Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

@ Routasydan

 

Batice, koliko te izasla registracija djunte?! :)

 

Mene ispalo dosta.

=35800,00 din TEHNICKI + OSNOVNA polisa + TAKSE ZA REG + USLUGA AGENCIJE + ZELENI KARTON.

=40427,00 din MASTER KASKO DDOR polisa.

 

...al sad sam miran godinu dana.

 

Inace imao sam srece. Zamolio sam salterusu da mi da tablice bez kvacica na slovima xD

 

 

P.S. Ae kad vec jedem govna da izreklamiram i ovaj lep autic: http://www.polovniautomobili.com/oglas1360398/bmw_318_318ci/?utm_source=mejling_lista_pa&utm_campaign=oglasi_2011-08-02&utm_medium=sadrzaj#3

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek'o sam 5 min u MUP-u Novi Beograd. Zato sto sam isao preko agencije CAR-CONNECTION. Oni ti zavrse sve. Ispisu virmane, uplate u banci, urade osnovno osiguranje, tehnicki pregled, zeleni karton i postave coveka u red u MUP-u. U fazonu, dok sam ja otisao do DDOR-a da podignem novu kasko polisu i izujem im kes, covek koji je cekao red u MUP-u je vec bio treci na redu. Znaci sve sam zavrsio za chuku ipo vremena, bez ikakvog cimanja.

 

E sad prosle i pretprosle godine su uzimali po soma dinara za svoju uslugu, a ove godine su mi naplatili 2 soma... Da se ne lazemo nije to mali kes.. ali volim dzentlmenski to da odradim, da ne mislim ni o cemu...

 

Ako te zanimaju dacu ti broj, a nalaze se u YU BIZNIS centru na NBG-u.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj broj, nemam vremena od posla da čekam u redu, pre ću da platim 2000 dinara nego da čekam. Ovo ti je prva registracija sa novim tablicama? Pošto su pričali da moraš lično da odeš u MUP i da uzmeš nove tablice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pazi, moras licno da se pojavisu MUP-u, ali je fazon u tome sto drugi lik ceka za tebe. Ti dodjes u MUP, kad on stigne na red.. (zove te telefonom). Mislim, ako te samo to zanima - za to mozes da unajmis bilo koga, ne moras da placas 2000 din, ovu agenciju.

 

Ali ako hoces da, sve sto treba, zavrsis za sat - sat ipo, onda razmotri car-connection. Poznaju cak i coveka koji "sredjuje" tablice, znaci da ti namesti brojeve i slova. Mog'o sam da izaberem: BG 666 - XX :) ali je lik danas bio zauzet, a ja nisam hteo da cekam do sutra.. A mozda i bolje sto nisam tri sestice okacio na auto xD

 

+381 11 311 4666

+381 63 778 5444

 

Mozes da trazis Dragana i da kazes da te preporucio Bojan sa cetvorkom xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

U, pa odlično. Ma sve ću preko agencije, stvarno mi nije problem da dam 2000 dinara za to. Hvala na preporuci za agenciju.

 

Još jedno pitanje, saobraćajna koju dobijaš za 10 dana isto lično moraš da pokupiš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. To su mi rekli da odem subotom predvece oko 6-7 - tad nema nikoga! ;) U radno vreme - radnim danima je krcato.

 

 

Inace, danas sam prosao nekih 55-56km/h bul Mihajla Pupina kod Palate, ispod kamere koja snima brzinu.

Da l' ce mi stigne kazna? ;(

 

Ako tu vataju sve koji idu preko 50km/h stvarno sramota!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

sticice,ne tolerisu nista,nego treba mesec-dva dana dok obrade podatke i posalju jer se uhodavaju.

 

Picke ne tolerisu ni 1km.

 

Ako nisam u pravu dugujem ti pivo

 

Hahhahaha! :) :) ;)

U tom slucaju treba se voziti GSP-om xD

 

...i treba skinuti ove picke sa vlasti. Jos malo ce i vazduh da nam naplacuju...

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nafta pala na 80$ a gorivo poskupelo! Nema vise smisla ni komentarisati :(

Napravio sam sad jednu turu od 1400km, do CG preko Bosne, pa u povratku do Mostara, Nevesinja pa na Mokru Goru ..... prezadovoljan sam i potrosnjom i performansama, kaze meni ortak, ovaj tvoj auto bolje ide uz brdo nego ovi ostali niz brdo :D

 

Inace, mislim da mozes da darivas oblascenje agenciji da sve uradi za tebe, tako bar ovde u Vojvodini, i samo ti lik donese papire i tablice

 

A mene je u februaru registracija + porez na apsolutna prava + nove tablice kostalo oko 38.000 dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

neko ko je skoro kupovao polovan auto neka baci savet:

imam oko 3.5 soma evra i jedino me zanima nesto od sledeceg:

1. alfa 147

2. fiat stilo

3. renault megane

s tim sto kapiram da megane lagano ispada iz opticaja jer me malo plase price o ceni delova za francuze

znaci, gde mi je glavni izvor informacija: polovniautomobili ili nesto drugo? i sta mi je pouzdanije, kupovina na placu ili od pojedinca? na sta da obratim posebnu paznju kod kupovine? i vase za i protiv alfe/stila

Edited by marcoman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Свако коме сам поменуо Алфу, рекао је да је то срање које се распада и да је не треба ни случајно купити.

 

Имаш овде велику дискусију о томе: http://www.index.hr/forum/default.aspx?q=t&idf=25&idt=327232

Многи лупетају, али има шта да се прочита.

Share this post


Link to post
Share on other sites

neko ko je skoro kupovao polovan auto neka baci savet:

imam oko 3.5 soma evra i jedino me zanima nesto od sledeceg:

1. alfa 147

2. fiat stilo

3. renault megane

 

 

Kupio brat prije 20 dana Stilo. 2001.godište,1.9, 130 KS. Full oprema i sve, dizel. Auto je super. Ide kao Bog, troši vrlo malo (nekih 6-7 litara na otvorenom)...

3300 €, s tim što servis (oko 300€) i registracija (320€) nijesu uračunati.

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imiam moj stric Silo, solidan automobil ..... sta znam. ALi brate mili, ako je dizel na otvorenom ne bi smeo da trosi vise od 5 - 5.5 litara. I da, treba izbegavati ona prva godista jer je bilo problema sa elektronikom. Znaci gledaj od 2003-eg pa na ovamo. Mislim da se pisalo o tome na cars.rs

 

Inace, na onom linku koji sam ostavio imas temu Fiat Stilo pa procitaj iskustva i savete ljudi koji ga poseduju, kao i neke druge automobile.

 

Ja ne bih bezao ni od neke Skode Octavije, moze da se nadje neki TDI za solidne pare ;)

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

neko ko je skoro kupovao polovan auto neka baci savet:

imam oko 3.5 soma evra i jedino me zanima nesto od sledeceg:

1. alfa 147

2. fiat stilo

3. renault megane

s tim sto kapiram da megane lagano ispada iz opticaja jer me malo plase price o ceni delova za francuze

znaci, gde mi je glavni izvor informacija: polovniautomobili ili nesto drugo? i sta mi je pouzdanije, kupovina na placu ili od pojedinca? na sta da obratim posebnu paznju kod kupovine? i vase za i protiv alfe/stila

Alfe su mnogo nežne za naše puteve, Stilo nije loš auto, ima odličan motor (ako pričamo o 1.9 JTD motoru), ali Fiatima je plastika iznutra kao plastelin, gde pređeš noktom ostane ogrebotina. Megan isto ima odličan motor, a te priče o skupim Francuzima su stare, danas ne koptaju mnogo u održavanju. E, da, nećeš naći udobniji auto od Francuza, a za pare koje imaš, možeš da kupiš odličan Megan, kreću se između 2500-3000 evra, doduše, ja sam gledao karavane, oni su nešto skuplji. Ne znam ni sam, još uvek se premišljam, možda bih dogodine kupio i sebi nešto, videću još, ali Megan je definitivno opcija.

 

Kupio brat prije 20 dana Stilo. 2001.godište,1.9, 130 KS. Full oprema i sve, dizel. Auto je super. Ide kao Bog, troši vrlo malo (nekih 6-7 litara na otvorenom)...

3300 €, s tim što servis (oko 300€) i registracija (320€) nijesu uračunati.

6-7 litara na otvorenom nije mala potrošnja.

 

ALi brate mili, ako je dizel na otvorenom ne bi smeo da trosi vise od 5 - 5.5 litara.

 

Upravo to. Astra troši ispod 5 litara na otvorenom, a pod otvorenim podrazumevam put preko Venca, što baš i nije mnogo otvoreno. Još nije testirana na autoputu. A ne troši mnogo ni u gradskoj vožnji. doduše, matori je merio, nisam ja. ISto tako potrošnja goriva može i da varira do 30% u zavisnosti od vožnje. Ako ga cepaš, trošiće više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa svim sto je rekao Sisus. Nije da hvalim TDI, ali meni je potrosnja do mora i nazad, dakle na otvorenom putu, bila ispod 5 litara. Naravno normalne voznje bez divljanja.

 

Takodje i ovo za plastiku kod Stila, ono je neka reciklirana, ogavna plastika i imam utisak da je losija nego ona sto je isla u Yugo. Ali ima ljudi kojima to ne smeta. Sam motor im je dobar, i JTD i Multi Jet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, znam za plastiku posto mi jedan brat vozi stila a drugi mareu (cini mi se da je plastika identicna) i prilicno su vidljive ogrebotine o kojima sisus govori

megana sam sada gledao na p.automobilima i nisam siguran da za kintu kojom raspolazem mogu bas dobro da prodjem posto ja gledam hecbek-ove a oko mog budzeta se moze naci otprilike nesto sto je preslo 170.000 i vise a iskreno to mi je prevelika kilometraza. ako imate neki alternativni izvor dajte da pogledam

za alfu sam citao onu temu sto je Kuruz ostavio, nije da mi ona prepiska tamo izgleda uverljivo samim tim sto je zacetnik teme izgleda neki glupak a i argumenti nisu bas jaki ali uzimam sve u razmatranje, tako da thx za link ;)

takodje mi je nejasno zasto bi fiat bio preporuka a alfa ne, zar se ne radi o prilicno istom sranju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam se nasmejao :) Ma ne gledaj kilometrazu, to nije tacno ni na jednom automobilu, to se vrati kako hoces. Da bi ti ddokazao ovo lepo odes na mobile.de ili autoscout pa pogledas koliku kilometrazu imaju automobili koji su stari po 3-4 godine pa ces videti da ovo nema veze sa vezom. Dakle, auto kupis tako sto ga pregledas i vidis koliko je dobar i dobro ocuvan. Bolje uzeti i stariji automobil i sa vecom kilometrazom ako je dobro odrzavan, pazen, cuvan.

 

Alfa ti je egzotika, sa opakim voznim karakteristikama, ali jako nezan. A delovi su jako skupi. Ne znam da li postoji neka polovna Alfa a da na njoj sve radi i sve je u funkciji, to se raspadne uzasno brzo. Zato im je i cena takva. Alfe kupuju ili oni koji ne znaju za ovakve stvari pa se naloze na cenu, ili bas ljubiljetlji "Alfisti" kojima to ne smeta, imaju pare a vole Alfe zbog tog ponasanja i lezanja na putu i ne zale da daju lovu.

 

Dakle, kupis automobil koji je najbolje ocuvan, koji mozes da odrzavas sa svojom platom i koji posle mozes lako da prodas. Prosta stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...