Jump to content

АДСЛ или кабл?


MissionVao

Recommended Posts

Al treba nesto da se jos podesava osim da se zamene kablovi? Ja sam preko Telekoma

 

Znaci samo uzmes mrezni kabl i ustekujes ga u racunar i u ruter i to je to. Jedino proveri da ti slucajno nije mrezna karta na racunaru disabled ili nesto slicno mada ne verujem. Ako se ne snadjes cimni me na pp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo, sta je to mrezna karta?

 

Pa obicno je kod kucnih racunara ona integrisana na ploci a prikljucak joj je obicno pored USB portova samo sto je malo veci od njih. Ne mozes promasiti, uzmi kabl i ustekuj, jedino u ces u mreznu moci da ubacis taj kraj kabla.

 

Mrezna karta sluzi da se povezes na mrezu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jos jedna stvar pre nego sto probam.... Al' moram usb kabal odmah da izvadim, tj. pre nego sto stavim ovaj za lan?

 

 

da, izvadi ga

 

Skini se sa neta, ugasi ruter, izvadi USB i iz rutera i iz racunara pa onda ubodi LAN pa upali ruter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, recite mi, koliko vremena treba da prodje da bih mogao da aktiviram nalog. Signal mi je pusten, i test nalog kod beotela mi radi odlicno(osim sto mogu samo njini sajt da gledam XD ). Juce mi rekli da zovem danas, a danas da zovem sutra, je l' stvarno tu ima neceg od strane telekoma ili samo zabusavaju? Koliko se meni cini, telekom je uradio svoj deo posla, ne znam sto bi ga ostavili na pola...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, recite mi, koliko vremena treba da prodje da bih mogao da aktiviram nalog. Signal mi je pusten, i test nalog kod beotela mi radi odlicno(osim sto mogu samo njini sajt da gledam XD ). Juce mi rekli da zovem danas, a danas da zovem sutra, je l' stvarno tu ima neceg od strane telekoma ili samo zabusavaju? Koliko se meni cini, telekom je uradio svoj deo posla, ne znam sto bi ga ostavili na pola...

 

Месец дана у вр' главе. Не, Беотел је урадио свој део посла, сад чекаш Телеком да ти отвори порт, а то ће потрајати.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ako moze neko da mi pomogne... Nedavno sam uzeo kablovski net preko sbb-a i svaki put kad skidam 100 mb-a sa rapidshare-a moram (naravno) da cekam 100 minuta. E , sad me interesuje da li postoji nacin da se ne ceka, tj nekako da resetujem modem (ovaj moj nema dugme, samo neku rupicu pozadi). Pokusavao sam svasta, al nikako ne uspeva. Da li neko zna sta tacno da probam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hahaha

 

Listam ja tako malopre ES forum i naidjem na zanimljiv topic :D

 

Lik instalirao ADSL,ali radi mu samo IE i nijedan browser vishe...i evo kako se nastavlja razgovor...

 

 

-Pa je li ti radi ishta drugo? MSN ili neki drugi program kome treba internet?

 

Ako ne rade onda ili nisi dobro podesio sve ili ih zovi da vidish da nije do njih neshto.

 

Edit: nisam video da ti IE radi... Pogledaj po podeshavanjima browsera, mada ne znam zasto ne bi radilo

 

 

-Ma sve sam gledao. I na kraju kad sam hteo da ih nazovem poshto su stavili pogresna uputstva za konektovanje, (ne znam jel tako svima il samo meni), resio da probam da uninstaliram av i proradilo...strashno. Cak i disableovan ga je kocio.

 

-Koji AV si imao instaliran

 

-ZoneAlarm.

 

:)

 

Al' pazi bre foru-lik je skapirao da su "stavili pogreshna uputstva za konektovanje" iako mu IE radi recimo,pa mu je onda palo napamet da zbog toga verovatno,deinstalira "AV" i reshi problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pa shta? Sto ste vi svi bitni i pametni :) jeeee-bote :) mozda je nevezano od av-a dobio pogreshna uputstva za net. wo'eva.

haha

 

ontopic

nikako da se nakanim da se si postavim na aktivnog korisnika za sbb i lokal, digli su mi ceh na 80 giga, a toliko nemam da platim :)

 

Mada, mogu vam reci, sa netom i bez neta, isti kurac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa shta? Sto ste vi svi bitni i pametni :) jeeee-bote :) mozda je nevezano od av-a dobio pogreshna uputstva za net. wo'eva.

haha

 

Јој, бре мачко, ЗоунАларм је фајрвол (оно што блокира да мали црнци из твог компа иду и причају са малим црнцима из других компова).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Ministarka za telekomunikacije Srbije Jasna Matić izjavila je da očekuje da će u 2009. godini pojeftiniti Internet i telefonski razgovori sa inostranstvom, ali da će se povećati cene za domaće telefonske pozive.

 

Ona je u intervjuu agenciji Beta kazala da očekuje da će do promene cena doći nakon usvajanja troškovnog modela utvrđivanja cena za firme koje imaju dominantan položaj na tržištu, a to su Telekom, SBB i Telenor. Taj način utvrđivanja cena pokazaće da li su njihove cene veće nego što bi to bilo opravdano troškovima proizvodnje, kazala je Matićeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...