Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Koliko ja znam Volvo je jos uvek Fordov... bar sto se automobila tice.

 

Danas sam vozio novu fabiju... Nikako ona ne moze da pridje yarisu. Vozio sam onu sa 1.4 motorom... kako se jadno chuje.

Edited by Metal_Heart

Share this post


Link to post
Share on other sites

300 c je zakon,inace kad malo pogledas auto nije nista extra poseban.Osim izgleda,motor mu je jak ali nema teorije da moze da parira evropskim automobilima.

Hemi motor od 6100 cm3 i 425 ks je u najmanju ruku-smesno.

Jer,taj auto je glomazan,prilicno tezak i potrosnja je duplo veca od nekog Italijana koji je duplo manji a duplo jaci...

E to je jedina zamerka koju imam kod americkih automobila...

Isto tako i hummer,ti terenci imaju po 3-4 tone,pa ko ce to da poji,pogotovo americka vojska u iraku koja ih panji dan-noc...

 

Slazem se za Lanciu,oni imaju genijalne automobile,to mi je veliki lapsus sto sam zaboravio da napomenem.Iskreno mislim da Italijani jedini umeju da uklope luksuz i sport,ferrari je pravi primer...

Stavicu samo link jer je slika prevelika

 

http://static.blogo.it/autoblog/lancia_HPE_venezia_big.jpg

 

Jos jedan od mojih favorita,naravno Volvo

 

2007_Volvo_S60.jpg

 

i Saab

 

saab_bio_power_hy_2.jpg

 

Stvarno podrzavam Svedjane, nedovoljno su promovisani, nisu kao Englezi i Nemci promovisali svoje automobile po novinama i TV-u.... Lancia je vrh samo je zapostavljena. Okacicu ti neke tunirane Volvoe dole pa mi kazi sta mislis...

 

Šveđani 'till death. Je li istina da su Bavarci kupili Volvo?

 

Ne dao Bog!!! Jos uvek su oni pod patronatom Forda a koliko cujem Ford uopste i pored loseg stanja se nece odvajati od Mazde i Volvoa...

 

Koliko ja znam Volvo je jos uvek Fordov... bar sto se automobila tice.

 

Danas sam vozio novu fabiju... Nikako ona ne moze da pridje yarisu. Vozio sam onu sa 1.4 motorom... kako se jadno chuje.

 

Moras da priznas da je Toyota za tri koplja bolja. Motor zustar iako je mali malo trosi, udobniji iako je manji, Sve u svemu auto i po za Skodu....

 

Ma kakve bre Skode...

 

Brate uze mi rec iz usta!!! U potpunosti podrzavam!!!

 

Evo slidza:

 

volvov70darkredracing01wo0.jpg

 

Za Abigail:

 

jaguarxj12blueextreme01kk9.jpg

 

I moj omiljeni Ford Scorpio:

 

fordscorpioextremered23vl7.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbte shta uradishe od scorpia...

ja bi kreatora ove spodobe na giljotinu...

toliko je ruzno da me ne bi me chudilo da ga je neki lik odavde pravio...

stvar koju ljudi nikad nece skapirati...

EVROPSKI automobili se ne modifikuju ko JAPANSKI!

EVO usis na haubi,leteci spojler,branik sa japanskuh modif. automobila(sa nissana uglavnom mislim da je)...

stvarno uzas...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To lepo odes na neki VW forum i potpises se Ford Forever and Ever...

 

:rockdevil:

 

Ford je... ma Ford je Ford, nema tu mudrovanja :mrgreen:

 

E da, kada je pukao forum, mislim da sam postovao sliku Charger-a. Pa evo ga opet, samo neka druga slika ;)

 

002.jpg

 

 

 

Hatebreeder, kada se već toliko nerviraš, nisam mogao da odolim a da ne postujem ova dva Francuza

 

tuning_8.jpg

 

206tuning3hk6.jpg

Edited by Thule

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbte shta uradishe od scorpia...

ja bi kreatora ove spodobe na giljotinu...

toliko je ruzno da me ne bi me chudilo da ga je neki lik odavde pravio...

stvar koju ljudi nikad nece skapirati...

EVROPSKI automobili se ne modifikuju ko JAPANSKI!

EVO usis na haubi,leteci spojler,branik sa japanskuh modif. automobila(sa nissana uglavnom mislim da je)...

stvarno uzas...

 

Ali ja bas obozavam taj auto!!! Da nisi video difuzore na prednjim blatobranima, nisi video sredjeni izduv koji je odradjen po sredini, nema rucice za otvaranje vrata... And the list goes on... Nisam primetio da je ruzan meni je predobar. Da ima cak i Xeonska svetla sa Audija A8, 18 inch rims... Ne znam sta ti se ne svidja jer se tip stvarno trudio. Steta i prodao je ovaj auto za 3000 Eura. Evo usis na haubi je bas gotivan i na nijednom nije tako dobro odradjen kao na njemu. Inace je skoro sve po ugledu na Mitsubishi samo da se razumemo...

 

Da inace je lik Czeh...

 

:rockdevil:

 

Ford je... ma Ford je Ford, nema tu mudrovanja :mrgreen:

 

E da, kada je pukao forum, mislim da sam postovao sliku Charger-a. Pa evo ga opet, samo neka druga slika ;)

 

002.jpg

Hatebreeder, kada se već toliko nerviraš, nisam mogao da odolim a da ne postujem ova dva Francuza

 

tuning_8.jpg

 

206tuning3hk6.jpg

 

Charger je vrh!!!! A ni ova dva nisu nimalo losa!!!

 

A Ford je nemacka firma ... :opusteno:

 

Ford nije nemacka firma. Ford je americka firma bio i ostao, samo sto ima poslovnicu u Nemackoj. Tj ima fabriku koja se bazira na evropskim modelima ali to ne znaci da Evropljani drze fabriku vec obrnuto Ameri je drze....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da znam da je americka firma, ali je toliko jaka u Evropi i toliko jaku fabriku i predstavnistvo ima u Nemackoj da covek na trenutak pomisli da je sa nasheg kontinenta :pivopije:

 

Da ali ipak nije!!! Ameri su tako stegli svoje fabrike posebno ovu u Nemackoj jer sama fabrika Forda u Americi grca u govnima zbog omasenih linija Forda u dzip u van klasama i zbog toga su kao prvo pali sa drugog mesta proizvodjaca automobila i zato su prodali sve sem Volvoa i Mazde. A imali su Jaguar, Aston, Land Rover. Ja bih licno voleo da se nemacki Ford odvoji od maticne fabrike da ga ameri ne povuku u blato sa njima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da . O tome govorim. O Evropskom Fordu. A ne o Americkom koji je napravio nekoliko velikim gresaka i sada zbog toga ispasta i chak dovodi u situaciju da i ostale firme povuche s njim.

No kad su prodali Land Rover, proali su ih BMW Co. , jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

300 c je zakon,inace kad malo pogledas auto nije nista extra poseban.Osim izgleda,motor mu je jak ali nema teorije da moze da parira evropskim automobilima.

Hemi motor od 6100 cm3 i 425 ks je u najmanju ruku-smesno.

Jer,taj auto je glomazan,prilicno tezak i potrosnja je duplo veca od nekog Italijana koji je duplo manji a duplo jaci...

E to je jedina zamerka koju imam kod americkih automobila...

Isto tako i hummer,ti terenci imaju po 3-4 tone,pa ko ce to da poji,pogotovo americka vojska u iraku koja ih panji dan-noc...

 

 

Ameri prave motore sa velikom kubikazom, i malim konjskim s nagama u odnosu na istu.. Taj motor je rasterecen i moze da predje par miliona kilometara, dok Ferraria ne mozes da nadjes koji je presao 100 hiljada. Takodje karoserije su glomazne i teske sto mnogo utice na stabilnost i sigurnost.

 

Genaral Motors!! Najveca i najbolja fabrika!!

 

Opet za nase uslove i puteve misim da ti ne treba nista bolje od nemackih auta: BMW, Mercedes, Audi ili VW. (my favourite)

 

Ostalo je sve smesno!!! Jbt naslonis se na mazdu ili nekog novog renault-a i lim uradi bup-bup.. Plastika. Ili da ne kazem da se gde skudcas sa pegueot-om 206. To nisu auti, sta je to?! Igracka?!

 

Nisu dzabe nemci na ceni! Sestra ima passat-a B3 koji je placen pre 2 godine 3500 hiljade i sad mu je ista cena :) :) Pitam se zasto francuzi/italijani i ostali ne drze istu?!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas vidjeh ferarija ovdje u BL, njemačke table.

Inače, mislim da jedan lik u gradu posjeduje ferarija, kod nas da je registrovan, ali je neki od 8-cilindričnih, malenac.

Ovaj danas, ako se ne varam, 430 kabriolet. Bijesno.

 

Usput:

 

daytona-1.jpg

 

Još slika na: http://www.jeffwenger.com/cars.html

 

I dopunski broj:

 

corvette_1969_stingray_1.jpg

 

mmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da . O tome govorim. O Evropskom Fordu. A ne o Americkom koji je napravio nekoliko velikim gresaka i sada zbog toga ispasta i chak dovodi u situaciju da i ostale firme povuche s njim.

No kad su prodali Land Rover, proali su ih BMW Co. , jel tako?

 

Nisu prodali BMW-u... Oni su ih odkupili od BMW-a, a sad ne znam ciji su... Jedina svetla tacka Americkog Forda je MUSTANG....

 

Trenutna ponuda 5.5k Evra???

Jbt, moze se ovo ugrabiti za nekih 15-ak hiljada... koje nemam :cry:

 

Ne moze se ugrabiti za toliko ali covek bi ga prodao za nekih 40K Eura... Koje i dalje nemam... I necu ih skorije ni imati....

 

Ameri prave motore sa velikom kubikazom, i malim konjskim s nagama u odnosu na istu.. Taj motor je rasterecen i moze da predje par miliona kilometara, dok Ferraria ne mozes da nadjes koji je presao 100 hiljada. Takodje karoserije su glomazne i teske sto mnogo utice na stabilnost i sigurnost.

 

Genaral Motors!! Najveca i najbolja fabrika!!

 

Opet za nase uslove i puteve misim da ti ne treba nista bolje od nemackih auta: BMW, Mercedes, Audi ili VW. (my favourite)

 

Ostalo je sve smesno!!! Jbt naslonis se na mazdu ili nekog novog renault-a i lim uradi bup-bup.. Plastika. Ili da ne kazem da se gde skudcas sa pegueot-om 206. To nisu auti, sta je to?! Igracka?!

 

Nisu dzabe nemci na ceni! Sestra ima passat-a B3 koji je placen pre 2 godine 3500 hiljade i sad mu je ista cena :) :) Pitam se zasto francuzi/italijani i ostali ne drze istu?!

 

Da velike kubikaze, jake karoserije, sasvim dovoljno konjskih snaga da vuce tu karoseriju... Inace video sam Ferrarija sa 200000 predjenih kilometara... Inace tacan je podatak za par miliona kilometara. Ali zar ce neko Ferrarija da vozi toliko dugo i svuda da bi presao preko 100000 km.

 

General Motors Co. je ipak druga marka na svetu, posle Toyote inace japanca...

 

Ne slazem se za nemce, jesu dobri ali ne toliko cak ni za nase puteve... Inace VW nije toliko dobar ko sto ga nasi ljudi cene, samo jednostavno nisu navikli na bolje. Kazi mi ovo kada je zadnji put neki VW (a tu mislim na sve njegove fabrike) bio jedan auto godine? Koliko ja znam u zadnji 10 godina nijedan nije bio. To sto Mazda i Renault urade, uradi i na primer Polo, Golf V, Skoda Roomster, Cak i Audi TT novi... Svaki auto sa kojim se skucas mozes biti siguran da su igracke... Svaki je sve vise od plastike sa tom idejom se vode da bi smanjili ukupnu tezinu...

 

To sto ti je pasat na ceni je to sto se mnogo trazi posebno kod nas i zato mu je cena velika. Inace ne mogu zamisliti zasto. To sto i sada ima cenu je zato sto prosecan vozac kod nas ima ideju da je Pasat TDI jedan automobil koji prelazi mnogo, ali niko ko ga prodaje ne kaze koliko daje za popravku turbine ili bosch pumpe... Nisam zadovoljan sa ponudom VW, jer na primer novog Passata sije Ford Mondeo i to za dva koplja...

 

Francuzi su istrajni ali malo servisa i skupo odrzavanje, dok su italijani jeftinog odrzavanja ali cesto se kvare, dok su svabe negde u sredini. Inace japanci su najistrajniji ali i najzajebaniji za popravke jer traze samo servis koji se bave njima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio si napomenuti da je to C3, 1969.

 

Corvette modeli nakon toga...

:(

 

http://www.caranddriver.com/carnews/11836/...e-stingray.html

Ovo čudo izgleda kao da ga japanci prave. Užas.

 

Naravno, prvi auto je Ferrari Daytona 365 (GTC).

Što se mene tiče, dva najljepša vozila ikad, a sličnost je... jako primjetna.

:lol:

Elem, Daytona je vozilo korišteno u Miami Vice seriji (prve dve sezone), ima jedan zanimljiv podatak koji u priču uključuje C3, to se može pročitati na: http://en.wikipedia.org/wiki/Miami_Vice#Cars

Edited by Vlaja Buraz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vlaja buraz

 

Ovo belo je Corvette sting ray

 

...Just in case...

...

ALAL VERA ALAL VERA

...

 

:pivopje:

 

Da ali je Corvetta, mnogo bolje izgleda kao Ferrari Daytona...

 

Zaboravio si napomenuti da je to C3, 1969.

 

Corvette modeli nakon toga...

:(

 

http://www.caranddriver.com/carnews/11836/...e-stingray.html

Ovo čudo izgleda kao da ga japanci prave. Užas.

 

Naravno, prvi auto je Ferrari Daytona 365 (GTC).

Što se mene tiče, dva najljepša vozila ikad, a sličnost je... jako primjetna.

:lol:

Elem, Daytona je vozilo korišteno u Miami Vice seriji (prve dve sezone), ima jedan zanimljiv podatak koji u priču uključuje C3, to se može pročitati na: http://en.wikipedia.org/wiki/Miami_Vice#Cars

 

Slicnost je vise nego ocigledna cak su neki vrsni poznavaoci automobila znali da izmedju ova dva auta pogrese... Znam secam se Don Johnsona koji vozi ovu lepoticu... Inace moram da primetim da u nijednom filmu ili seriji njega nisam video u nekom ruznom autu, sta ti je standard... Ima covek ukus pa kaze da prenese to i drugima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, nisam neki ljubitelj ferarija, ali čoveče, što je lep onaj u Miami Vice. Inače, ovih dana gledam drugu sezonu, dok se treća i četvrta skidaju :mrgreen:

 

Nešto mi i ne liči na ferarija, iskreno. Sa onako dugačkim prednjim delom, više liči na američki automobil. Izvinjavam se na svojoj neobavještenosti, i nepoznavanju automobila nešto dobro, ali to je moj utisak ;).

Edited by Thule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije, lepo si ti obavešten, vidi se da poznaješ problematiku...

 

:pivopije:

 

Mada ima jedan boljji auto koji DJ vozi *BARACUDA*

 

To je ljudi moji, auto...

 

Baš kao i Charger i naravno nikad prežaljeni (jer se nema repa) Mustang.

 

:pivopije:

 

Možda nije tema, ali jedno pitanje (anketica) za vas:

 

Koje motore naj više gotivite (vrste, firme,sve što vam padne napamet)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Mustang: Najvise bih voleo da u svom autu vidim Sierrin 2.0 turbob motor iz Sierre Cosworth sa svim mogucim prepravkama...

 

Ako me pitas sta bih najvise voleo da imam, onda bi moj odgovor bio da je jedan od najboljih motora Fordov V8 i to onaj big block... Sto je on dusu do za biturbo....

 

To je to... biopro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...