Jump to content

Jelen super liga


Dowla

Recommended Posts

Nije "kluba Partizan", nego Jugoslovenskog Sportskog Drustva Partizan, a fudbalski klub igra na stadionu JNA... sa sve petokrakom u grbu, i sest baklji na vrhu istog... Ne vidim problem sto je Partizan Jugoslovenski klub, stvarno... naprotiv, ja sam na to ponosan!

 

dobar post, slazem se.

 

mislim, slazem se da se toga ne treba stideti, sto sam vec i rekao uostalom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S tim što naši nisu konsultovali merriam-webster's dictionary prije davanja imena klubu, već NOB :).

 

Молим лепо, значење је значење. :)

 

Свакако, суштина приче је да ћете ви увек имате име и грб који симболишу комунизам, а ми не. Једино ако не будете мењали име у Бели Орлови како се причало кад је Аркан преузео трибину... :) :)

 

@Леми

Управо о реалности и причам. Ми можемо да променимо неке ствари без значајнијих последица по идентитет, вама циганима је то немогуће.

Црвена Звезда на небу сја, Црвену Звезду волим и ја... :lol:

 

Ласт, бат нот лист - Бари, Токио...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mozete,i tu si u pravu,ali nije stvar bila u tome.Vec sto ti odbijas da prihvatis povezanost Partizana sa bivsim komunjarskim rezimom i simbolima.

Lepo sto si zapoceo ovu prelepu pesmu,ja cu je zavrsiti:Crvena Zvezda,to nas je tim,hej Zvezda crvena,crvena,hej Zvezda hej!

 

 

A malo za vas groblje,vase "nekomunjarske" pesmice:procvetala bela lala,osvojismo kup marsala. :)

 

Ласт, бат нот лист - Бари, Токио...

 

To,to...cisto da se ne zaboravi. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

procvetala bela lala,osvojismo kup marsala. :)

 

To s komunizmom nema veze, kao sto se danas zove "Lav Kup" tako se nekada zvao "Kup Marsala", kao sto se u Spaniji zove "Kup Kralja".

 

A klub u kakvim god da je vremenima nastao, u ime, boje i grb se ne dira, ostalo se mozda i moze menjati... pa nije to ulica ili neki tamo trg ili grad, drzava ili bilo sta, pa da mu kako ko dodje na vlast menja ime kako njemu odgovara, klub je mnogo veca svetinja od svega ovog zajedno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To s komunizmom nema veze, kao sto se danas zove "Lav Kup" tako se nekada zvao "Kup Marsala", kao sto se u Spaniji zove "Kup Kralja".

 

A klub u kakvim god da je vremenima nastao, u ime, boje i grb se ne dira, ostalo se mozda i moze menjati... pa nije to ulica ili neki tamo trg ili grad, drzava ili bilo sta, pa da mu kako ko dodje na vlast menja ime kako njemu odgovara, klub je mnogo veca svetinja od svega ovog zajedno!

 

Tako je. I kup UEFA se nekada zvao kup sajamskih gradova. :da:

 

A što se tiče promene, pa ako je Juventus odradio facelift svog grba pre par godina, može i Partizan.

Ionako imamo iste dresove! :mhihi:

 

Čisto petokraka u amblemu da bude nebo-plave boje, naprimer.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mozete,i tu si u pravu,ali nije stvar bila u tome.Vec sto ti odbijas da prihvatis povezanost Partizana sa bivsim komunjarskim rezimom i simbolima.

Lepo sto si zapoceo ovu prelepu pesmu,ja cu je zavrsiti:Crvena Zvezda,to nas je tim,hej Zvezda crvena,crvena,hej Zvezda hej!

 

Не, не, не, ништа ја не одбијам да прихватим. Као што рекох (и сулудо је да понављам више) ЈСД Партизан је основано за време ДФЈ, као београдски клуб (СД) и то је то. То је историја, а садашњост је садашњост. Нема више ДФЈ, ФНРЈ, СРФЈ, има само и искључиво Србија. Ту је крај приче. Разлика између нас и вас је што ми можемо да се окупамо после прљавог посла, а ви ћете увек смрдети. На петокраку.

 

 

A malo za vas groblje,vase "nekomunjarske" pesmice:procvetala bela lala,osvojismo kup marsala. :)

 

Пева се - "узели смо". То сам последњи пут чуо ономад кад је Борац БЛ (као друголигаш) победио Жлезду у финалу са 1:0. Да су то певали Гробари, па 'ајде...

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Свакако, суштина приче је да ћете ви увек имате име и грб који симболишу комунизам, а ми не.

 

a ko kaze da vi necete? ko kaze da su oni koji misle kao ti po tom pitanju u vecini? evo rizzen npr. misli drugacije. prvo skoci pa reci hop. a sustina price je bezrazlozni kompleks nekih navijaca i mrznja prema "komunizmu" i svemu sto ima makar i posredne veze sa njim.

 

sustina price je zapravo da mi ne zelimo da menjamo ime i/ili grb, bar ja ne zelim, niti znam ikog ko zeli, mada verujem da ima i takvih. a ti pricas kao da zelimo ali ne mozemo. znaci gresis u startu, vec prva premisa ti je pogresna.

verujem da ni velika vecina navijaca partizana ne zeli da menja grb.

 

A klub u kakvim god da je vremenima nastao, u ime, boje i grb se ne dira, ostalo se mozda i moze menjati... pa nije to ulica ili neki tamo trg ili grad, drzava ili bilo sta, pa da mu kako ko dodje na vlast menja ime kako njemu odgovara

 

tako je!

 

 

 

--

btw jedno je promena grba iz estetskih a drugo iz ideoloskih razloga.

 

 

 

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sustina price je bezrazlozni kompleks nekih navijaca i mrznja prema "komunizmu" i svemu sto ima makar i posredne veze sa njim.

 

 

 

 

btw jedno je promena grba iz estetskih a drugo iz ideoloskih razloga.

 

Ja nemam nikakav kompleks niti mržnju prema komunizmu.

 

Činjenica je da taj sistem ne postoji više, kao ni DFJ, FNRJ, SFRJ.

Stoga petokraka u grbu može biti nebo plava, a baklje u vrhu u nešto tamnijoj plavoj nijansi.

 

Estetsko-sistemski razlozi. Realni. :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ko kaze da vi necete?

Ја, а видеће се да сам у праву.

 

mi ne zelimo

Не желиш ти. 90% цигана које знам (а случајно знам и једног лика из прве екипе, учествовао је у паљењу Хуа Хуа ономад) би све дали да могу да промене грб, али их јебе име.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не желиш ти. 90% цигана које знам (а случајно знам и једног лика из прве екипе, учествовао је у паљењу Хуа Хуа ономад) би све да ли да могу да промене грб, али их јебе име.

 

Sa nekom se cudnom ekipom druzis.ja ne znam nikoga ko bi menjao grb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Молим лепо, значење је значење. :)

 

Свакако, суштина приче је да ћете ви увек имате име и грб који симболишу комунизам, а ми не. Једино ако не будете мењали име у Бели Орлови како се причало кад је Аркан преузео трибину... :) :)

 

@Леми

Управо о реалности и причам. Ми можемо да променимо неке ствари без значајнијих последица по идентитет, вама циганима је то немогуће.

Црвена Звезда на небу сја, Црвену Звезду волим и ја... :lol:

 

Ласт, бат нот лист - Бари, Токио...

 

 

A Partizan nema ime koje simbolise komunizam?

A ovo da mozete da menjate grb.Mozete ali naravno necete.

I zasto tebi te dve petokrake toliko smetaju?

 

P.S. Lepsi mi je stari grb Zvezde,bez onog kruga okolo.

Edited by El Karnisero

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druzis se sa pogresnim ljudima :)

 

Знаш како је по провинцији, не можеш да бираш ортаке по навијачкој линији. Одрастеш с неким док је све то било обично клиначко препуцавање. Овог из прве ганци екипе знам сасвим случајно, оженио је сестру једног познаника са којим сам често ишао на текме. Тај познаник, наравно, навија за Партизан. :)

 

A Partizan nema ime koje simbolise komunizam?

A ovo da mozete da menjate grb.Mozete ali naravno necete.

I zasto tebi te dve petokrake toliko smetaju?

 

P.S. Lepsi mi je stari grb Zvezde,bez onog kruga okolo.

 

Нема. Прочитај пст на претходној страни.

Видећеш.

Кад порастеш кашће ти се само. Не могу да објашњавам сада, жао ми је.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не желиш ти. 90% цигана које знам (а случајно знам и једног лика из прве екипе, учествовао је у паљењу Хуа Хуа ономад) би све дали да могу да промене грб, али их јебе име.

 

jel ima na ovom forumu neki cigan koji bi menjao grb ili ime?

dosad su se javila trojica od kojih nijedan ne bi.

dakle za sad sam ja u pravu a ti nisi, ali mozad se stvari promene, mozda se stvarno javi neko ko bi manjao grb i/ili ime.

 

i mislim, tj. siguran sam da filip pod "pogresnim ljudima" nije mislio na cigane, nego na cigane koji bi menjali grb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Знаш како је по провинцији, не можеш да бираш ортаке по навијачкој линији.

 

Znam, Paracin nije velegrad :D

 

 

i mislim, tj. siguran sam da filip pod "pogresnim ljudima" nije mislio na cigane, nego na cigane koji bi menjali grb.

 

True

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam.

I crvena zvezde oznacava zvezdu koja je crvena,koja ne mora biti petokraka pa mi svi znamo o cemu se radi.

 

Заправо се мисли на "црвене џинове" тако да очекујем да ускоро видим неки транспарент на коме је телескоп. Чуо сам да екипа из опсерваторије листом навија за жлезду.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...