Jump to content

Jelen super liga


Dowla

Recommended Posts

DOŠAO BIH U ZVEZDU DA NIJE KRIMINALACA

 

Ivan Ergić, reprezentativac Srbije: Bilo je kontakata s crveno-belima, ali odlučio sam da ne dolazim u Srbiju. Ona je puna kriminala i korupcije, tamo ne bih mogao da živim. Samo je Italija gora...

 

Nemam menadžera, oni su obični paraziti. Fudbal je sada otvoren za sve, neka vrsta vrhunske perverzije. Možda zbog toga već sada završim karijeru ... Ivan Ergić

 

Fudbalski reprezentativac Srbije Ivan Ergić potvrdio je da je kontaktirao s čelnicima Crvene zvezde o eventualnom prelasku u beogradski klub. Međutim, bivši kapiten Bazela u intervjuu za švajcarski tabloid „Blik" priznao je da bi teško mogao da se navikne na život u Srbiji, kako kaže, „zbog kriminala i korupcije".

 

- Ne odbacujem u startu mogućnost da se vratim u Srbiju, nikad ne reci nikad... Ali, ima raznih stvari zbog kojih ne bih mogao da živim tamo. Nelogičnosti, kriminala, korupcije... Više nego igde. Možda samo u Italiji ima toliko korupcije - rekao je 28-godišnji as koji je jedno vreme bio igrač Juventusa.

 

Ergić je poznat po sve radikalnijem otporu sadašnjem fudbalskom establišmentu, a zbog toga i obrazovanja često ga zovu „fudbalski filozof". Koliko je poseban i van šablona pokazao je i time što sam pregovara s klubovima o budućem angažmanu, ali i najavom o mogućem odlasku u sportsku penziju na završetku sezone.

 

- Ranije nisam hteo ni da razgovaram s drugim klubovima, ali sada sam počeo ne bih li našao uhlebljenje. Pregovore vodim sam, makar i ne uspeo da izvučem najbolje. Tako mi je lakše i „čistije", pošto većinu fudbalskih menadžera smatram običnim parazitima koji samo gledaju kako da napune džepove. A ako ne nađem posao, mogu uvek da igram u trećoj ligi. Isto tako na leto bih mogao i da prestanem da se bavim fudbalom. Verujte, ne bi mi bilo teško. Veoma su male šanse da ostanem u sportu posle penzionisanja, već samo želim da putujem i da se odmorim od svega - jasan je momak rođen u Šibeniku.

 

Čovek očigledno visoke inteligencije i prosvećenosti nalazi u svom poslu ono što običan igrač ne primećuje. Za Ivana Ergića fudbal je postao običan spektakl, arena, kao u starom Rimu, gde se moćni i bogati dokazuju trošeći basnoslovne sume novca.

 

- Fudbalski svet je sada otvoren za sve. Investitori preko njega žele da demonstriraju moć. On je postao neka vrsta vrhunske perverzije. Pored toga, nema više onog starog fudbala, prijateljstva na terenu i van njega. Sve je to biznis. Humanost je nestala. Fudbal je postao običan šou, zabava, spektakl. Sve što nije drama dosadno je. A ti kao igrač samo si mali glumac u velikom teatru. Uloge su jasno podeljene. To je nešto što sada, na kraju karijere, shvatam u potpunosti - istakao je ovaj deklarisani simpatizer političke teorije Karla Marksa.

 

Za Ivana Ergića skromnost je vrlina, a ono što su jednom prilikom uradili igrači Barselone širom mu je otvorilo oči.

 

- Posle meča s Barsom neki moji saigrači krenuli su da razmene dresove, a većina igrača katalonskog kluba ih je samo oštro, hladno pogledala i otišla. Te večeri sam puno toga shvatio o fudbalu kao spektaklu. S druge strane, tu je Rodžer Federer, naš navijač. On ume da svrati u svlačionicu, u kojoj se lepo ispričamo. Za mene je on mnogo veći od svih igrača Barse, a, i pored svega, veoma je skroman. Ali, takvi su Švajcarci... - kaže Ergić.

 

U Italiji si niko bez gela u kosi

 

Pored filozofskog pogleda na svet, fudbaler Bazela i čovek koji je nagovorio dobrog prijatelja Zdravka Kuzmanovića da igra za Srbiju, ima i specifičan modni stil.

 

- Volim da provociram. Ne držim se mejnstrima u oblačenju i radije nosim stvari iz sekndhend šopa. Ne volim što ljudi previše pažnje obraćaju na odeću. Najgora je situacija, barem po tom pitanju, u Italiji. Tamo si odmah svima čudan ako nisi sav ulickan. Ako nemaš gel u kosi, društvo te ne prihvata. To je takva glupost... Spolja „la bella figura", a unutra ništa, jadac - kaže as, koji se 2004. lečio od ozbiljne depresije.

 

Zanimljiv intervju, lik ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?...p;nav_id=342096

 

 

B92: Milijaš u Volfzburgu

Kapiten Crvene zvezde Nenad Milijaš nalazi se u Nemačkoj gde vodi završne pregovore sa ekipom Volfzburga, saznaje B92.

 

Odlazak Milijaša sada je gotovo izvestan, pošto je nemačka ekipa koju sa klupe vodi iskusni Feliks Magat pristala na obeštećenje koje crveno-belima u potunosti odgovara. Suma za sada nije poznata, ali podsetimo da se u medijima spekulisalo o sumi izmedju 2,5 i 3 miliona eura.

 

Da je transfer blizu, govori i podatak da će Milijaš pored pregovora upoznati i saigrače u gradu „Volksvagena“.

 

Povratak Milijaša u Beograd očekuje se u petak, kada će biti finaliziran dogovor, a Milijaš će se priključiti novom timu odmah, pošto već tokom vikenda počinje drugi deo sezone u Bundesligi.

 

 

jebiga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se saznaje,Crvena Zvezda ce sa novcem zaradjenim od prodaje igraca pokusati da poboljsa svoju igru priredjujuci igracima koncert na kome ce nastupati Iguman sa predgrupom,njihovom vernom senkom Sinodom.Sve vise padaju kvote na to da ce se derbi zavrsiti u 66-om minutu jer ce Zvezda voditi 6-0.

Edited by El Karnisero

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?...p;nav_id=342302

 

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?...p;nav_id=342298

 

 

 

 

steta za burzu, a odlazak subasica i dolazak ovog slovenca su dobre vesti

pekaric nije dobio pravu priliku, jebiga

 

 

 

 

--

stamenkovic

gvozdenovic/silva-pejcinovic/tutoric-tomovic-ninkov

sisic-al isah-parker-koroman (ako ostane, a valjda hoce)

fereira-kleo

 

to bi trebalo da bude tim za drugi deo sezone

 

 

 

-

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

1- Dacu levo jaje da je Pekaric bolji od onog nesrecnog Tomovica.

2- Subasic je sigurno bolji od Somea i Trickovskog.

3-Jebem im mater sto su otpustili Burzanovica.

4-Sumnjiv mi je ovaj Slovenac.Cenim da nije ni igrao u Olimpijakosu,sto bi koji kurac dolazio u Zvezdu iz Olimpijakosa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

alal vam vera ako i njega oteraju

 

nema "ako",

 

Posle Markovića, Mijailovića i Petkovića, stručni štab Crvene zvezde precrtao je i Burzanovića, Subašića i Pekarića sa spiska igrača za drugi deo sezone.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopste mi se ne svidja to sto uprava radi...pa jebote,2/3 tima je promenjeno.Ali sa druge strane,ova sezona je i onako otpisana,u neku ruku bolje da se pocnu sada uigravati pa da u sledecu sezonu udju kao tim.Iako,sumnjiv sam ja po pitanju tih kojekakvih Dzefersona,Parkera,kuraca palaca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da oni teraju sve sto valja, i klub u vece dugove samo da bi ga jeftinije privatizovali, kada se donese zakon o privatizaciji klubova, jer niko normalan nece da uzme klub u takvoj situaciji, pa ce miskovic da se isprsi, i izbaci parice i kupi klub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi,to ima logike.Itekako.Ali nije bas da su oterali sve sto valja.Kojekakve drvosece Maksimovic,Blazic,Subasic,Edgar i sl. ne zasluzuju da nose dres Crvene Zvezde.

Ono sto je meni najgori potez je teranje Gaja...kao neka svadja na relaciji Gaj-Ivic.Glupost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gaj i Milijas su zavrsena prica.Za Koromana se jos nista ne zna.

Kako drugacije?Pa tako sto je vecina igraca Zvezde gomila drvoseca koji veze nemaju sa fudbalom.Ovo je cistka,i zrtvovanje sezone,da bi se u sledecu uslo spremno.E sad,kakvi su ti novi igraci,to je veliko pitanje.Nista mi ne mozemo znati sa sigurnoscu,ali me uopste ne bi cudilo da su tvoja predvidjanja tacna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...