Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Ne znam šta ti znači deka/kreatin boj al' pretpostavljam da je to ideja o nekom liku koji izgleda napumpano i koji ide u teretanu i koristi suplemente. Takođe je velika razlika da li se neko naduvao za jedno leto i da li neko trenira duži niz godina. Osim toga takođe je velika razlika da li neko želi da ima stomačinu i mnogo snage ili hoće da drži masnoću na niskom procentu pa ne može da ima toliko sirove snage kao ovaj prvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poredjenje je za ljde koji se pucaju hemijom...u 30oj im palo da treniraju nesto ozbiljno,a pre toga igrali karte...ne znam kako drugacije da nazovem taj poriv nego kompleksom...

Pazi, vidim da se loše izražavaš, samo to može da bude u pitanju. Po tvojim postovima svi možemo da zaključimo da teretanu izjednačavaš sa korišćenjem hemije, a siguran sam da ne misliš tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dekakurton,tako se nesto zove...a kreatin valjda znas sta je...deka se bode u debelo meso,u butinu...i opet ti kazem sta sam napisao,da nisam uporedjivao ljude koji se bave rekreativno,hoce da treniraju,vec na ovo vrstu,al mozemo sada ovako do sutra...ja mislim da nema svrhe...svaka fizicka aktivnost je dobra,samo sam ja npomenu za lose tripov odredjenih ljudi...to je valjda jasno...

 

Pazi, vidim da se loše izražavaš, samo to može da bude u pitanju. Po tvojim postovima svi možemo da zaključimo da teretanu izjednačavaš sa korišćenjem hemije, a siguran sam da ne misliš tako.

 

ok,mozda je nesporazum,al ocekivao sam da se zna sta je deka,sta je kreatin...

meni je licno teretana sranje jer imam svoj trip kako da se fizicki trosim,da vezbam bez teretane...daleko od toga da se svi u teretani ubijaju od hemije...ima ljudi koji vole da vezbaju...

edit:mogu da idem u teretanu dzabe...u blu loft...da ne bude zabune oko mojih motiva zasto ne idem...

 

 

 

Edited by Trne-svetska mega faca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugo, voleo bih da uporedimo tog lika koji 25 godina radi kao fizikalac sa nekim likom koji 25 godina trenira stronglifts. Mada, nebitno, može i sa nekim bodibilderom koji trenira 25 godina pa da vidimo rezultate.

 

 

Tovarili kamion pre par godina na sajmu,matori suv ko grana,koji je s Titom probijao front tovari sve u ses' s pljugom u ustima,podjebava omladinu,pored njega napucani lik koji ceo dan srao o teretani i kako izvlaci na tone,preznojava se,umire posle 3 sanduka.Sledeceg dana se nije ni pojavio.

Jbg nije isto sedeti na klupi i dizati i tegliti od jednog mesta do drugog.Izdrzljivost se ne dobija u teretani...misim da je na to mislio.

 

 

pretposlednja i poslednja stranica,pogledaj ako mi ne verujes :confused:

 

Ma samo kaci,nek crknu dusmani.

Edited by sale 83

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izdrzljivost se ne dobija u teretani...misim da je na to mislio.

 

Naravno da se dobija, ako treniraš izdržljivost. Druga je priča što dosta likova koji idu u teretanu nemaju ideju šta i kako da treniraju jer za razliku od nekog sporta prepušten si sam sebi, nemaš klasičnog trenera da ti kaže šta i kako.

 

Klasičan primer napumpanog slabića:

Mariusz-pudzianowski.jpg

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pretpostavljam da si upoznat sa tim da jedan kilogram mišića troši mnogo kalorija i samo za održavanje može da zahteva do 100 kalorija dnevno. I da kod ljudi metabolizam funkcioniše često tako da pri nedostatku dnevnog unosa kalorija prvo sagoreva mišiće. (Tako je kod bildera, tako je kod fizikalca, tako je kod svakog normalnog čoveka)

 

Tako da ne znam šta je tu čudno, ako mu je bf bio nizak naročito će se videti da mu opada mišićna masa jer koliko znam u survajveru se ne hrane nešto kvalitetno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za nedelju dana ne moze toliko bas covek da se osusi...da je neko kvalitetno vezbanje,a da nije hemudza bilo bi ok...oni sto su dosli normalni su takvi i ostali,izgubili eventualno malo mase,al nisu poceli da upadaju u sebe...toliko masti ima organizam + klopu koju jedu da izdrze,a da se ne dezintegrisu za nedelju dana...to ti je klasican rad kreatina...drzi 10 dana,pa se osusis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ko je taj lik, ni kako je izgledao ni pre ni posle. Samo znam da sam ja krenuo malo redovnije da vežbam u zadnje vreme i da mi ni 5 obroka dnevno nekad nije dosta. A pouzdano znam za neke likove koji baš ozbiljnije treniraju da se bude usred noći da bi pojeli tipa desetak jaja.

 

Kad kažeš 'sagoreva mišiće', misliš li na 'sagoreva mišićno tkivo'? To je baš weird :)

 

Mišići su 70% sačinjeni od vode. Ako mišić ne dobija dovoljno energije gubi mogućnost da zadrži tu vodu. Jebemliga, nisam ni ja stručan šta se tu tačno dešava.

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije da sam ja nešto posebno stručan, ali mislim da mišići za energiju koriste mlečnu kiselinu, kad ponestane šećera za proizvodnju energije. Mada, mislim da je problem sa tim 'sušenjem' koje je primetno ipak korišćenje steroida. Neće se mišići koji su godinama uvežbavani osušiti za 10 dana. Steroidi, s druge strane, imaju onaj fini efekat naduvavanja, sigurno ste gledali one snimke sa curenjem tog finog gnoja koji nastane i stvara utisak veličine i razvijenosti mišićnog tkiva, ali samo vizuelni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a i to zavisi od steroida do steroida...oni kvalitetniji duze drze...moj jedan drugar je to pre koristio,napucao se ko zver(tako ga zovemo),pa je posle poceo da vezba na suvo...on jede ko mecava,ono nije normalno...do sada se nije osusio,a 2005te je uzimao ta sranja...u to vreme je imao 125 kila...sav nezgrapan...sada je na 110...al dobro je da je prestao sa tim sranjima...imao je problema sa zdravljem...kao sto je pricao neki lik iz austrije koji je sa svarcenegerom bildovao...u to vreme si uzimao neproverene stvari,jebi ga ako te usere,dobro prodjes ko svarci,a tom liku se izdeformisale ruke...poceli misici da mu izlaze na nepredvidjenim mestima...odvratno...imas ti sada da se iskesiras par soma evra,za par meseci si van dam i dugo drzi to cudo...a imas i ove dzabane,pa se izduvas za nedelju dana...

Edited by Trne-svetska mega faca

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stolet

 

Mislim da si ti nešto pobrkao lončiće. Taj snimak što si gledao to je verovatno o onom liku što je imao najveći biceps i koristio steroide pa mu se zagnojio mišić pri jednom ubrizgavanju zbog ne sterilne igle. Steroidi ti ne ubrizgavaju gnoj u mišić (wtf?!) nego ti veštački regulišu hormone i povećavaju nivo tostesterona.

 

A mišići koriste ATP a kada hipertrofiraju luče mlečnu kiselinu...

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

A otkud ti ATP? Trolololo, hemijski trol sam ja :P OK ostavljam vas da diskutujete, odoh da pratim kevu i sestru na bus za seaside.

 

EDIT: Ako sam nešto iz biohemije naučio, to je da je u organizmu sve, ali sve povezano. Naravno da ne ubrizgavaju gnoj u mišiće, ali pitam da li taj gnoj može biti rezultat korišćenja steroida. Najbolje da na ovako nešto Melinda odgovori pošto je jedina stručna. Inače, ti ljudi (klijentela) su apsolutno neinformisani o tome šta su zarpavo hormoni, koja je njihova uloga u organizmu, pa misle 'a OK, malo više testosterona, šta fali' a kad vide šta zapravo znači višak nekog hormona onda plaču mami :( Evo svima koji su razmišljali o upotrebi tih supstanci mogu poslati dva kursa koja sam slušao na faksu i garantujem im da neće više o tome razmišljati, sem ako im naravno izgled nije važniji od zdravlja. Ali, haha, zar nije to i poenta cele priče? Izgled>>>zdravlje :mhihi:

Edited by Stolet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tovarili kamion pre par godina na sajmu,matori suv ko grana,koji je s Titom probijao front tovari sve u ses' s pljugom u ustima,podjebava omladinu,pored njega napucani lik koji ceo dan srao o teretani i kako izvlaci na tone,preznojava se,umire posle 3 sanduka.Sledeceg dana se nije ni pojavio.

Jbg nije isto sedeti na klupi i dizati i tegliti od jednog mesta do drugog.Izdrzljivost se ne dobija u teretani...misim da je na to mislio.

 

To je razlika izmedju statičke i dinamičke snage. Statičku nabijaju likovi koji samo idu u teretanu, dok dinamičku imaju više recimo ti gradjevinci ili bilo ko ko trenira neku borilačku veštinu pri tom išao ili ne išao u teretanu.

 

Problem je malo organizovati dobru ishranu ako radiš negde 8 sati. Ja doručkujem pre posla i na poslu moram da jedem još dva puta. Obično kupim nešto iz pekare plus eventualno plazma i mleko, ali skupo mi je to za svaki dan...

To je u stvari nekako najteži deo.

Ako možeš da stigneš da sam sebi kuvaš za dva dana pa da nosiš na posao, to je daleko bolje nego pekara. Po principu zameniš hleb sa ovsenim pahuljicama ili integralnim pirinčem. U suštini, po mom mišljenju nošenje ručka na posao je keva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da se dobija, ako treniraš izdržljivost. Druga je priča što dosta likova koji idu u teretanu nemaju ideju šta i kako da treniraju jer za razliku od nekog sporta prepušten si sam sebi, nemaš klasičnog trenera da ti kaže šta i kako.

 

Klasičan primer napumpanog slabića:

Mariusz-pudzianowski.jpg

 

Nemoj Mairusza da mi diras, zemljaka mog, on se u zatvoru tako napumpao, zaglavio de godne i radio u teretani i eto, ne znam ja sta je uzimao i dali je uzimao. Samo pricam ono sto sam cuo na Poljskoj televiziji, ono sto je on pricao.

 

inace, ja sam sad sjebao domace pile na rostilju, domace paprike, plavi patlidzan napravio salatu, i najeo se kao zivotinja. Puna mi je basta povrca i voca, ne znam sta pre da jedem.:D

Edited by Slavic_Blood

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

U poslednje vreme navukao sam se na NAR.

Mocna vocka.

 

Samo mi nije jasno ( to valjda znaju sladokusci ) koji je najbolji nar?

 

Kupovao sam u DIS-u ,70 din za kilo, sto ce reci jeftino.Otvorim nar, unutra bobice svetle gotovo bele, ali jako ukusne zaista me fino iznenadilo.

Zatim na pijaci kupim nar, 100 din za kilo,sto ce reci skuplje.Otvorim nar, unutra bobice, crvene kao krv izgleda jako zrelo i ukusno. Ali ne lezi vraze, kad sam probao ono kiselo hihi.

 

Sad ni sam ne znam koje i sta je bolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...