zbog cega?

Covek je mnogo za zivota voleo 59676_122_80.jpg

i to sto je imao stomak "a la pojas za spasavanje" mu nije smetalo to je bio odraz muskosti...

 

Znas ima dosta dobre i kvalitetne hrane, samo se treba edukovati i navici na nju, a ne po svaku cenu jesti prasetinu, sunke, salame, slatkise u velikim kolicinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok... ali bejah na jednom predavanju covek je zivao kao da mu je svaki dan poslednji i u jednom trenutku samo se srusio, otisao u bolnicu konstatovali dijabet, predinfarktno stanje da bi kasnije poceo polako da slepi.

Zbog cega?

Covek je mnogo za zivota voleo 59676_122_80.jpg

i to sto je imao stomak "a la pojas za spasavanje" mu nije smetalo to je bio odraz muskosti...

 

Znas ima dosta dobre i kvalitetne hrane, samo se treba edukovati i navici na nju, a ne po svaku cenu jesti prasetinu, sunke, salame, slatkise u velikim kolicinama.

 

PREKINI DA ME PLASIS! :) :) :) :) :)

 

Znas kako, ja zivim sam i nema niko da me uputi u to sta je zdravo a sta ne :ph34r: (Novinarska bolest)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...