Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Odlucio sam da od ove godine cesce jedem prokelj, spanac, rastan, zatim nemasni sir (od surutke), zatim da pijem sto vise vode, caja (zelenog najvise), surutke, umjereno vina i ono sto sam sebi obecao i vec mjesec dana se pridrzavam je da ne jedem crveno meso. Bijeli i crveni luk jedem skoro svaki dan :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već nekoliko meseci se trudim da doručkujem samo corn flakes + mleko. Kažu da je zdravo, jebemliga.

Kukuruzne pahuljice su najnize na toj skali korisnosti. Bolje uzmi ovsene. :da:

sem ako ko moj cjale sve pahuljice zoves genericki "kornfleks" :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes' da imaju fensi ukus i pakovanje ali ti voćni jogurti su veoma nezdravi i štetni jer sadrže ogromnu količinu šećera, konzervanasa, aroma, pojačivača ukusa i emulgatora a premalo zaista korisnih sastojaka (vitamini, vlakna, minerali) i zato ih treba izbegavati u najširem luku.

 

 

Najbolja varijanta za musli je mleko ili niskomasni jogurt.

 

 

Kad smo već kod muslija, jeste da je skup (170 din. pakovanje) ali ovaj je stvarno strava:

 

musli1.jpg

 

 

Ali ovsene pahuljice su ipak neprikosnovene što se tiče nutritivne i energetske vrednosti.

 

 

Je l' probao neko onaj Vitalis-ov musli, što košta skoro 400 din. u MAXI-ju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo već kod muslija, jeste da je skup (170 din. pakovanje) ali ovaj je stvarno strava:

 

musli1.jpg

Naravno da je skup ako kupuješ u tom pakovanju. Ono pakovanje od 1kg se isplati, a cene zavise od prodavnice, razlika je i po 50 kinti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju krajeva, treba se truditi i što manje kupovati hranu. Ja sam te sreće da sam sa sela pa mi stalno šalju domaće meso, voće, povrće za koje sam siguran da je ispravno, a kada kupujem ništa od toga mi nije zagarantovano.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je skup ako kupuješ u tom pakovanju. Ono pakovanje od 1kg se isplati, a cene zavise od prodavnice, razlika je i po 50 kinti.

Pa najbolje onda da kupim jedno pola prikolice muslija pa da imam za ceo život. Kapiram da bi opasno uštedeo.

 

Ma zezam se bre, hvala na informaciji, baš ću da se raspitam. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za to trebaju neki recepti? Musli svakako izgleda kao gomila nabacanih proizvoda iz prodavnica zdrave hrane icon_biggrin.gif Naravno, uz apsurdno visoku cenu jer je odjednom ogromna potražnja za muslijem.

 

Šećer nije ništa loše, energija svakome treba, kao i normalan metabolizam, kog bez šećera, masti, proteina, nema icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sho si opsednuta shecjerom x)

A jebote ne staj na muku :haha:

 

Prirodan secer (onaj iz voca i to dok je u vocu) je dobar.

Evo ti moj "recept" za musli

2/3 tezine su ovsene pahuljice

1/3 - suvo grozdje, susena banana, sirovi badem, suseni ananas

Kad to kupis na vise od ukupno 1kg ne da se isplati nego samo tako. Plus mozes sam da dodajes sta te volja i sta vise volish.

Ako nisi neki fan suvog voca promeni odnos 3/4 i 1/4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' probao neko onaj Vitalis-ov musli, što košta skoro 400 din. u MAXI-ju?

Ako misliš na Vitaliu, samo u kesi, a ne u kutiji, probao sam ja, i preporučio na temi slatkiši i grickalice... mnogo je prerađen, kontam da nije nešto koristan i zdrav, al' je brate ukusan... Probao sam više ukusa, ovaj mi je najboljši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...