Jump to content

Body piercing


MissionVao

Recommended Posts

Jedno pitanje...dva i po mjeseca od busenje obrve,nikakvih komplikacija nije bilo,brzo zaraslo i tako...jel jos rano za mijenjanje nakita?

 

Mozhda bi bolje bilo da pitash struchnu osobu nego da se raspitujesh po forumu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana me je apotekarka ubedjivala da Merimin decji sapun nije antibakterijski. Hmf?!

Kao treba da uzmem Safeguard jer je on antibakterijski.

Kako god meni pomaze... ocigledno. Jos malo pa ce mi skroz zarasti obrva. Vec razmisljam o novom pirsingu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam da je Merima namenila deci nesto sto spada u antibakterijski sapun, takvi sapuni su agresivni i uzasno isusuju kozhu.

Safeguard jeste antibakterijski :da: I njega generalno ne treba koristiti osim za pirsing jer prosto ne valja da ubijes sve bakterije na telu, nije prirodno i postaces osetljiv. Eventualno za pranje ruku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim nikakvu nauku tu, ako je antibakterijski onda tako pise, ako ne pise onda se ne zna osim ako si hemicar pa znas koji sastojci cine neki sapun antibakterijskim :D

Ne bih koristila Merimu kad mogu Safeguard al dobro, moja stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odmah da vas razuverim, merima jeste antibakterijski, ali je prilagodjen za klince, znaci oprastajuci je prema kozi, a safeguard je isto antibakterijski ali isusuje bas djavolski, mozda i previse da bi se redovno koristio. Ukoliko ti je imaunitet jak i pijes c vitamin redovno, i telo ti dobro inace prihvata piercing koristi merimu i neces imati problema, neces imati upale i to je to, a ukoliko ne radis ove stvari onda koriste safeguard i nadaj se najboljem. Jer kvalitet zarastanja ne zavisi samo od jebenog sapuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj molim te da poredis sa hranom :D To je vec posebna prica o prevarama i zavaravanjima :D

Sve sto kazem je da je meni lakse da kupim nesto na cemu pise "antibakterijski sapun" nego da razmisljam da li Merimin odgovara opisu :D

U principu kul je da ima sto manje dodataka za miris/boju ali to je vec retkost. Sad zasto je obican sapun no-no a antibakterijski jer "go for it" ne znam. Mozda da neko pita Zileta prvom prilikom? :)

Marko, jel ti radis nesto uskoro? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne znam, trebao bi usi ako budem imao kesa, uradio bi jedan industrijal odmah ispod ovog mog horizontalnog, neku dijagonalicu. A ima jos nekih stvari koje bi radio nausima tako da ima sta da se radi samo nemam kesa sad, vratio sam se na fax sad sam skromni student

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozbiljno, bas tako treba velis? Ja sam cuo isto to mada sam ja cuo da sapunom mozes i jednom u cetiri dana,a mozes i onim za ruke fa ili koji god. A svaki dan hidrogen obavezno do deset puta dnevno, i rastvori svakako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujte mi dovoljno je jednom u dva dana oprati pirs sapunom, ali zato treba vise puta dnevno ispirati hidrogenom i fizioloskim rastvorom, ja sam pre 2 nedelje uradila obrvu i nemam problema.

 

Samo ujutru i uvece peres, po mogucstvu tecnim antibakterijskim sapunom, i nakon toga isto 2x dnevno naprskas "Marisol". To je sve. Meni je obrva super zarasla tako...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...