Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Kupi bolje odvojeno

 

Ovako odvojeno je skuplje ali je bolje.

 

Btw jel probao neko nekad da pazi sta jede...

 

Sigurno da je bolje , ali ne bih da dajem sad bas toliko na to , ovako ako mi jedna tabletica malo koristi donese bio bih zadovoljan .

Tj ne zna ni koliko kosta to pakovanje .

 

Ishrana , pa ovako , svako jutro dorucak , 3 belanca , tunjevina , sir , mleko (ili caj) .

Uzina banana.

Rucak trudim se sto vise govedine , piletine i ribe ,puno povrca .

Teretana - protein

Ne veceram , vrlo retko , popijem eventualno Ella jogurt , ili ella sir i parce hleba .

 

Izgubio sam volju da se toliko bacam oko ishrane , psihicki zamara , izbacio sam suhomesnate preradjevine , gazirane sokove , slatkise ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teretana - protein

što to radiš, zar nisi čuo najnovija istraživanja, teretana stvara nezdravu mišićnu masu :haha:

 

povecanje misicne mase (ne, ne mislim na body building vec na zdrave misice) onda nema sta da menjas...

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači, da rezimiram, mast u telu se formira od masti u mesu i mleku koje jedemo/pijemo? a odakle onda mast u mesu ako se ta krava/ovca/pile nije hranila mesom/mašću/sirom/žumancima? i, šta se dešava sa ugljenim hidratima kojih se natrpaš ako ih ne iskoristiš kao energiju? iščeznu? vaistinu? sve dijete ljudi koji se profesionalno bave svojim telom (bodibilding - na stranu da li se to nekom sviđa ili ne, pričam samo o spuštanju nivoa telesnih masnoća) se zasnivaju na niskom unosu uh, i raznim rotacijama hidrata, kako bi telo u nedostatku uh kao pogonske energije poseglo za energetskim rezervama tela - mastima...

 

ali ne sporim jedno - samo se kljukaj uh, liši mišiće ikakvih proteina, naravno ne mora ništa da vežbaš, ni da mrdaš, garant ćeš izgubiti masu - ali samo mišićnu.

 

nema jeftinijih ulaznica i univerzalnih jelovnika, jedna stvar je zdrava hrana a sasvim druga šta želiš/treba da postigneš - da nabaciš/skineš/učvrstiš mišiće/salo...

 

Ugljeni hidrati se razloze na glukozu,koja ti je neophodna za funkcionisanje organizma.Cak i kad spavas glukoza se trosi,znaci no ugljeni hidrati,no life.

 

Jedino mesojedi imaju vecu kolicinu masti u mesu,kolicina zasicenih masnih kiselina u piletini,ribi,prezivarima je neznatna u odnosu na one zivotinje koje su iskljucivo mesojedi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@johnyzz: Nije teretana nezdrava nego mi je muka od redovne reakcije ljudi na pomen vezbanja i misica (odmah krece extremni body building, gaineri, hormoni...). Samo naglasavam da mozes da dizes misicnu masu i bez nezdravih predrkavanja. For once na istoj smo strani :P Mislim koliko ima ljudi koji NE zamisljaju likove koji vezbaju u teretani kao latentne gejeve koji su 10h tamo i ljube jedni drugima bicepse? :haha:

Isto kao i sa pojmom 'dijeta'. Nisam na dijeti, jedem zdravo i mrs u pm :D

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tanya: Ako nemas neki konkretan cilj tipa smanjenje % bf ili generalno povecanje misicne mase (ne, ne mislim na body building vec na zdrave misice) onda nema sta da menjas... svodi se na to da elminises previse obradjenu hranu.

 

Mogla bih da nabacim malo misica, previse sam koscata trenutno, ali nije mi teretana opcija. Pocela sam da vezbam kod kuce, cisto rekreativno.

Porcije onolike kolike te zasite ali ne tako da se osecas tesko vec osvezeno :haha: Klopa cim ti se malo prijede

To je svakih pola sata otprilike XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

"diet" može da se prevede kao ishrana a može i kao narodna skupština (u nekim zemljama /Morton Benson)... Dijeta znači kontrolisani režim ishrane (po količini i vrsti)... ali kontam da je ovo "nisam na dijeti" zbog toga što svi kada se spomene dijeta to izjednačavaju sa izgladnjivanjem u cilju mršavljenja...

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osnovne olimpijske i najstarije borilacke vestine boks i rvanje i te kako ukljucuju , ne u meri u kojoj rade bilderi , ali ukljucuju .

Atletika osnova svih sportova ukljucuje i teretanu , kosarka , fudbal , takodje , gledaj emisije o profesionalnom sportu , mani se poludebelih dzudista ,tekvondista i sumo rvaca .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jel neko overio Tonus hleb bez brasna?

Odusevljena sam, jedini hleb koji mi ne pada tesko na stomak, posto mi inace smeta brasno :D

Hleb "Tonus" pravi se samo od proklijalih zrna pšenice, bez konzervansa i aditiva po specijalnoj tehnologiji

 

tonus-hleb.jpg

 

http://www.ekapija.com/website/sr/page/265171

 

Napokon sam nasla sta da "zdravo" jedem kad sam u gradu a da ne moram da kupujem voce :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo sam ga kupovala i ja u Maksiju, sad ga pazarim u nekoj "Zdravoj hrani", izgleda da ima u skoro svim takvim radnjama u kojima sam bila.

Imaju neki cudan ritam u kom ga dobijaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej da te pitam koji je to ritam...

Nego, je l' neko pravio humus? Jeo sam neki kupovni, nije tako loše, samo preskupo je za tako malu količinu, a deluje više nego jednostavno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom kupio takav neki lebac i to je bilo sacuvaj boze, kao da su ga sa surutkom pravili, kisel, gorak...uzas, nikad vise. Sad kupujem neki integralni pancevacki u celofanu, imaju dve vrste. Koliko je zdraviji od ovog obicnog ne znam. Kakogod ne jedem mnogo hleba tako da mi ni nije bas bitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega norvezanin kaze da taj "nordijski hleb" nema blage veze sa onim sta oni jedu kuci kao "standardni".

 

Realno, lakse je klupiti hleb kakav ti se dopada nego svaki put peci i drndati se oko sastojaka. Ionako ne jedem nesto 'leba pa mi se isplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...