Jump to content

Jelen super liga


Dowla

Recommended Posts

Pa dobro, Subasic je jedini od napadaca, koji su za sada dobili priliku, koji igra relativno dobro. Dok su Edgar i Trickovski izgubljeni ko zna gde. Prvi je balvan koji je odsecen od desavanja na terenu (kako li dade ona dva gola ove sezone da mi je da znam), dok drugi poseduje jedan jedini kvalitet - brz je. A osim toga je klasni napadac, kako su ga svojevremeno najavljivali, koji je dao za skoro godinu dana u Zvezdi okruglo 0 golova.

 

Kad malo bolje razmislim Cleu i Someu nije nesto preterano tesko da se pokazu kao bolji napadaci od ove dvojice. Bice oni nama princevi na braon magarcima. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno...

 

Ja koliko sam primetio koriste se dve argumentacije za "odbranu" Urosa. Prva je ova da je kazna nesrazmerna jer, jebi ga, kako se ministri, policajci itd. provlace a on mora da odlezi "ogromnu" kaznu, neselektivna primena zakona td. i ja sam tu argumentaciju pokusao da oborim, i drago mi je da smo se tu nacelno slozili.

 

Druga argumentacija je da je kazna nesrazmerna, jer on u stvari nije pokusao da Trajkovica zivog spali i ubije na licu mesta, to jest, da to nije bio pokusaj ubistva sa predumisljajem, i da se nije sve dogodilo onako kako izvestavaju mediji, i da je proces izmontiran. To je ono sto ti pricas, da je drzava ostetila gradjanina, jer je izmontirala proces i osudila ga za zlocin koji nije pocinio. To je vec mnogo ozbiljnija situacija, i tu ja ne bih da zalazim, jer pod a) nisam detaljno upoznat sa tekstom Zakona o sprecavanju nasilja na sportskim dogadjajima B ) nemam druge informacije o dogadjaju i sudskom procesu osim onih koje je i bilo ko drugi od nas mogao da procita/cuje/cidi na netu, vestima novinama, itd. a ja koliko vidim, kruze razne price oko stvarnog scenarija... Uvek postoji mogucnost da po tom Zakonu i nanosenje teskih telesnih povreda sluzbenom licu (koliko vidim barem niko ne pokusava taj deo da opovrgne) a kamoli pokusaj ubistva sa predumisljajem, moze da donese 10 godina robije. Ali, kao sto rekoh, ja to ne znam zasigurno. Tako da, bez boljeg poznavanja Zakona, i bez jasnog, koherentnog i uverljivog alternativnog scenarija, potkrepljenog dokazima, tu ne mogu da ulazim u diskusiju.

 

Posteno, ovako se moze razgovarati.

 

Samo da prilozim jos jednu cinjenicu koju vrlo lako mozete proveriti. Doticni sudija je oslobodio Andriju Draskovica (i valjda njegovog kuma) kada je ubio coveka "jer je to bilo iz samoodbrane..."

 

 

Luda kuca u svakom slucaju. Ponavljam, otvorite sirom oci i naculjite usi... i najvaznije, ukljucite mozak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja prihvatam da je 10 godina robije mozda prestroga kazna..

 

znam da je jedna od prvih stvari koju sam pomislio kad sam cuo tu vest da taj lik koji ima 20, 19, 23 ili koliko vec godina treba da istrune mozda najlepsi deo zivota u zatvoru... tuzno je to, ne moze da te ne zaboli kad pomislis... kad se to uzme u obzir, kazna je mogla biti manja tj. blaza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posteno, ovako se moze razgovarati.

 

Samo da prilozim jos jednu cinjenicu koju vrlo lako mozete proveriti. Doticni sudija je oslobodio Andriju Draskovica (i valjda njegovog kuma) kada je ubio coveka "jer je to bilo iz samoodbrane..."

 

 

Luda kuca u svakom slucaju. Ponavljam, otvorite sirom oci i naculjite usi... i najvaznije, ukljucite mozak.

 

:pivopije: Kad obrazlozis svoje misljenje jasno i potkrepis argumentima, sve je lako :D

 

Kao sto rekoh bolna je cinjenica sto se ne bi islo ovako daleko da je Trajkovic zaista bio navijac Partizana a ne sluzbeno lice, i sto se cekalo 5 godina na pocetak "ozbiljne" primene Zakona (da da, jos 2003. je usvojen!). Bez obzira sto ja mozda smatram da je kazna primerena ako se odigralo sve onako kako nas izvestavaju mediji, ostaj gorak ukus u ustima i slika zrtvenog jagnjeta. To je moglo i moralo da se izbegne...

 

ja prihvatam da je 10 godina robije mozda prestroga kazna..

 

znam da je jedna od prvih stvari koju sam pomislio kad sam cuo tu vest da taj lik koji ima 20, 19, 23 ili koliko vec godina treba da istrune mozda najlepsi deo zivota u zatvoru... tuzno je to, ne moze da te ne zaboli kad pomislis... kad se to uzme u obzir, kazna je mogla biti manja tj. blaza...

 

Sinoc sam gledao na B92 u sportskoj emisiji su bili "gosti" ovi njihovi fudbalski komentatori, i kad je ovaj voditelj pitao onog mrsavijeg sa kosom (valjda Boskovic, stalno ih mesam :)) o ovom slucaju, rekao je veoma pametnu stvar, da se boji da ovo nece nikako uticati na dalja ponasanja na i oko stadiona i da ce ceo slucaj ostati samo tragedija dva coveka, koji su bili akteri cele price

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sto onda ne menjate grb, ko vam brani? ja ne znam da postoji zvanicna ili nezvanicna inicijativa za promenu grba partizana. da sam navijac partizana bio bih protiv toga, kao sto sam protiv bilo kakvog menjanja zvezdinog grba, imena, imena navijacke grupe ili bilo cega slicnog. srecom, niko to ni ne predlaze. sve je to deo identiteta jednog kluba i ne vidim zasto menjati to iz ideoloskih razloga ili ne daj boze stideti se toga.

 

Нико, клуб би требало приватизовати прво.

Наравно да се не стидиш кад си комуњара.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rece navijac Partizana. :) :) :)

 

partisan

2 entries found.

 

1. 1partisan (noun)

2. 2partisan (noun)

 

 

Main Entry:

1par·ti·san Listen to the pronunciation of 1partisan Listen to the pronunciation of 1partisan

Variant(s):

also par·ti·zan Listen to the pronunciation of partizan Listen to the pronunciation of partizan \ˈpär-tə-zən, -sən, -ˌzan, chiefly British ˌpär-tə-ˈzan\

Function:

noun

Etymology:

Middle French partisan, from north Italian dialect partiźan, from part part, party, from Latin part-, pars part

Date:

1555

 

1: a firm adherent to a party, faction, cause, or person ; especially : one exhibiting blind, prejudiced, and unreasoning allegiance

2 a: a member of a body of detached light troops making forays and harassing an enemy b: a member of a guerrilla band operating within enemy lines

 

Ma да, ко ће учит' језике...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije "kluba Partizan", nego Jugoslovenskog Sportskog Drustva Partizan, a fudbalski klub igra na stadionu JNA... sa sve petokrakom u grbu, i sest baklji na vrhu istog... Ne vidim problem sto je Partizan Jugoslovenski klub, stvarno... naprotiv, ja sam na to ponosan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu mnogo sta da se objasnjava, npr. stari slogan:"Vokri, Prekazi, cigane ti pregazi!" je sasvim dovoljan, i na njega treba biti ponosan... zatim, Mance, Kezman, Bobek, Osim... nisu bas srpska prezimena, ali i na njih sam, naravno, ponosan! Da ne govorim o tome da mi je Ivo Nakic, Hrvat, drazi od svih Srba zajedno koji su igrali za zlezdu ikada... ovaj, hocu da kazem, Partizan je veci od svake nacije, religije, rase itd itd... vanvremenski i vanprostorni!

 

E sad, mozda mogu razumeti, ali nikada i opravdati, drugacije stavove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...