Jump to content

Oružje


krezavy

Recommended Posts

Pa nisi ni ti blesav. :D

Mislim, Raging Bull ima kompenzator sa samo 4 rupe sa svake strane. Nista ozbiljno.

Bolje uzmi debelu Bertu, lakse ces je kontrolisati. :D

Edited by Wolf89

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Najvise hladno oruzije. Fascinantnesu indijske kastane, talwari i shamshiri. Takodje sam veliki fan lukova. Dugacki luk je bio odlican, ali mongolski je bio bolji, imao je veci domet. Isto volim halebarde, ratne maljeve, hajlenderske maceve i jos mnogo toga. Ali vise volim oklope!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macevanje. Duge ostrice. Ne volim da uprljam ruke.

Volela bih da sam naucila da bacam nozeve ili shurikene ali ne moz sve da imash...

Ne volim vatreno oruzje, Niko nije jaci od metka. Ubishe samuraje tako... :no:

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugacki luk je bio odlican, ali mongolski je bio bolji, imao je veci domet.

 

Ne bih o tome koji je bolji, ali nisam siguran da je ikakav luk u istoriji imao veci domet od (tog engleskog) dugackog luka, iliti 'longbow'. Sad, ako gresim, kajem se. Ne samo domet, vec i probojnu moc. To je luk od nekih metar i osamdeset, alo. Nije iz jednog komada drveta, vec tri valjda, laminirani. Hi-tech za srednji vek.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je to super, al dajte breneshto konkretno. evo ja sam na primer proshle nedelje nabavio novi hilti za obijanje plochicanormal_Minigun1.JPG

 

Lepo je to ali ja sam vise za varijantu "Kupuj domace,obnovi Srbiju"

 

8.jpg

 

BACAČ GRANATA AUTOMATSKI BGA-30 mm

Oružje velike efikasnosti koje predstavlja veliki korak napred u ovoj oblasti, stvarajući mogućnosti za nove taktičke i strateške planove vojnih jedinica.

Moderan sistem i jedinstvena konstrukcija ovog oružja omogućavaju gađanje na velikim distancama u različitim terenskim i klimatskim uslovima, sa velikim radijusom ubojnog dejstva.

 

Osnovne namene ovog oružja su onesposobljavanje otkrivenih i zaklonjenih ciljeva na udaljenosti do 1700 m i neutralisanje lako oklopljenih vozila na udaljenosti do 1000 m.

 

Za BGA se koriste granate kal. 30mm za dejstvo po ciljevima na zemlji.

 

Najvažnije karakteristike:

 

- Malih dimenzija

- Lako i jednostavno nišanjenje

- Jednostavno korišćenje i održavanje

- Direktno i indirektno nišanjenje

- Promenljiva brzina paljbe

- Visokokvalitetni materijali

- Hromirana unutrašnjost cevi

- Punjenje iz redenika, iz municijske kutije

- Doboš kapaciteta 29 granata

- Isporučuje se sa punjačem redenika

 

Komplet ovog oružja obuhvata i nišansku spravu NSBG-1, koja omogućava direktno, poludirektno i indirektno nišanjenje i nišanjenje u uslovima smanjene vidljivosti.

Konstrukcija tronožnog postolja omogućava brzu promenu iz marševskog u borbeni položaj i obrnuto.

 

 

 

 

1.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih o tome koji je bolji, ali nisam siguran da je ikakav luk u istoriji imao veci domet od (tog engleskog) dugackog luka, iliti 'longbow'. Sad, ako gresim, kajem se. Ne samo domet, vec i probojnu moc. To je luk od nekih metar i osamdeset, alo. Nije iz jednog komada drveta, vec tri valjda, laminirani. Hi-tech za srednji vek.

Mongolski je imao duplo zakrivljenje. I bio je pravljen od roga i drveta. Znaci rog je mnogo cvrsci materijal od tisovine od koje su pravljeni longbowovi. Longbow je imao oko 330m, dok je mongolski cepao oko 400. A oni su gadjali sa konjeve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mongolski je imao duplo zakrivljenje. I bio je pravljen od roga i drveta. Znaci rog je mnogo cvrsci materijal od tisovine od koje su pravljeni longbowovi. Longbow je imao oko 330m, dok je mongolski cepao oko 400. A oni su gadjali sa konjeve.

 

Jes vala, u pravu si. Nisam znao da je i turski tu negde, kazu i jaci od mongolskog. Mada je to verovatno isti vrag.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
:seronja: ajd malo da poguramo temu ili hipici da postanemo???? :zuba:

 

elem, taktichka oprema u svakodnevnom zhivotu!

...

daleko da bi nosio gili po gradu ali ipak po kraju..... xe,xe.

 

Da li si nekad probao da nosiš gili? Ja sam čuo da je prilično gadno posle izvesnog vremena, obično nema ventilacije pa temperatura unutra skače i preko 50 stepeni.

 

kako vam se chine digital share?

 

Iskreno, ne sviđaju mi se, posebno ove nove amerske ACU uniforme. Mislim da se ne bi nešto naročito pokazale u kontinentalnoj Evropi, van urbanih sredina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

protiv hipika i ravnodusnih pacifista koji nemaju zashta da ginu a slobodom smatraju kakav takav mir kreditna ropstva i veruju u utopistichke snove o ravnopravnosti i lebu bez motike! he he shalim se ja ali svi moramo kad tad crci a ratovi su manje vishe neophodni kad se kotimo ko hrchci a medicina napreduje i lechi nas od gripa skoro svaki put!!!! od olova leka nema. rat je higijenski proces koji ide na ruku pacifistima jer ga oni uvek mogu izbeci ali ih najcheshce uveri u to da pacifizam nije doras'o propagandi i buri osecanja kad neko dodje na ochi da ti kolje familiju tad svi skapiraju da nisu pacifisti nego p***e jer nisu hteli jedinstveno da brane svoju zemlju vec chekali da im rat dodje u dvorishte da skapiraju da i u ratu je svaka jedinka bitna ali da je kontrola (koordinacija) neophodna. dok prevazidjemo to da nas budale vode kroz mir od rat do rata trebace josh dosta godina! ali do tad moramo sachuvati neshto jer shta ce mo bez icheg? a oruzhje je samo jedan od alata kojim se ponekad moram sluzhiti da bi se odbranili od shtetnog uticaja nekih masona na trzhishte nashih tajkuna. smrt fashizmu! sloboda narodu! fabrike radnicima! direktore na robiju! :zuba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...