Jump to content

Formula 1


kuruz

Recommended Posts

оног Глока треба доживотно суспендовати! шта сере ту: "возио сам по киши са гумама за суво", па киша је почела да пада 5 кругова пре краја, а он је успорио само у последњем кругу!!! шта, није приметио да већ 4 круга пада киша, па је онда у последњем то извалио па рекао: "јао пада киша, ајде да успорим"!! море м'рш!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaroslave, pogledaj na youtube ponovo tihposlednjih 5-6 krugova. Kada je pocela da pada kisa staza je bila suva, ali je u poslednjih krug dva poceo pljusak i bilo je jako, jako mokro. Zato je on samo taj poslednji krug tako lose vozio> A Hamilton prosle godine kad je pocela kisa? Borio se za titulu sa Kimijem, odlucio da rizikuje i ne ode u box po gume za kisu i sta se na kraju desilo? Imao je vreme po krugu kao Glock taj poslednji krug i onda je definitivno morao u box, ali kasno Hamilton 2007 u box stize i Kimi je uzeo titulu. Znaci ove godine je pametnije odradio i vratilo mu se. Ja ne vidim ovde nikakvu zaveru, da je Glock hteo da ga pusti decko bi otisao u box, tamo coolirao neko vreme, tocio gorivo, menjao gume, ne bi sigurno ovo uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glok je rizikovao, i ispusio. Poslednji krug mu je bio kao i Jarnu Truliju, timskom kolegi. Indentican u sekund, zato ne prdnjavite strucnjaci. A i zar mislite da bi pomagao meklarenu na stetu ferarija? To bi bilo pogubno za njegovu karijeru, izuzetno :) Momak prosto nije mogao da vozi po onom pljusku zadnja 2 kruga, vidjeli ste kako su proklizavali i vozaci na gumama za kisu u p0jedinim krivinama.

Dalje, od tog Alonsa je Hamilton u debitantskoj sezoni pokazao bolje rezultate. Samo je sujeta spanca mogla da izbaci pricu da forsiraju Hamiltona kao prvog vozaca. Alo, forsiraju debitatna umjesto dvostrukog svjetskog sampiona za kojeg su pukli zestoke pare. Alonso jeste kvalitetan vozac, ali kad bolje razmislim, mozda u ovom trenutku ima boljih. Jedan od njih je trenutni sampion svijeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTravo Care, ovo je 100% tacno. Prokleti sujetni zavidini spanac, isto govno kao i Sumi. Ni jedan dobar vozac nije hteo da dodje u Ferari jer Sumi nije prihvatao da oba vozaca imaju jednak tretman, morao je da postyoji prvi i drugi vozac, bez obzira ko je bolji Sumi je morao biti prvi. To je i ovaj govnar Alonso trazio kad je potpisivao ugovor sa Renaultom, da u ugovoru strktno pise da je on prvi vozac. Sasvim dovoljno da pokaze o kakvom se vozacu, ali i coveku radi. Zato govnar vise n i jednu titulu nece uzeti. Mislim da sad sledi perio vladavine novih, mladih vozaca, Rosberga, Fetela i naravno samiona Hamiltona, samo s' tim da ce Luis narednih par sezona sigurno voziti za jak klub, a Rosberg i Fetel jos par godine ce voaziti za svoje, na zalost, slabije klubove.

 

Inace shokirali su me i iznenadili komentari na Index.hr covece koji su ono rasisti i kreteni, Boze sacuvaj. Vecina komentara je tipa "evo ga crnac prvak F1, crnac predsednik USA, jos nam fali samo crni papa i totalna propast" i jos mnogo gorih rasistickih komentara. Stvarno sam iznenadjen, kreteni

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
BTravo Care, ovo je 100% tacno. Prokleti sujetni zavidini spanac, isto govno kao i Sumi. Ni jedan dobar vozac nije hteo da dodje u Ferari jer Sumi nije prihvatao da oba vozaca imaju jednak tretman, morao je da postyoji prvi i drugi vozac, bez obzira ko je bolji Sumi je morao biti prvi. To je i ovaj govnar Alonso trazio kad je potpisivao ugovor sa Renaultom, da u ugovoru strktno pise da je on prvi vozac. Sasvim dovoljno da pokaze o kakvom se vozacu, ali i coveku radi. Zato govnar vise n i jednu titulu nece uzeti. Mislim da sad sledi perio vladavine novih, mladih vozaca, Rosberga, Fetela i naravno samiona Hamiltona, samo s' tim da ce Luis narednih par sezona sigurno voziti za jak klub, a Rosberg i Fetel jos par godine ce voaziti za svoje, na zalost, slabije klubove.

 

U Alonsovom ugovoru sa Renaultom ne postoji nigde klauzula da sam Alonso određuje ko će mu biti timski kolega. Ne pita se on, jer on nije okupio ceo Renault oko sebe kao što je to Schumacher uspeo da uradi sa Ferrarijem. Tako da ovaj novi dvogodišnji ugovor mnogo znači i za njega i za ceo Renault, i sasvim izvesno vidim da će najkopmletniji vozač današnjice ubrzo uzeti titulu, i to baš u Renaultu. Ne kažem da će to biti sledeće godine, ali 2010 sigurno ide na titulu. Sudeći po skicama novog Ferrarija F2009, Kimi Räikkönen ima najbolje šanse, jer su ovog puta ceo posao organizovali tako da bolid bude namenjen njegovom stilu vožnje.

 

A što se tiče Michael Schumachera, u vreme kad je on došao u Ferrari, imao je tu mogućnost da kaže koga ne želi pored sebe u timu (David Coulthard je bio prvi na listi), tako da je Jean Todt mogao da bira između Irvine i Barrichello u to doba. I izabrali su Irvinea. Ali to je normalan slučaj u F1. Pa samo se seti da se Alain Prost direktno pitao pre početka 1988 želi li pored sebe u timu Sennu ili Piqueta, i on je izabrao Sennu. Vozači sa velikim rejtingom, kakav je bio Prost u to vreme, kakav je bio Schumacher, mogli su sebi da priušte tu privilegiju da sami biraju timskog kolegu (Doduše Prost je izbačen iz McLarena, kao i mnogi drugi vozači koji nisu odgovarali Ron Dennisu).

I stvarno ne ne vidim zašto nazivaš Schumachera takvim imenima, kada je čovek bukvalno bio liga za sbe, i bio je jedini čovek-tim u celoj istoriji Formule 1.

Vidim da ću imati još dosta da pišem na ovu temu. Izgleda da ovde nema pravih F1 eksperata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Препотентност није међу особинама које се цене на овом форуму.

Свако је добродошао да учествује и гради причу, не и да држи предавања надносећи се над остале.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Препотентност није међу особинама које се цене на овом форуму.

Свако је добродошао да учествује и гради причу, не и да држи предавања надносећи се над остале.

 

Nije to u pitanju, samo mi se ne sviđa nedoslednost i nazivanje raznih vozača svakakvim imenima.

Volim validne argumente, a ne stalnu promenu mišljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prost je izabrao Senu. Ok. Ali je Sena postao bolji vozac, i pokazao je to na pisti. I sta se desilo? E pa zasto onda nije Alonso prohvatio da je Luis bolji od njega? Zasto je sujetan i glumi uvredjenu princezu? Cemu one izjave dve - tri trke pre kraja da ce uciniti SVE da Luis ne postane sampion? Jel' tako treba da se ponasa najbolji?

 

I truo ti je taj stav "ja znam, vi lupate, sad cu ja vama slepcima da odrzim jedno predavanje"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prost je izabrao Senu. Ok. Ali je Sena postao bolji vozac, i pokazao je to na pisti. I sta se desilo? E pa zasto onda nije Alonso prohvatio da je Luis bolji od njega? Zasto je sujetan i glumi uvredjenu princezu? Cemu one izjave dve - tri trke pre kraja da ce uciniti SVE da Luis ne postane sampion? Jel' tako treba da se ponasa najbolji?

 

I truo ti je taj stav "ja znam, vi lupate, sad cu ja vama slepcima da odrzim jedno predavanje"

 

Kako volim kada neko namerno pogrešno protumači moj stav. Već viđeno.

Dovoljno dugo pratim F1 (od 1984.), da znam da većina stvari nije tako crno-bela kako je izneto na ovim stranicama.

Šta se dešavalo između Senne i Prosta, nije do samog Prosta, nego politike tima McLaren. Seti se da je potpisan ugovor sa Bergerom pre nego što je objavljeno da će Prost preći u Ferrari. Mislim da to nije fer prema čoveku koji je dao sve od sebe da postavi McLaren na noge. A to da je Senna bio bolji na stazi, sumnjam. U McLarenu je uvek postojala podela ko je prvi, a ko drugi vozač, odatle i objašnjenje maksimalne brzine na pravcima dva McLarena, koja je iznosila u proseku 26 km/h u korist Senne.

 

A Alonsova sujeta, sasvim opravdano u skladu sa pozicijom u kojoj se nalazio. Kao svetski šampion naravno da je očekivao da će imati podršku McLarena, i lično mislim da mu je to bio glup i naivan potez da tako naslepo potpšie za McLaren. Ali na neki način ga mogu razumeti, jer Alonso je ipak i dalje mlad.

Nije nikakva tajna da su mnogi veliki vozači odbili da voze za McLaren, jer su svi oni imali problema sa rukovodstvom tima, a ne obrnuto.

Činjenica je da niko od nas ne zna koliko je zaista Hamilton dobar vozač, jer smo imali prilike samo da ga gledamo kako u vrhunskom bolidu osvaja samo dobre pozicije, i ne zna šta znači kako je to boriti se u sredini. Po meni, tako se ne postaje najbolji vozač. Alonso je sve to prošao, peo se korak po korak, i eto mu, dve biriljantne titule. Takođe, Alonsove izjave nemaju veze sa onim šta se događa na stazi. Može on da priča šta hoće, "da će pomoći Massi", kako da ne, a bio je jedan od prvih koji je potrčao da Hamiltonu čestita na tituli. Ali to je Alonso, takav je. A na kraju dana ipak se računa učinak na stazi, a ne da li neko daje nebulozne izjave ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam nikoga ovde ko je rekao da je Alonso dobar vozac, vrhunski. Niko nije rekao ni za Sumija da je los. Ja, kao i vecina ovde, samo govorim o ljudskim kvalitetima Alonsa. A zasto sam siguran da sam u pravu? Pa ako je sve to istina sto se desavalo u McLarenu, ako je Alonso vec nasamaren i ispao naivan i glup.... e onda se moze primeniti ona Zoranova "ako moras da progutas zabu ne gledaj je mnogo" ili sto nas narod kaze "ako si vec pojeo govno, prugutaj ga, nema nazad". Ovako je sva ta kuknjava stvorila jako los imidz o njemu, a da ne pricam o ucenama na racun Ron Denisa, pa kad je FIA-i poslao one mailove koji su naneli stetu od 100 miliona svom klubu?!!?!?! Meni nije jasno kako neki klub posle svega toga uopste zeli da ga angazuje. Jeste vrhunski vozac, fenomenalan je, dobar mehanicar, ali zato sto je ljigavac mislim da nikad vise nece voziti u velikom klubu, u Renou ce uvek imati mesta, ali ne verujem da ce Reno u skorije vreme imati bolid za titulu. Na kraju ce kao Zak Vilnev otici u neki bogat klub sa skromnim ambicijama koji ce ga dobro platiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram šta hoćeš da kažeš. Ni meni se ne sviđa Alonsov stav, njegove izjave i ponašanje, jer on hoće da ceo tim bude okupljen oko njega, ma koji to tim bio.

Više volim da to pripišem njegovoj mladosti nego egu, i ne verujem da bi se on ikada usudio da pređe u nekonkurentan tim kao što su to uradili Villeneuve i Hill.

I Michael Schumacher i Heinz Harald Frentzen su trebali da pređu 1996 u McLaren, da se ostvari taj Mercedesov san o nemačkim vozačima u Mercedesovim bolidima, ali je tu prepreka bio Ron Dennis.

 

Ali takođe ne mogu da zanemarim činjenicu da je Fernando ubedljivo najkompletniji vozač u današnjem karavanu F1.

To sa McLarenom i razmenom mailova u kome su i on i De La Rosa učestvovali stvarno mi deluje sumnjivo, jer pitam se zašto je onda De La Rosa ostao u timu, pa čak i razmatran kao mogućnost za zamena Alonsa. Uostalom ta razmena podataka nije počela njegovim dolaskom u tim, nego kasnije. A da li je McLaren zaista kriv, i da li je samo posedovao ili primenjivao te dokumente na svom bolidu, o tome je teško raspravljati.

I nije postojala ucena na račun Ron Dennisa, jer njega niko ne može ucenjivati. To nisu uspeli ni oni koji su mu bili najbližiji i maltene oni od kojih je zavisio. Ipak je Ron kada je video da mali Hamilton može da pobeđuje, dao mu mnogo veće šanse u timu (kao što je to uvek bio u McLarenu: Prost protiv Laude, pa onda Senna protiv Prosta, pa onda Häkkinen dok je Coulthard uvek bio samo broj dva).

 

Onaj tim koji ima Fernanda u timu može da bude sasvim zadovoljan jer i on sam radi na razvoju bolida, aktivno učestvuje baš kao što je to nekada radio M.Schumacher.

 

Šta će biti dalje, videćemo. Ja samo predviđam da će Renault ići napred i da će praviti sjajne rezultate.

Ne navijam za njih, ali mislim da ih nikada ne treba potceniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Alonso je kompletan vozac, dobar vozac, ali neke stvari ne volim kod njega, koje sam ranije prepoznavao kod Sumija. De La Rosa je pravio prepisku sa njim, ali on nije poslao to FIA, vec Alonso. Ron Denis je rekao da ga je Alonso ucenjivao da ako ne bude prvi vozac u timu da ce poslati te mailove, i Ron ga je iscoolirao, a Alonso poslao FIA-i te podatke, nakon cega ga je FIA stavila u program zastite i postavila supervizore u tabor McLarena da se uvere da li je jednak tretman vozaca. Secam se ja dobro Cuoltharda i Hakkinena i secam se kako je Coulthard kukao ali lepo mu je Mika tada rekao da nikad nece osvojiti titulu niti postici neki bolji rezultat. Sto je i bilo tacno.

 

Alonso je znao gde dolazi, ali je bio previse samouveren, nije ni pomisljao da ce klinac crnja onako brzo eksplodirati i napraviti dobre rezultate i onda se bacio u kuknjavu. Svaka cast njemu kao vozacu, ali zbog ovih drugih stvari ga ne volim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

То све стоји али на крају крајева - ма како истицали лошу страну његовог карактера - нико од нас није њему пријатељ па је сад нешто лично угрожен и погођен.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naraqvno da nije ugrozen, ali ne volim takve ljude. Nisam ja licno ugrozen ni kad manijak u Austriji kidnapuje dete i drzi ga 10 godina u podrumu, ali ga ne volim. Ne kazem da je Luis ljudina, mozda je ljigavac gori od Alonsa i Sumija zajedno, ali bar u javnosti ne kuka, ne blamira se izjavama.

 

Za mene je najveci gospodin ovog sporta Mika Hakkinen :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

За њега сам навијао целе његове каријере.

Вероватно, делом због тога, данас навијама за Кимија.

 

За све који нису видели a и за нас, да се подсетимо, био сам на трен од суза када сам ово гледао.

Уживајте.

 

Mika

Share this post


Link to post
Share on other sites

За њега сам навијао целе његове каријере.

Вероватно, делом због тога, данас навијама за Кимија.

 

За све који нису видели a и за нас, да се подсетимо, био сам на трен од суза када сам ово гледао.

Уживајте.

 

Mika

 

I ja isto. Uvek sam voleo McLaren i fince, a za Miku sam poceo da navijam jos od 1994. godine i onog opakog udesa. Kada je postao sampion bio sam srecan skoro kao kad je Zvezda postala sampion Evrope. I dan danas jako gotivim tog lika (pojavljuje se na reklami za Mclaren Mercedes SLR sa Luisom i Alonsom) jako dobar lik, a ovo preticanje mi je u favorites, ovo je nezaboravna scena. Inace ON je prepoznao talenat u Kimiju, uveo ga u ovaj posao i obezbedio ugovor sa McLarenom. Naravno da sam navijao za Kimija sve vreme dok je bio u tom timu, ali nakon sto je otisao..... hm.... moze se reci da sam i dalje navijao za njega, mada ne sa istim zarom kao pre jer ne volim Ferari. Jako mi se svidelo kad je iscoolirao Sumija i njegove savete rekavse da mu to ne treba, Sumi je Sumi, a Kimi je Kimi i svako vozi na svoj nacin :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Alonso je kompletan vozac, dobar vozac, ali neke stvari ne volim kod njega, koje sam ranije prepoznavao kod Sumija. De La Rosa je pravio prepisku sa njim, ali on nije poslao to FIA, vec Alonso. Ron Denis je rekao da ga je Alonso ucenjivao da ako ne bude prvi vozac u timu da ce poslati te mailove, i Ron ga je iscoolirao, a Alonso poslao FIA-i te podatke, nakon cega ga je FIA stavila u program zastite i postavila supervizore u tabor McLarena da se uvere da li je jednak tretman vozaca. Secam se ja dobro Cuoltharda i Hakkinena i secam se kako je Coulthard kukao ali lepo mu je Mika tada rekao da nikad nece osvojiti titulu niti postici neki bolji rezultat. Sto je i bilo tacno.

 

Alonso je znao gde dolazi, ali je bio previse samouveren, nije ni pomisljao da ce klinac crnja onako brzo eksplodirati i napraviti dobre rezultate i onda se bacio u kuknjavu. Svaka cast njemu kao vozacu, ali zbog ovih drugih stvari ga ne volim.

 

Ne slažem se. pre svega kada je počela prepiska između Stepneya i Coughlana, te informacije su došle do De la Rose koji je odmah prijavio Ron Dennisu, va ovaj odmah kontaktirao i Ferrari i FIA. Alonso nije davao nikakve informacije direktno FIA.

Ron Dennis je svašta govorio, i uvek će lupetati razne gluposti, jer on je prosto takav. Tako je oduvek bilo i ne vidim razloga zašto bi se to promenilo. Izađi mu na crtu po bilo kom osnovu, i bićeš izbačen iz tima. E baš to se desilo takvim veličinama kao što su Lauda i Prost.

I naravno da Alonso nije znao gde dolazi. Dečački san voziti za McLaren, sećaš se tih njegovih reči. Detinjasto. Ali takođe i Michael schumacher nije imao pojma o Ferrariju kada je potpisao ugovor sa njima.

Mislim da su mnogi fanovi imali sreće što nije ostao u Benettonu još koju godinu ili prešao u Williams, do sada bi imao deset titula.

 

A u vezi Mike Häkkinen-a, i njegovih izjava kako Coulthard nikada neće osvojiti titulu, i to je tačno. A zašto je tako? Zato što je Mika već imao sjajan odnos sa Ron Dennisom, i naravno da je proglašen u prvog vozača.

Po Coulthardovim rečima još iz ranijih dana, njemu nije bilo dozvoljeno ništa da kaže, da se suprotstavi, iznese sopstveno mišljenje, ili šta god, a Mika je imao sva prava.

Timska naređenja se nisu odnosila samo na Ferrari, već su bila sasvim očigledna u McLarenu (Australia '98 na primer).

Nemam ništa protiv Mike, nikada nisam ni imao. Ali samo mislim da je njegov boravak na vrhu ipak bio kratkog daha, i ipak u najboljem bolidu, jer Mercedes-Ilmorov motor 1998. godine je bio remek delo od berilijuma i težak samo 80 kg u poređenju sa sa ostalima koji su težili miminum 110 kg (Cosworth).

Bilo je prilično lako doći do titule te godine sa takvim bolidom.

Da je mogao da potpiše ugovor sa Williamsom 1993 godine umesto Hilla, to bi već bila sasvim druga stvar, ali do toga nije došlo.

 

Vidim da mnogi ljudi porede Miku i Kimia. Pa to je nemoguće poređenje. Samo zato što su Finci ne znače da imaju isti stil vožnje. Imaju tu neophodnu brzinu, ali je Mika bio kompletniji, ipak je imao određenu taktiku uvek rezervi plan kako da spreči da ga neko obiđe, a Kimi samo zna za dodavanje gasa i voziti brzo. I upravo zbog toga nije mogao da se prilagodi F2008 bolidu koji je ekstremno osetljiv, i prirodno je da se Massa bolje snašao sa tim bolidom jer je fleksibilniji vozač.

I ono što je najzanimljivije je da danas u Finskoj mnogo veću popularnost ima Heikki Kovalainen, bez obzira što je Kimi uzeo titulu.

I ja sam sada fan Kimia, sada kada je otišao Schumacher. Ali ne vidim svetlu budućnost Ferrarija, pogotovo ne zato što je odlaskom Schumachera sve počelo da se raspada i počeo mi je Ferrari da izgleda kao iz vremena 1990-1996, totalna dezorganizacija.

 

I da, i taj Mikin udes se desio 1995 godine u Adelaidi, poslednoj trci sezone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Posto su napustili takmicenje....evo Honde opet nazad:

http://www.b92.net/sport/automoto/f1.php?y...p;nav_id=336715

 

Sta su izvecali "celni ljudi F1" na onom sastanku, pre 20-ak dana:

http://www.nacionalnaklasa.com/content/view/5768/8/

 

 

Koji bi bio idiotizam da uvedu ove medalje....otkako mu je Slavica uskratila picku, Elkeston je pukao ko zvecka !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Jest' ... samo sto treba da das jos 150-250 evra za kartu da bi gledao trku !! Jbg-a...ne secam se tacno...prosle godine je odlazak na trku u Monzi kostao oko 300evra (4 dana...placen prevoz, karte za ceo trkacki vikend, hotel s' polupansionom) ...

 

Moze da se ode prodje u Budimpesti za 120-150 evra...s' sve upadom !!

 

Nego...jos malo predloga, pravila...vise ni sam ne znam cega:

http://www.nacionalnaklasa.com/content/view/6248/8/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...