Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Ma kad bi slušao te doktore i američke naučnike ne bi nikad ništa pojeo... Nemoj beli šećer uzmi žuti šećer,nemoj

beli hleb uzmi crni hleb,nemoj majonez,nemoj kečap... Jedeš lepo šta hoćeš,umereno,dok ne osetiš da si sit i bez brige,sad ja tu da izvoljevam,da odem u neki kafić i da kažem: ''E znaš kako,ja ne konzumiram taj beli šećer,imaš možda žuti da stavim u čaj''... To je isto kao da sam tražio Jupi sokić u današnje vreme :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Retoričko pitanje glasi:

 

Koji su sastojci paštete? Znamo da ide sve ono što ne treba ide,a koji su to tačno sastojci?

Vuk,kod mene nije taj slučaj... Vikednom me obično muči jbeni proliv,najgori osećaj jednoj noulajfera zbog mešanja

piva mleka i svakakvih drangulija (nikad ne izbgavam da uveče pre spavanja popijem čašu mleka pa čak i kad sam mrtav odvaljen).

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pastetu ide pretezno salo s kozom, vezivno tkivo, mali procenat krtine, soja, voda i goomila hemikalija koje cine da pasteta ima iole podnosljiv ukus i boju koja podseca na meso (inace bi bila pretezno zelenkasta kazu, a to se i vidi kod jeftinih pasteta). Pasteta je uzasan proizvod ali virsle su jos gore - isto sranje samo jos mora da se iskuvava da bi bilo jestivo. Parizer kategorija za sebe naravno.

 

Riblje pastete mogu biti koliko-toliko ok, npr neke fensi od tune, lososa itd.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Retoričko pitanje stilska je figura u kojoj se na postavljeno pitanje ne očekuje odgovor.

 

Kad već mogu što se ne bi poslužio vikipedijom... Mi možemo nagadjati zašto je pile prešlo put i koji je smisao života i kako je nastao svet i šta ti ja znam,iznositi gomile teorija isto kao i za paštetu... Eto normalan i prirodan je rekao što on zna,što je negde pročitao ili šta ti ja znam... Kako da znamo da tu nema još gomile drugih sastojaka,gomile drugih sranja koji se možda prikriju? I koje su te hemikalije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nikakve dileme sto se tice mesnih preradjevina - ne valjaju i tacka. Od cenjenih proizvoda kao svinjska prsuta i slanina do soc, sve treba izbaciti iz ishrane.

 

Nema nikakvih misterioznih sastojaka u pasteti, sve ti pise na pakovanju, uzmi citaj i vidi na netu sta kaze za sastojke koje ne poznajes, verovatno nema nista strasno ali definitivno nema nista zdravo (a hrana koja nema zdravih sastojaka je djubre). Da ti se bas jede, mogao bi kod kuce mikserom da napravis odlicnu jetrenu pastetu koja bi podsecala na onu iz fabrike, od slicnih sastojaka i to opet ne bi bilo zdravo, makar i nemalo aditive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedeš lepo šta hoćeš,umereno,dok ne osetiš da si sit i bez brige,sad ja tu da izvoljevam,da odem u neki kafić i da kažem: ''E znaš kako,ja ne konzumiram taj beli šećer,imaš možda žuti da stavim u čaj''... To je isto kao da sam tražio Jupi sokić u današnje vreme :haha:

Actually, u vecini kafica te pitaju ili donesu oba secera, nista tu nije cudno. A ako i izvoljevas - musterija je uvek u pravu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Доказано је да је исти ђаво који год шећер узео, све је апсолутно исто, осим цене и сеоског трипа "радим модерну ствар, једем смеђи као филмске звезде и пЈевачи".

Сва та срања су почела кад је онај ћелави ретард, који је себи дао име албума Мотли Круа, почео да дркељише о 4 беле смрти. Док је стока јела мекиње, а људи белог 'леба, Срби су живели прилично дуго.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja prababa celog života jela pečenje, kolače, proizvode od kravljeg mleka, puno začina, pa je umrla u 91. godini. Domaća hrana i ćao, kakve soje, žuti šećeri i ostale bljuvotine.

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sreca pa je kvalitet hrane koju je jela tvoja baba isti kao danas.

 

Доказано је да је исти ђаво који год шећер узео, све је апсолутно исто, осим цене и сеоског трипа "радим модерну ствар, једем смеђи као филмске звезде и пЈевачи".

Сва та срања су почела кад је онај ћелави ретард, који је себи дао име албума Мотли Круа, почео да дркељише о 4 беле смрти. Док је стока јела мекиње, а људи белог 'леба, Срби су живели прилично дуго.

Ma samo da si ti meni ziv i zdrav pa jedi pomije i ostale "belosmrtne" stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smorock,ja ne znam koji su to kafići i gde? Ovde u Crvenki i ne očekujem da mi donesu oba i da mi daju žuti šećer ako tražim,to stoji (ovde im je nekad muka da skuvaju kafu pa mi daju pivo po ceni kafe :haha: , mada i ne bunim se ja baš toliko),mada ne može se reći da sam bio u dosta kafića u Srbiji a i u onima u kojim sam bio nisu me ni pitali niti su mi doneli oba i niti sam čuo od nekoga... Dal retko ko uzima pa onda samo ako pitaju gosti ili... :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hrana koju jedem kod kuće je apsolutno istog kvaliteta. Najveći deo povrća i jedan deo voća gajimo u svojoj bašti, a meso i mleko kupujemo od ljudi iz okolnih sela koji imaju živinu, odnosno svinje i stoku.

 

Da mi se roditelji bave takvim poslovima, sve bi bilo iz našeg dvorišta, ali pošto im je povrtarstvo bukvalno hobi, proizvodimo za sebe samo deo onoga što nam je potrebno.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nikakve dileme sto se tice mesnih preradjevina - ne valjaju i tacka. Od cenjenih proizvoda kao svinjska prsuta i slanina do soc, sve treba izbaciti iz ishrane.

 

 

 

Jesam ja nesto utripovao ili si ti dok si bio "Narkopeder" govorio da "ljudi koji ne jedu mesu imaju kompleks vise vrednosti" :D Ispravi me ako gresim :)

 

 

Elem, manje vise sva hrana je zatrovana ili degradirana na ovaj ili onaj nacin. Ja bih preporucio i gladovanje s vremena na vreme uz uzimanje dosta tecnosti, da se organizam malo procisti. Zalosno je samo sto ljudi u svemu vide zavere pa i u zdravoj ishrani. Mozda se i tu malo preteruje ali meni je najzalosnije kad vidim da su nam bolnice krcate, na koje god odeljenje da odes. Nije prirodno da covek bude bolestan a svaki covek na ovoj planeti pati bar od jedne bolesti. Sad, jebiga ako se neko svesno hrani nezdravo zato sto voli tako ja tu ne vidim problem. Svako ima pravo na izbor u zivotu, samo glupo je da napada ljude koji oce da zive zdravo, vazi i suprotno kao sto sam i rekao, svako ima pravo na izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meso =/= mesne prerađevine...

 

a svuda postoje zavere, tj ne zavere nego laganje i obmanjivanje u cilju postizanja profita jer se ceo svet vrti oko novca pa tako i ovi što ti nude zdravu hranu rade za pare... e sad, na svakom od nas je da procenimo u čemu ima više istine (tj manje laži) a najbolja je umerenost i raznovrsnost u ishrani, fizička aktivnost i antistres pozitivan stav...

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

meso =/= mesne prerađevine...

 

 

 

Pa slanina i prsut mu i nisu bas neke preradjevine, jebem li ga...U svakom slucaju nije meso najgora stvar na ovom svetu pogotovo ako je domace a i zabluda je da se vegetarijanska ishrana podrazumeva da je zdrava, sto apsolutno nije tacno.

 

a sto se tice preradjevina, svi industrijski proizvodi su preradjevine nije samo meso i sadrze aditive,konzervanse,emulgatore...pizde materine, a to je najveci otrov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smorock,ja ne znam koji su to kafići i gde? Ovde u Crvenki i ne očekujem da mi donesu oba i da mi daju žuti šećer ako tražim,to stoji (ovde im je nekad muka da skuvaju kafu pa mi daju pivo po ceni kafe :haha: , mada i ne bunim se ja baš toliko),mada ne može se reći da sam bio u dosta kafića u Srbiji a i u onima u kojim sam bio nisu me ni pitali niti su mi doneli oba i niti sam čuo od nekoga... Dal retko ko uzima pa onda samo ako pitaju gosti ili... :confused:

Ok, u manjim mestima ocigledno ne.

 

Eto u kom god da sam bila kaficju u Beogradu, Novom Sadu, Banjaluci, Zemunu (!), svuda su mi davali beli i zuti secer :haha:

 

Ma za to znam.

 

Najzdravije je izbegavati secer in general, al ja jos uvek nisam naucila da pijem crni caj sa mlekom bez bar pola kasicice secera, posto mi sa medom nije to taj ukus :redface:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...