Jump to content

Random BM diskusija [If You're a False, Don't Entry]


Zen

Recommended Posts

Očekivana gomila iskompleksiranog proseravanja od manijaka gonjenja...

 

all of a sudden wanted to play Black Metal instead in 1992, long after Darkthrone and Burzum had released their first so-called Black Metal albums that year in February and March

 

Jul 1992. godine mu je ''long after'' marta iste godine, moguće da njemu to sve deluje duže jer se za njega ta era života završila avgusta 1993. :haha:

 

Zaboravio je da pomene da je i on svirao death metal pre nego što je ''all of a sudden'' (ali godinu dana pre Emperor i Enslaved, pa je uhvatio Odina za mudo) rešio da pređe na bm.

Fenriz za celu 1991. godinu ima jednu bm pesmu koju je tagovao na Vinterskugge albumu kao ''early 1991'', da slučajno neko ne pomisli da je late 1991... xD

 

Sve obrnuto priča, Enslaved do jaja kvalitetan i originalan za to vreme, a imaju i demo iz 1991. (koji nije death metal)

Niko njemu ne spori koliko je Burzum bio dobar, originalan i uticajan, ali je i on uzjahao ideju od Euronymousa.

Immortal je isto tako sa death metala prešao na black metal, samo za to ne sere, jer je sa njima u bendu svirao pomenuti death metal :haha:

 

Smešno je kad pojedine budale pljuju death metal s obzirom na to koliko je uticao na bm, npr. tremolo guljenje melodija koje je trejdmark za Burzum i black metal uopšte (Ea, Lord of Depths rif npr) je došlo direktno iz death metala, a nije jedina stvar.

 

 

 

Imao sam tako jednog drugara koji kad ga oderem u Guilty Gear igrici odma krene priču ''KOE PRVI DONEA GUILTY GEAR U PROKUPLJE? A? A?'', na to me podseća ovo što Varg vrti od vajkada. Butthurt je, ali je jebo sam sebe u dupe, jebiga, šta da mu radimo.

 

Black metal koji je on osakatio jednim potezom (ne mislim samo na Eura nego na ceo triple kill :D) je preživeo i razvio se zahvaljujući tim bendovima koje on pljuje...

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Pa sta samo je nakon 6 godina smeksao tj ublazio rip-off u compliment, sto je i zadravije razmisljanje jbg..

 

Глава овог луђака би требало да стоји на логоууу јуметала. Нпр. уместо слова ''А'', пошто је пламен аматерски нацртан.

 

A i U je amaterski otkucano :D

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Black metal koji je on osakatio jednim potezom (ne mislim samo na Eura nego na ceo triple kill :D)

 

Snorreov odlazak u zatvor je daleko najgora posledica tog nesrećnog ubistva.

 

Da su oni demosi završili kao full-length tamo negde 1993. ili 1994., niko ne bi ni pominjao DMDS kao najbolji black metal album svih vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snorreov odlazak u zatvor je daleko najgora posledica tog nesrećnog ubistva.

 

Da su oni demosi završili kao full-length tamo negde 1993. ili 1994., niko ne bi ni pominjao DMDS kao najbolji black metal album svih vremena.

 

Izašao je i ItNE koji je bolji nego DMDS pa i dalje DMDS pominju kao najbolji svih vremena :P

I zbog kvalieta i zbog uticaja, jbg taj album je imao istorijski značaj još pre nego što je izašao xD

Zato je maalkice passe za '94, šteta je što nije bar '93. izašao, al' to je kad bismo cepidlačili.

 

I Snorrovi rifovi i aranžmani su završili na njemu...

 

Mislim da je Thorns album izašao 93-94 da bi bio hvaljen kod probrane ekipe, kao što je Ved Buens Ende, jer bi bio nestandardan black metal. Vidiš da ljudi i Gorgoroth - Pentagram smatraju za neki klasik, a on je fazon prvi pravi true norwegian generic dosadni mediokritetni bm :haha:

 

Bukvalno se svako ko je isprdeo neki black metal '94. (ili još gore ako je pre :D) busa kako je neki kult. I jeste, sve su to kultovi strašni, kad zanemarimo malo samu muziku :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrhunski album, najbolji Marduk, svako ko više voli posle kad su prešli na centrifugu, nema pojma

 

I posebno je retardirano što je Marduk u zapećku malo jer u poslednje vreme nije moderno da se priča kako su oni značajni, a Morgan i drugari izmislili bm u Švedskoj.

 

On je i u Abruptumu btw ako nisi ispratio :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to najgenijalniji bm bend ikad :D Msm da u zivotu nisam slusao neki bm kolko njih :D

Jbg pusti bar neku pesmu pa vidi..

 

Pa daj neku pesmu, mada sumnjam da će da mi se svidi jer me instinkt retko kad prevari.

 

 

Gorgoroth od prvog rifa (koji je kopija Mayhem - Ghoul) mi je dosada živa, slušao sam i ranije, i sad sam obrnuo pre koju nedelju opet. Nije loš, al' mi nije ni dobar nešto specijalno

 

Skinuo si pogrešan album, nemam drugo objašnjenje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo si pogrešan album, nemam drugo objašnjenje. :)

 

Proveri po Mayhem - Ghoul rifu kojim počinje album jesmo li skinuli isti :obrv:

 

A jesam nabavljao pogrešne albume, nije da nisam:

 

Upravo sam skontao da sam imao kao klinac album Monumental Possession pogresno nejmovan kao Under the Sign of Hell od Gorgoroth.

 

U medjuvremenu te diskove zaturio negde, skinuo posle x godina Under the Sign of Hell ponovo, i nisam ni skontao da to nije isto ono sto sam imao... dok nisam pustio Monumental Possession i prepoznao riffove i delove tekstova.

 

Najjace je sto je to bilo manje-vise jedino sto mi se svidjalo od Gorgoroth tada. :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima sličnosti, ali nikad mi ne bi palo na pamet da ti nisi rekao. Ako si hteo da mi ogadiš album, nisi uspeo :) jer kao da su ga pravili pa narudžbini za mene. Volim kad gitare zvuče ovako zajebano (ne mislim na tehniku), glas kao da ga je đavo opseo, baš divljački zvuči, a nije neartikulisano. Sve je toliko na svom mestu da ne bi mogao ni jedan rif da zameniš ili prebaciš na drugo mesto, a da pesma ne izgubi smisao. Do pre pola sata sam mislio da svako ko sluša ovu muziku se kune u ovaj album, ali eto... :) Ali ako si pažljivo slušao i ne sviđa ti se, ne mogu da te ubedim. Kao ni Kumodraski Vo mene. Ne volim ovakvu muziku brate. Nikakvu sličnost ne čujem sa Gorgoroth-om (ako si me zato pitao šta mislim o njima), jedino što je jednostavno za sviranje, ali to i nije neka sličnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...