Jump to content

Formula 1


kuruz

Recommended Posts

Па, они сад покушавају да освеже такмичење на све начине, један од њих је и ноћна трка.

Оно у чему сада оскудева Формула 1 је (бар једна) инцидентна особа, неко да прави пи*дарије, неко непредвидив, неухватљив.

Овако, сви као да су изашли испод истог чекића.

Стерилно је, нико се ни са ким не свађа и трви а то су ствари, свиђало се или не, које су носиле Формулу 1 деценијама унатраг.

Недостаје ово право - ривалитет!

Оног истинског надметања и ривалитета овде нема, оног од ког се подиже адреналин.

Два мушкарца, два јарца на истом деблу, над провалијом.

 

Edited by gavrosaurus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mooj omiljeni "incidentni vozac" je bio Rikardo Zonta, prava kamikaza, a posle njega definitivno japanac Takagi, covek koji nije izvezao do kraja ni jednu trku u F1 :D

 

Stvarno nedostaju takvi vozaci...... ne bi bilo lose preporuciti Eklstounu da angazuje nekog Pancevca da vozi F1, definitivno bi napravio prvenstvo zanimljivijim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt....ova trka se vozi u gradu...ali nema veze s' gradskom !! Jesu ograde tik uz stazu....ali se vidi da je uradjena kao i svaka ostala...izliven asfalt uz more i to je to...jos one silne zone za izletanje...ma daj, stvarno sam pomalo i razocaran svim tim !! Nema govora da sve to lepo izgleda....ono more, most....ali .... nema jednostavno draz gradske trke !!

 

Ne da je bila dosadna .... nego naopako ... a to sto nije bilo preticanja...pa jednostavno nije niko ni pokusavao ... a staza ima lepih zona za to...eto Nakadzima pretekao nekoga u zadnjoj krivini !!

 

Ono sto se desilo Kimiju jednostavno pocinje da govori o njemu....a ne o njegovoj (ne)sreci ili cemu vec....najvise je unistio motora u F1 istoriji....dosta neracionalno vozi...

A sto se tice gazenja onoga nesrecnog mehanicara u boxu....ako je neko primetio, ferari nema "lilihip" coveka, nego vozacu svetla ispred njega govore (daju znak) kada moze da napusti box....ako se ne varam, Kimi je dobio znak da krene...i zato je doslo do nesrece !! Nisam ocekivao od tako velike ekipe,da tako ozbiljan posao prepuste "kompjuterima"...dosta neozbiljno !!

 

 

Rivalitet, incidentni vozaci....toga nece skoro biti u F1 !! Dok ima toliko elektronike, razlike medju ekipama....zaboravite !!

 

 

@Guzzilla ....ja sam tokom trke mesao pekmez od sljiva !! :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok ima ovih azijatskih kamikaza meni je super. :rockdevil:

 

Inace, slazem se sa ovom konstatacijom da Raikonen neracionalno vozi. Jbg, ne moze on biti takav baksuz, druga stvar je u pitanju. Kad je Sumaher resio da se povuce i kad se saznalo da ce Raikonen doci u Ferari pravljene su paralele izmedju njih dvojice. Sumaher je bukvalno ziveo za bolide, bio je uvek tu, crkavao i maltretirao se, dok je Raikonen bio stalno u najopustenijoj mogucoj varijanti- zajebavam se, dodjem, odvozim to sto imam i onda se ponovo zajebavam. To je to. Sigurno je da je morao da se malo uozbilji kad je dosao u Ferari, ali vuk cud ne menja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i uspe ova ideja, samo je vazno da cika Berni dobije neku kintu sebi na racun i sve je moguce. Akcijom "rat za mir" se dosta zaradilo, vreme je da se pametno uloze pare :D

 

Evo jednoz zanimljivog komentara sa Indexa: 1.9.2008 13:53 "Crnogorci i brzina no comments"

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakva trka!!!! Odlican pocetak (iako volim Kovalainena), dosadan sredisnji deo trke, ali fantastican zavrsetak!!! U poslednja tri kruga nekoliko totalnih obrta a narocito me je odusevila zrela voznja Luisa, znaci kad je obisao Kimija iduci precicom, pametno je usporio i sacekao da ga Kimi opet obidje, inace bi bio kaznjen, svaka cast! A cim se KImi vratio na prvo mesto odmah ga jenapao i pretekao, posle par okretanja, ali Luis prelazi na prvo mesto, a nervozni Kimi u zid!!! Nije mi zao Burdea, jebes vozaca koji ne zna da vozi po svim uslovima, neka se malo ugledaju za rally vozace!!! Jedino mi je mozda zao Kovalainena jer se stvarno trudio, vozio odlicno, jedini obilazio u onom dosadnom delu trke, ali ona kazna ga je ubila, vratila na 15. mesto i tu je bio kraj...... to jest zid je bio kraj ....

 

Svaka cast Luisu i ko god ga je do sada osporavao sada moze samo da cuti :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

moguce objashnjenje:

 

quote: "Ne želim da komentarišem jačinu kazne, možda je i preterana.

 

Hoću da objasnim zašto je kažnjen. Ne zato što je isekao šikanu, već zato što je tom prilikom obišao vozača ispred sebe, a pri tom se nije vratio na putanju IZA njega, već je ostao paralelno sa njim i propustio ga je svega za pola bolida i to na putanji koju je zauzeo izlaskom na stazu. ZNAČI NAPOMINJEM morao je da se nadje IZA Rajkonena a ne pored".

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=VCEYjNoBYo0

 

Pre preticanja nalazio se na putanji iza Raikonena...i pusio ga je celom duzinom !! Zato....sramota i to velika !!

 

Evo sta je rekao Niki Lauda:

"This is the worst judgment in the history of F1," he slammed. "The most perverted judgment I have ever seen.

"It's absolutely unacceptable when three functionaries (the stewards) influence the championship like this," Lauda added..

 

Stvarno bruka...ponavlja se prosla godina u malo blazem obliku...ferarijevo takmicenje i takca !! Da je Raikonen zavrsio trku, ovoga definitivno ne bi bilo...siguran sam 100% !! Jebem ti F1 u picku materinu ....

 

Dalje...koliko se samo desilo incidenata tokom godine kao sto je izazvao Kovalainen...mnogo...i ko je bio kaznjen pre njega...niko !! No comment...

 

Lepo su, jos pre 4 godine kada su vecali o tome,trebali da se ostali timovi odvoje od ovog takmicenja....pa nek ferari sam vozi s' minardijem, super agurijem i sl.....pa ce biti svake godine sampioni !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luis je bio IZA njega i cak su utvrdili da se kretao 6km/h sporije. Svako ko je gledao prenos video je da je Luis usporio i stai iza Kimija, a onda u sledecoj krivini odmah ga napao. Sta je trebalo da uradi, da ga pusti ceo jedan krug da vozi ispred njega???? Dovoljno je to sto se vratio na poziciju iza, a kad je zauzeo poziciju naravno da je odmah opet napao!

 

Prosle godine kazna za McLaren, opet ove u vise navrata, onaj nazi manijak Mozli je bas resio da unisti ovu ekipu. I dali su mu toliku kaznu da taman padne iza Heitfelda ....cccccc........ sramota!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vettel je car! A hamilton je vozio fantasticno, uzivao sam gledajuci ona preticanja, pokazao je da je bo u pravu kad je za Kimija rekao da nema muda. Ja sam obozavao Kimija dok je vozio u McLarenu, isto je radio kao i Hamilton juce, ali u poslednjih godinu dana stvarno vozi bez muda i kao baba, sto mi je jako zao :(

 

odlicna trka, bas sam uzivao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze Masa da osvoji sampionat, nije on taj kalibar, bez obzira sto se FIA trudi da mu pomogne. Jedini pravi konkurent Hamiltonu je i dalje Kimi i ja verujem da ce Kimi do kraja sampionata voziti na svom nivou i prestici Masu. Inace drago mi je sto je Alonso ispusio za sledecu sezonu, a izgleda i na duze staze jer Ferari ga ne jebe 5%, u McLaren vise ne moze i sad smizdri i kuka da ga uzme BMW, a i ako ga uzme mislim da je Kubica bolji vozac i opat ce da place sledece sezone kako je Kubica favorizovan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam spreman da kažem da je, posle onakve vožnje, Hamilton apsolutno zaslužio titulu, ali nisam siguran da je ono što je radio pred kraj trke bilo korektno (duel sa Veberom pre svega), a još kad uzmemo u obzir da navijam za Ferari, a i BMW i još neke više gotivim, sačekaću malo s tom ocenom. :D

 

Kimiju nemam pojma koji je qrac, drogira se or somethin', a onaj Masa samo kad krene sa pol pozicije može da dobije trku.

 

Nego, meni najjači utisak sa trke - jebo ih leteći start, ubiše svu dramatiku! Baš sam bio spremio grickalice i čekao da vidim žešće uništavanje! :twisted:

U onakvoj trci samo jedno odustajanje, i to Fizikela, so lame! :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je najveci utisak bila borba Fizikele i Raikkonena. PRosto mi je bilo neverovatno da Kimi nije mogao da ga obidje, koliko se samo mucio, i naravno cika Luis je cekao par krugova i onda pokazao obojici kako se vozi. Jeste ono sa Veberom bilo malo zajebano, ali ipak bolje i tako da vozi nego kao pickica, ko rizikuje, vozi na ivici ..... taj je pravi baja, mrzim kalkulante, poput Mase, koji voze kao pickice, ne obidju nikoga na trci i mole Boga da imaju sto bolju startnu poziciju. Hamilton sada, kao Kimi nekada, gazi sve zivo i obilazi cak i kad startuje kao 15 a to volim!

 

Zanimljiva mi je bila i ona scena kad je napao Trulija, obisao ga, ali je malo isekao sikanu i sad gledam sta ce uraditi, i naravno Luis prikoci, pusti ga par krivina i onda ga obidje :D

 

Kovalainen je u velikom usponu forme, ima sanse da stigne cak i Kimija, svega nekoliko bodova mu fali, to bi bilo bas sjajno, bas bih voleo da taj momak pokaze zasto je doveden u McLaren i ja sam siguran da je odlican vozac

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...