Jump to content

Oružje


krezavy

Recommended Posts

Па онај што је побио 9оро људи био под утицајем влашке магије... Кад су га ухапсили и одвели у болницу рекао да му не скидају тај црвени конац да не би поново почео да убија...

 

 

Pa, neću ja da postanem masovni ubica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oduvek sam bila protiv toga, ali baš večeras naručih nešto malokalibarsko, i nadjoh instruktora!

 

heeeeejjjjjjj!!!!! to neko ozbiljan

 

rekni nam der, uyimash pishtolj ili pushku?

ja takodje gotivim malokalibarsko oruzhje. imo odlichnu mogucnost prigushenja pucnja, malolo je relativno....

chitate li kalibar?

u yadnem broju ove divne revije koja koshta 100din ima zanimljiv chlanak o konverziji tt-a u 0.22LR kalibar

overite to! 15 metaka u okviru!!!!!! ultra jeftina municija+ pristupachnija!!!!!

pitam se koliko li koshta takva intervencija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

7.62 je keva samo sto pucanj u coveka ne moze da ga obori! Posedujem, nosim, do sada me nisu startovali! Sta ja znam ako idem negde idem autom, lako ga ostaviti i skloniti, a peske vec malo teze ali ne i neizvodljivo! :da:

 

Malokalibarske puske su zabranjene za lov! Mogu se posedovati samo kao trofejno oruzje! Imam takvu pusku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuli ste garant za onog tipa sto je u selu pobio 9 ljudi sad nedavno. Kako sam čuo Jocić je najavio pojačavanje kriterijuma za dobijanje dozvole za držanje vatrenog oružja. Šta kažete na to?

Po meni je to čista glupost ako misle da će tako da reše izolovane slučajeve nasilja. Šta više, mislim da treba liberalniji stav po pitanju oružja, nešto kao što je u Americi, jer kad pogledaš kriminalcu ne treba dozvola ni za držanje ni za nošenje, svakako će ga nekako nabaviti, a oni samo otežavaju poštenom čoveku da se zaštiti s tim kriterijumima. Onaj ko je u startu pomahnitao sigurno neće doći u MUP da traži dozvolu, pa šta onda ti kriterijumi uopšte znače?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se slazhem da trba oruzhje uchiniti pristupachnijim entuzijastima...

zabrane nishta nece postici.

7.62 je keva. M70 mi je ljubav iz vojnichkih dana, posle sam zavrshio kurs za snajper 7.9 i to je super, ima trzaj jachi od kalasha, ali super je oruzhje...

da veruje da pricha o oruzhju za "zashtitu" ne pije vodu. nikad nije pri ruci. ali da treba ga posedovati, vatreno oruzhje nas najrealnije izjednachava. niko nije iznad zakona balistike.mada to je krajnje sredstvo naravno.

 

pagane, daj nam recenzije ukoliko nije tajna? pouzdanost i sl... tip za odrzhavanje

ja bih savetovao svma da chuvaju stare majce, krpica za chishcenje nikad dovoljno

Share this post


Link to post
Share on other sites

toooooooo!!!!!!

tema je bash kekstra zazhivela!!!!!

hajdemo sad malo o nozhevima, kad nas je melinda vech usmerila ka sechivima.

 

ja nozheve smatram alatom. koristimo ih svakodnevno, ima ih raznih namena....

vecina nas ima taj fetish na taj zlo skovani chelik. razlikuju se po nameni naravno. za trenutak zaboravimo oruzhje, kvalitetno sechivo je univerzalan alat, oblik mu daje smisao i odredjuje mu namenu. glavna podela je verujem na nozheve za sechenje i bodhezhe... (jasno je valjda zbog chega)

pa kasnije na kompaktne i preklapajuce...(opet jasno zar ne?)

 

iz iskustva cu potvrditi da kao alat na kampovanju ili prezhivljavanju je praktichniji kompaktan nozh sechiva do 12cm nego shvajcarski multipraktik, naravno ne bodezh nego sa samo jednom oshtricom i drugom tupom stranom na koju mozhemo rukom preneti malo dodatne sile pri sechenju.

takodje sun jako korisni u takvim situacijama teshki nozhevy duzhine sechiva 17 do 25cm kojim se lako mozhe preseci- iscepati deblje drvo za vatru (naravno to treba znati)

 

a za borbu definitivno treba koristiti bodhezhe. nabavio sam neke zle priruchnike za borbu nozhevima, da izneverujete koliko su ljudi koji su to radili posveceni i detaljni... sabrali su iskustva onih koji su prezhiveli zatvorske borbe sechivima i svi se u jednom slazhu da sechivo manje od 30cm je prekratko da nanese ozbiljne povrede sechenjem u borbi dok bodhezh od 15cm mozhe biti neverovatno ubojit.

ima dosta zanimljivih tehnika borbe, gardova i stavova ...jako zanimljivo shtivo

mozhda malo previshe omalozhavaju nindzhe i majstore borilachkih veshtina jer daju prednost odluchnosti i surovosti nekog naoruzhanog nozhem nad nenaoruzhanim majstorom aikidoa npr

 

glavno pravila se svode na

-nikada nemoj drzhati isturenu ruku sa sechivom (sem u trenu uboda)

-nikada nemoj gadjati nekog nozhem (sem ako imash 2 i ekspert si u gadjanju sechivima)

-ukoliko te neko napadne nenaoruzhanog nozhem velike su ti shanse da ce te ojaditi ili overiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako te ne mrzi probaj da iskopas na netu sta je STASI imao na raspolaganju, ne samo od oruzja vec uopste. da vidis te ludacke metode prismotre, pracenja i slicno...

KGBovci nisu normalni. KAkve su sve metode imali ti ljudi. ALi kad je u pitanju oruzije, mislim da je neprocenjiv izum akt tasne - pistolja. Najjachi su :)
jel to bese ona tasna-automat .22LR, ima i snimak kad to cudo prepolovi kameni blok od jedno 2 kubika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

uuuu kad smo kod hladnog rata da se dotaknemo ruzhja za masovna unishtenja

atomske bombe i projektili sa osiromashenim uranijumom

bioloshki agensi

i naravno bojni otroviiiiiiiiiiiiiiii

 

nauka u sluzhbi unishtenja, kao britka kosa onog frika u crnom jednim odkosom hiljade i hiljade...

oruzhje koje se verovatno nikad nece iskoristiti a vazda boj bije.

cifre kao strateshki argumenti. "kontrolisani" sukobi za odmeravanje snaga, testiranje novih tehnologija i oslobodjenje od zastarelih suvishnih proizvoda ogranichenog roka trajanja!

 

kontaminacija kao pretnja, propaganda kao oruzhje!

 

koliko smo podlozhni oruzhju za kontrolu umova?

koliko smemo verovati medijima uopshte, poshto se vec odavno koriste u strateshke svrhe?

 

necemo o politici, samo teoretishimo o masspsihozzzzzyyyyyyyyyyyy

Share this post


Link to post
Share on other sites

...jel to bese ona tasna-automat .22LR, ima i snimak kad to cudo prepolovi kameni blok od jedno 2 kubika?

Tako je . To je ta!

A shto se tiche Stasija, pa i oni su na neku ruku radili slicnim metodama KGB-a. Vidi se i da su te dve sluzbe zajedno radile. NAjbolji ti je primer da je bash ta sluzba imala ekstremne levicare u svojoj moci i da je bila u stanju da chuje sve sa "druge strane zida". Mozda je bash Stasi glavni razlog sto je zi pao tek '91. Oni su drzali bukvalno celu Evropu polarizovanu i imali su najteze zadatke s obzirom da su radili na podrucju Nemacke, i to istocne , okupirane!

 

http://www.germannotes.com/hist_east_stasi.shtml

Share this post


Link to post
Share on other sites

pagane, daj nam recenzije ukoliko nije tajna? pouzdanost i sl... tip za odrzhavanje

ja bih savetovao svma da chuvaju stare majce, krpica za chishcenje nikad dovoljno

 

pa oruzje i jeste pristupacno ako si entuzijasta, a druga je stvar da li je legalno i da li moze da se dobije dozvola! Recimo ovde moze svasta da se nabavi, ali i pare su veoma bitan faktor! O pouzdanosti nema mnogo da se prica! 7.62 je 7.62! Lak za rukovanje! Dovoljno je reci da sve novije automatske puske koriste taj kalibar, tako da...Jedina mana je sto sam vec rekao, ne moze da obori coveka kada gadjas u meso, dok svi veci mogu!

 

A sto se tice ciscenja u pravu si za majice samo da ne budu neke preterano stare i grube i cuvajte ledja majici da ne brisete slikom jer je to kao da ste uzeli shmirglu da ga cistite! Naravno odmah posle upotrebe (po mogucstvu isti dan) ocistiti, jer ako ostavite, pa jos i zaboravite, mozete ga slobodno baciti u kantu!

 

Zelja mi je cz 99 jer sam jednom iz njega pucao i veoma je lak na obaracu, ali ima toliko precih stvari na koje cu potrositi pare, koje i onako nemam!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel provaljujete da je 0.22 bash namenjen za nechastive svrhe? odnos mase zrna i punjenja je bash paklen, a trzaj... koji trzaj nema ga. mada rafalno neznam kako se ponashaali cepa provereno!

 

toooo fala na savetu. samo nam razjasni jel prichamo o 7.62 automatskoj pushci ili pishtolju.

a shto se cz-a tiche u nekom od starih kalibara imam recenciju prangije cz-07 prototipa ustvari valjda je oznaka ta. to chekaj ako cesh uzimati na papire ima nizhu cev i glock-astiji je od 99-ke

ja se ustvari lozhim na glock pa trujem unaokolo

Edited by krezavy

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel provaljujete da je 0.22 bash namenjen za nechastive svrhe? odnos mase zrna i punjenja je bash paklen, a trzaj... koji trzaj nema ga. mada rafalno neznam kako se ponashaali cepa provereno!

 

pa naravno! imam ja klipove rafala i definitivno cepa, ali to su neki prototipi, neke, da kazem, budzene puske! Ne znam odakle je skidano iscimacu ujaka jer on mi je to dao! Da vidis sta radi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

7.62 je 7.62! Lak za rukovanje! Dovoljno je reci da sve novije automatske puske koriste taj kalibar, tako da...Jedina mana je sto sam vec rekao, ne moze da obori coveka kada gadjas u meso, dok svi veci mogu!

ne znam da li govorimo o istom 7.62 (municija za kalasnjikov), ali postoji dobar razlog zasto ta municija ne obara coveka kad pogodi "u meso". postoji razlika izmedju vojne i policijiske municije. policijiska je pravljena da ima veliku zaustavnu moc, da se zrno deformise pri udaru, prosiri mu se povrsina i prenese veliki deo kineticke energije na coveka. to ga baca unazad, obara, i treba da ga onesposobi odmah. covek sa prostrelnom ranom koji i dalje stoji i drzi oruzije, nije bas bezopasan po okolinu. ;)

 

sa druge strane, cilj vojne municije (7.62) je da napravi prostrelnu ranu, a ne da ubije coveka. to je zato sto ranjen vojnik vise "kosta" neprijatelja. ne samo da je nesposoban da ucestvuje u borbi, nego se angazuju dodatni resursi da bi se on zbrinuo, usporava se kretanje grupe u kojoj se nalazi, itd, itd. zato vojna municija ima one celicne (ili od cega su vec) kosuljice, i spicast vrh, dok policijska (civilna) municija ima tup vrh i bez kosuljice je, da bi se zrno "otvorilo" pri udaru i zaustavilo coveka.

 

e sad, nisam neki ekspert po ovom pitanju, samo prenostim sto sam procitao.

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...