Jump to content

Winamp vs. Foobar


marcoman

Recommended Posts

Капирам да се много тога у свету рачунара ради и бира по систему "ово зато што није оно".

Тако је, контам, и са Foobar-ом - користи се зато што није Winamp а не зато што је, сам по себи, нешто спектакуларно добар, поуздан и шта-год.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene nije baš tako. Foobar mi IMA bolji zvuk od Winampa, bar ja primećujem, zatvorenih očiju bih primetio da li je muzika puštena iz foobara ili iz winampa. Inače, f2k je meni mnogo pouzdaniji nego winamp, mnogo meni više odgovara Album List nego Winampov Media Library, a i sam prikaz interjfejs columns_ui po defaultu ima ono što meni treba, odvojene kolone u plejlisti za Artist, Album, Track, Year, Lenght, a ne kao u winampu sve je single column i Artist - Title, mene to strašno živcira, zato mi više i odgovara foobar. A Winamp ne koristim već dugi niz godina, pre nego što je počelo "hype-ovanje" foobara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Капирам да се много тога у свету рачунара ради и бира по систему "ово зато што није оно".

Тако је, контам, и са Foobar-ом - користи се зато што није Winamp а не зато што је, сам по себи, нешто спектакуларно добар, поуздан и шта-год.

 

Vernija reprodukcija nekih oldskul formata i laksi rad s plaginima za iste, koje eto, ponekom krepanu bas i zatrebaju. S druge strane, nemam u posedu neku haj tek masinu, tako da meni foobar ( koji i jede vise memorije ) radi brze, ne zajebava me kad radim X stvari u pozadini, itd. Za skinove se ni ne zalim, ionako stoji minimiziran i radi ono sto treba da radi bez da izgleda lepo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkako sam isprobao Aimp vise i ne pomisljam na Winamp-rade mi svi Winamp pluginovi koji mi trebaju,reprodukcija besprekorna a program je mnogo manji bloat nego Winamp,trosi kudikamo manje resursa i dize se za par sekundi,zauzima svega 2 i kusur mega a u sebi ima i odlican tager i konvertor+gomila dobrih skinova na maticnom sajtu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekajte ljudi, kako je foobar "pomodarski"? pa to je ubedljivo najruzniji plejer koji postoji.. mislim, on uopste nema nikakav skin po defaultu, vec sve izgleda kao obicna windows forma.. :)

 

meni je prevagnulo to sto mi je media library zgodniji za brzo pustanje pesama nego kod winapma, plus sto je lak za upotrebu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem sa skinovima za foobar je sto velika vecina njih (bar oni koje sam probao) ubijaju jednostavnost koriscenja tako sto ucine media library teze dostupnim. kad koristim default skin, media library (i najvaznijie "filter" polje) mi je sve vreme dostupan..

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
i uopste ne pokrece zilion apple update procesa, a takodje ti ga i ne nude svaki put kad uzmes da instaliras quicktime..

o cemu ti pricas??

meni iTunes lepo radi

update se desava svake 3. nedelje otprilike

quick time sam instalirao kad i iTunes

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...