Jump to content

Oružje


krezavy

Recommended Posts

СВЕТСКО А НАШЕ :twisted: ЦРНА СТРЕЛА4.jpgcrna2.jpg
Добра пушка, са ипак превише мана да би била у врху.
Čula sam da su džiberi prodali CRNU STRELU Amerikancima. Nije pouzdan izvor, doduše, ali me ne bi čudilo, kakva smo stoka. :no:
А то је лоше јер? Поред McMillan i Barett AMR-a, као и бројних других мање познатих (али не мање квалитетних) произвођача, нема разлога да узимају пушку која је далеко од стандарда који такве пушке треба да задовољавају. И нека продајемо наше оружје целом свету, сем неким државама. Много је већа трагедија што смо продали земљиште на Бањици.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pustite choeka da pozira! i molim vas batalite te naci tripove!!!

 

ma daj brate nije to naci trip(ako pricamo o ovome sa Jamalom)....slika sa /b/-a,a veruj mi tamo nema normalnih ;)

 

pucao iz cz-99 par puta u streljani,pre toga iz berete...lakse je nekako sa zastavom dal zato sto je full-size ili zbog cega al eto...

 

A jel' si ti pucao nekada?

Jesam,na svadbi.

Pa u sta si pucao?

Pa u vazduh:(

PA JEL SI BAR POGODIO VAZDUH???

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imao sam priliku da se upoznam sda crnom strelom kada sam bio u vojsci na banjici u gardi 2001/2002 godine. Impozantna mashima, kalibar koji otkida, malo losija optika u odnosu na domet, s dok je nosis otkida ti kicmu....sve u svemu razorna mashina!

Mada vidim da su nasi skontali da nema svrhe forsirati snajper sa dometom 5500 metara kad to ne pokrivas optikom, takodjer je i kalibar prevelik pa su sad napravili snajper (mislim da je M99) koji koristi municiju 7.62 (od m84) znaci lagan snajper, sa optikom koja moze da pokrije domet, a dopremanje municije vise nece biti problem.

 

Inace imao sam prilike da oristim M76 7.9mm (i osvojim nagradni vikend jer sam ga najbrze rastavljao) ali me nije impresionirao, veoma je neprecizan, osetljiv......ma kao m70 sa malo duzom cevi, a optika mu je tuga u kamenu! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

messerschmitt bf 109 e

 

... je bio poprilicna krshina :) Sem sto je imao jaci motor - i samim tim vece brzine poniranja i propinjana, bio je lose oklopljen, kilavije naoruzan, sletanje je bilo prava umetnost (vise ih je sjebano tokom sletanja no sto je oboreno), i tesko su mogli da se nose sa Spitfire-ima u svojim kranjim inkarnacijama, i ostalom saveznickom avijacijom i kasnijim fazama rata. JEdino sto ih je vadilo su vesti piloti.

 

FW190a FTW!

Edited by Demonic_Alliance

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su zabavni svi ti tajni-i-nikad-realizovani projekti luftwaffe-a.

 

Ne mogu da se setim kako se zove prototip Me po kom su ameri projektovali A-10 warthog - avion koji je najduze u sluzbi u americkoj vojsci, a i sire, i nemaju nameru da ga menjaju.

 

Ili ono cudo (isto Me, valjda) sa 2 motora, jedan napred, 1 nazad. Naravno sa n jim je tek bilo jebeno sleteti jer je imao repove i s donje strane, pa je pilot morao da ubode savrsen ugao za sletanje inace ode sve u 3 pm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

da li je simptomatična paralela:

 

erich hartmann - eric cartman???

Messerschmidt_me_264.jpg

 

me 264

 

 

1013_junkersju2871944sparnaiatlenktiatgalsumazinta.jpg

 

junkers ju 287

 

ju287v1_09.jpg

 

Go229.jpg

 

 

Edited by Brainsaladsandar Guuuz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz
kashlju, kashljuc....

proglashavam otvaranje teme alatima unishtenja!

 

voleo bih da chujem vashe ideje o oruzhju generalno, shta se sve mozhe iskoristiti kao oruzhje?

za pochetak toliko :ph34r::udri::violent::meshuggah::tehkista::twisted::wub::smoke::pravila::zuba:

 

 

by the way

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam priliku da se upoznam sda crnom strelom kada sam bio u vojsci na banjici u gardi 2001/2002 godine. Impozantna mashima, kalibar koji otkida, malo losija optika u odnosu na domet, s dok je nosis otkida ti kicmu....sve u svemu razorna mashina!

Mada vidim da su nasi skontali da nema svrhe forsirati snajper sa dometom 5500 metara kad to ne pokrivas optikom, takodjer je i kalibar prevelik pa su sad napravili snajper (mislim da je M99) koji koristi municiju 7.62 (od m84) znaci lagan snajper, sa optikom koja moze da pokrije domet, a dopremanje municije vise nece biti problem.

 

Inace imao sam prilike da oristim M76 7.9mm (i osvojim nagradni vikend jer sam ga najbrze rastavljao) ali me nije impresionirao, veoma je neprecizan, osetljiv......ma kao m70 sa malo duzom cevi, a optika mu je tuga u kamenu! :pivopije:

 

ma m76 je skroz o.k. ja sam na gadjanju napravio ekstra grupu pogodaka 10pogodaka u 5sa2cm i ispushio za nagradni vikend (prebili su mi to i dane od krvi sa nekim pritvorom)

 

sobzirom da se u urbanoj sredini retko gde koristi na dalje od 300m sluzhi svrsi (...to je statistika upotrebe cajpera u iraku naravno ne delta i te zhgadije vec gerilaca) osnova kalasha je mach s' dve oshtrice, retko izda,zaglavi i sl ali nije idealna za precizne poslove to stoji.

da mi je neko pokloni definitivno je nebih bacio. a koliko bih je platio eeeeee 10% mozhda 20 vishe nego m70 AB-bilo shta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz
узгред, прочитај тај цитат који си управо дао! Мислим да авион није оружје већ оно стоји на или у њему!

 

 

zavisi od upotrebe

 

ni nož nije oružje, ako sečeš kobasicu njim

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...