Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Nisam ni vegan ni vegeterijanac, ali mi ubijanje zivotinja nikad nije bilo divno :S

Najezim se i kad trebam snicle da spremam, kad bih trebala da ocerupam kokosku npr mislim da bih umrla. Pre bi ona mene pocupala nego ja nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra je otvaranje sezone lova kad ulovim par zeceva ja i elitista cemo da uzivamo u najkvalitetnijem mesu a vi pasite travu...:)

 

\m/

 

Nisam ni vegan ni vegeterijanac, ali mi ubijanje zivotinja nikad nije bilo divno :S

 

Ljudi su mnogo sigurni u sebe. Bash gledam sve ove babe sa sela, vec vekovima kolju svinje kokoske, svi ljudi itd.

Normalno je da je klanje grozno coveku koji nikad nije probao.

Kada nam se psiha razvija u ovom pravcu.

 

Ali uzmimo da zivis na selu i da si od malena gledala kako kolju svinju ili kokosku? Sta mislis da li bi ti bilo podjednako grozno?

 

Ja razumem da forsiranje mesne ishrane iskljucivo nije zdravo kao ni forsiranje biljne.

 

Kao i da zivotinje koje kupujemo u supermarketima su zivele ocajne zivote i kljukane ko zna cime.

I da je vegan ishrana ekonomicnija itd.

Ali za to je kriv - kapitalizam.

Covek treba da - lovi zivotinju ili da je uzgaja u prirodnim uslovima ako je vec uzgaja.

 

za mene u jednoj biljci ima podjednaka kolicina svesti kolika i u jednoj zivotinji.

Razdvaja ih nervni sistem. To je sve.

 

Nemam nista protiv klanja zivotinja jer ne ubijamo svest, vec meso.

 

 

I na kraju..... life aint pretty.

Onda nisu Vegani, nego obični vegetarijanci.

Vegani ne jedu ništa što ima kontakta sa životinjama... ni mleko... ni med... ni jaja... samo voće i povrće

 

Jaka razlika. :)

Kakve veze med ima sa zivotinjama?

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaka razlika. :)

Kakve veze med ima sa zivotinjama?

Pravile su ga pčele.

 

Vidi, mnogi greše kad shvataju vegetarijanstvo ili veganstvo kao nešto što ljudi rade jer im je gadno da jedu životinje. To nije baš tako.

Pravi vegetarijanci ili vegani ne jedu životinje zbog moralne strane problema. Imam drugara koji je jedno 15 godina vegetarijanac, i on se sam po sebi ne gadi mesa, može da ga jede, iako ga ne jede. Hoću reći, ne jede meso, ne zato što mu se gadi, nego zato što jednostavno smatra da to nije Ok.

 

Tako i vegani.

Oni smatraju da čovek jednostavno nije dostojan da uzme i otima pčalama med. Ili kokoški jaje. Ili kravi mleko. Ne bi jeli ni biljke da mogu, ali ne mogu i kažu kako nije još uvek naučno dokazano da biljka oseća bol kad je ubiješ (dok životinje itekako osećaju (pogotovo kad ih deda Lanko dohvati (komšija dedin ;) ))).

 

Masa vegetarijanaca bi voleli da budu vegani, samo nemaju snage da izbace baš i mleko i jogurt i jaja iz ishrane, kao što neki od nas mesoždera nemaju snage ni da postanu vegetarijanci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravile su ga pčele.

 

Koja ti je omiljena domaca zivotinja? Pcela... betmen.

Jeli elf, od kad je pcela zivotinja? :D

 

Nego, nikad nece da mi bude jasno, kakvi su to moralni razlozi za ne jedenje mesa. Zasto je ispravnije pojesti shargarepu a ne meso?

I ne mislim na kapitalisticke razloge, te kokoske odgajaju tako i tako.

 

Recimo imas kokosku, uzgajas je i pojedes.

Isto radis sa shargarepom.

 

Jel kokoska vise ziva od recimo shargarepe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, nikad nece da mi bude jasno, kakvi su to moralni razlozi za ne jedenje mesa. Zasto je ispravnije pojesti shargarepu a ne meso?

I ne mislim na kapitalisticke razloge, te kokoske odgajaju tako i tako.

Ja jedem i jedno i drugo, ali prosečan vegetarijanac bi ti rekao prvo da si lud ako ne vidiš razliku između šargarepe i kokoške :haha: , a onda bi ti rekao da šargarepa ne oseća bol, za razliku od kokoške kad je ubijaju, kao i da kokoška ima nešto od života koji može da oseti za razliku od šargarepe, koja ima šta od života?

 

Kažem ti... i oni su svesni toga da bi idealno bilo ne jesti ništa, ali tako ne može na žalost i jednostavno biraju manje zlo od većeg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jedem i jedno i drugo, ali prosečan vegetarijanac bi ti rekao prvo da si lud ako ne vidiš razliku između šargarepe i kokoške :haha: , a onda bi ti rekao da šargarepa ne oseća bol, za razliku od kokoške kad je ubijaju, kao i da kokoška ima nešto od života koji može da oseti za razliku od šargarepe, koja ima šta od života?

Kažem ti... i oni su svesni toga da bi idealno bilo ne jesti ništa, ali tako ne može na žalost i jednostavno biraju manje zlo od većeg.

 

Ma u principu i nisam pitao tebe direktno, nego ako mozes da preneses sto tvoj drugar zbori.

Mada im je obichno to glavni argument. Ne oseca bol.

 

Ali tu dolazi do razanoraznih filozofskih pitanja, no da ti ucinim botovsku uslugu pa necu da ih zborim.

 

Dok ne dodje vegan. Da mozete da mi shibate minuse. :)))

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh... ja nikome nikada u životu nisam šibao negativnu reputaciju, ni na ovom, ni na drugim forumima. Ni jedan minus nisam dao u životu. ;)

Više volim verbalno da se sukobim, pa kom opanci, kom obojci.

 

Ti kad ne treba da zboriš, raspričaš se. Kad imam posla, neumoran si. A sad kad sam uzeo rakijicu i spreman sam da spamujem, sad se povlačiš iz razgovora. :haha:

No, Ok, poštujem. ;)

 

Jebeš minuse. Znam ljude po nekim drugim forumima koji imaju lošu reputaciju, a jako su dobri stručnjaci, i što je bitnije, dobri ljudi (nego eto malo vole da provociraju, pa ih raja ne kapira baš).

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ali uzmimo da zivis na selu i da si od malena gledala kako kolju svinju ili kokosku? Sta mislis da li bi ti bilo podjednako grozno?

 

 

Zivim u malom gradu, po tom pitanju prakticno selu, prisustvovala sam klanju pilica, kokoski, svinja, prasica, curki... Upravo zbog toga i kazem to. Plakala sam kao kisa dok sam bila manja i morala da gledam to, sad ako bih morala to da uradim i sama dusu bih povratila, pa onda pala u nesvest verovatno :haha: Upravo zbog prisustvovanja takvim cinovima verovatno i imam fobiju od krvi.

 

 

 

za mene u jednoj biljci ima podjednaka kolicina svesti kolika i u jednoj zivotinji.

 

 

I zbog toga se i dalje nisam opredelila da budem ni vegeterijanac ni vegan. Biljki mi je mozda vise zao nego zivotinja. Zivotinja kada je napadnes makar moze kriknuti ili uzvratiti razocaranim pogledom ili makar nekako pokazati da je uzasnuta situacijom. Sta biljka moze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zivim u malom gradu, po tom pitanju prakticno selu, prisustvovala sam klanju pilica, kokoski, svinja, prasica, curki... Upravo zbog toga i kazem to. Plakala sam kao kisa dok sam bila manja i morala da gledam to, sad ako bih morala to da uradim i sama dusu bih povratila, pa onda pala u nesvest verovatno :haha: Upravo zbog prisustvovanja takvim cinovima verovatno i imam fobiju od krvi.

 

Am pa dobro. Racunao sam da si neko dete iz velikog grada. No, kul onda fobija od krvi.

 

 

 

I zbog toga se i dalje nisam opredelila da budem ni vegeterijanac ni vegan. Biljki mi je mozda vise zao nego zivotinja. Zivotinja kada je napadnes makar moze kriknuti ili uzvratiti razocaranim pogledom ili makar nekako pokazati da je uzasnuta situacijom. Sta biljka moze?

 

Moze i biljka isto tako da pokaze sta oseca ako je gledas pazljivo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravile su ga pčele.

 

Vidi, mnogi greše kad shvataju vegetarijanstvo ili veganstvo kao nešto što ljudi rade jer im je gadno da jedu životinje. To nije baš tako.

Pravi vegetarijanci ili vegani ne jedu životinje zbog moralne strane problema. Imam drugara koji je jedno 15 godina vegetarijanac, i on se sam po sebi ne gadi mesa, može da ga jede, iako ga ne jede. Hoću reći, ne jede meso, ne zato što mu se gadi, nego zato što jednostavno smatra da to nije Ok.

 

Tako i vegani.

Oni smatraju da čovek jednostavno nije dostojan da uzme i otima pčalama med. Ili kokoški jaje. Ili kravi mleko. Ne bi jeli ni biljke da mogu, ali ne mogu i kažu kako nije još uvek naučno dokazano da biljka oseća bol kad je ubiješ (dok životinje itekako osećaju (pogotovo kad ih deda Lanko dohvati (komšija dedin ;) ))).

 

Masa vegetarijanaca bi voleli da budu vegani, samo nemaju snage da izbace baš i mleko i jogurt i jaja iz ishrane, kao što neki od nas mesoždera nemaju snage ni da postanu vegetarijanci.

 

Ja bi voleo da se naucno dokaze kako biljka oseca bol,pa nek pomru od gladi,i onako filozofa nikad dosta.Stvarno ne znam sta bi jeli posle toga,sljunak i granit

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Коме смета бол биљака и животиња, увек може да једе говна. Надам да се да иста не потпадају међ' жива бића...

Funkcija moderatora ti daje za pravo da vredjas ostale clanove foruma? Obicno me oduseve tvoji postovi, sad si bas odvalio... :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi voleo da se naucno dokaze kako biljka oseca bol,pa nek pomru od gladi,i onako filozofa nikad dosta.Stvarno ne znam sta bi jeli posle toga,sljunak i granit

 

jedino nakon dobijanja pisane izjave od narecenih supstanci o njihovoj emotinoj ravnodusnosti glede toga da budu pojedeni.

dakle, u 99,99% zivotnih okolnosti, prosecan covek nije zainteresovan za bilo cija osecanja sem za svoja i eventualno osecanja 3-5 njima bliskih ljudi. al' zato, u cyberworld-u, osecanja biljaka su tema vredna rasprave.

oh, the absurd.

naravno, ostavljam mogucnost da biljke, zivotinje i granit imaju osecanja, ali sam dubokog uverenja da i ako takva osecanja postoje, ljudi nemaju sposobnost da ih percipiraju i dozivljavaju kao svoja.

stoga, burek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...