Jump to content

Formula 1


kuruz

Recommended Posts

Njah...i dalje mislim da je Kovalainen blag vozac...on s' mnogo boljom formulom nije mogao ni da prismrdi Vetelu !! No, nek nastavi ovako da skuplja bodove...pa bi pored Hamiltonove, mogli da osvojimo i u konstruktorima !!

 

 

Kod duela s' Veberom i Trulijem (kada ga je malo izgurao s' staze), Hamilton je bio na idealnoj putanji...tako da mu se ne moze nista prigovoriti...jeste malo ostrije, a i tako treba...ili kao sto sam video jedan glupav komentar na B92..."trebao je da mu ostavi prostora da ga pretekne" :) :) :) !! :udri:

 

 

I mene je poprilicno iznerviralo sto je trka krenula s' letecim startom...no, znajuci da tu ima dosta likova koji bi se izgubili u dimu od vode, bolje sto je ovako odradjeno !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

kovalainen bi ga napao, ali nije zeleo da ugrozi sigurno drugo mesto. Kada je Kovalainen proslu trku startovao lose i prvi krug zavrsio na 11 mestu videli smo kako je rizikovao i odlicno vozio, obilazio kao Hamilton danas, ali ipak drugo mesto je 8 bodova i to se ne rizikuje, pogotovo ne po kisi. A sad verujem da je Vettelov bolid bio fantasticno podesen, a to je jako vazno za ovakve trke.

 

Ja sam siguran da Luis uzima titulu ove godine, a inace mi je zao sto ce veliki talenti, poput Rosberga i Vettela da gube godine vozeci za lose klubove, kao sto je i Zak Vilnev skoro celu karijeru proveo vozeci za krs ekipe (izuzev one jedne sezone za Vilijams) iako je bio mozda bolji vozac i od Hakkinena i Sumahera, ali na zalost ipak se odlucio da uzme pare i u drugi plan potisnuo ambicije da se bori za titulu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kovalainen bi ga napao, ali nije zeleo da ugrozi sigurno drugo mesto. Kada je Kovalainen proslu trku startovao lose i prvi krug zavrsio na 11 mestu videli smo kako je rizikovao i odlicno vozio, obilazio kao Hamilton danas, ali ipak drugo mesto je 8 bodova i to se ne rizikuje, pogotovo ne po kisi. A sad verujem da je Vettelov bolid bio fantasticno podesen, a to je jako vazno za ovakve trke.

Uh...to je to...kudimo Masu zbog kalkulisanja, a Heiki isto to radi !! Kada imas drugo mesto, a ispred sebe mnogo slabiji bolid i dosta mladjeg vozaca u njemu...po meni moras makar pokusati....pritisnes ga, cimas ga...trazis neki nacin da ga preteknes, a ne da odustanes u prvom krugu trke !! I ne znam da li da mu verujem o losoj podesenosti bolida, kao sto je pricao na konferenciji za stampu....

 

 

 

No, kao sto ti rece....i ja sam uveren da Hamilton uzima 100% i to je najvaznije od svega !! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kako sve dobro izgleda u nocnim uslovima...a tek sto se sijaju formule !! Uh...jedva cekam sutrasnji dan !! :da:

 

Bice tu guzve u prvoj krivini, ali i tokom trke....dosta retardirano odradjen ulaz i izlaz u box...tj. mnogo opasno !! Staza mi se dopada...zahteva preciznu voznju i ne dozvoljava greske za razliku od Valensije !! Ima i gomilu zanimljivih "uvijanja"...posebno prvih par i sklop od one 3 krivine u 20 metara !!

 

Ali kako sve sija,sljasti...tribine iznad onog malog tunelcica...pravi spektakl !!

Edited by RaVeN

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda odlicno0, bice jako zanimljivo, i da, formule izgledaju fantasticno po mraku, totalno novi smek. A ono sa boxem su namerno uradili, da bi ucinili malo zanimljivijim trku. Tribine izgledaju do jaja, jedva cekam start trke. Prognoziram da ce luis da ih odere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, voleo sam Raikkonena, obozavao, alikako vozi u poslednje vreme, mislim da mu je vreme da se povuce :(

 

Mrzim Alonsa i muka mi je gledati ga kako likuje, a samo zahvaljujuci njegovom glupom timskom kolegi dosao je do pobede......seljak juznjacki :violent:

 

Svidja mi se sto je Luis malo popustio i nije hteo da previse rizikuje i izgubi dragocene bodove, sad je vec malkice pobegao Masi i Bog mu je nadoknadio onu nepravdu iz Belgije.

 

Masa je pokazao da je los vozac, kada se desi greska, sranje,on posle toga pocne da panici i pravi smesne greske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, ово је невероватно – буђави Ферари!

Шта се, бре, дешава са овом екипом!?

Како се то претворило у овакву банду разбојника, наопако? ОК, грешка Масина или механичарева али онакво ОДСУСТВО КОНЦЕНТРАЦИЈЕ ми је бесмислено у опису карактера будућег светског шампиона.

Мислим, лик не може да се сабере уопште! ОК, капирам стрес и то све али брате – возиш за милионе, где ти је свест да се тркаш и даље?

И онај лудак Рајконен, ОК – грешка али је дефинитивно имао жељу и борио се највише под ужасним условима за трку а нема никаквих нада за титулу одавно, да се не лажемо али се БОРИО! То ценим.

Алонсо је шампион, то сви знамо. Да има шта да вози – нико га и не би стигао.

А Хамилтон!? Вау, агресиван, ово-оно, вози као баба за Култардом пола сата! Плаши се великог, страшног Дејвида!? Не да је Култард мала маца (о не, никако) али друже ...

Мекларен версус Редбул ... Олади.

Тотално занимљива трка где су многе ствари испливале на видело.

Кукавице, слабићи и истински шампиони.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А Хамилтон!? Вау, агресиван, ово-оно, вози као баба за Култардом пола сата! Плаши се великог, страшног Дејвида!? Не да је Култард мала маца (о не, никако) али друже ...

 

Pa frka je njemu kad nemoze da presece preko njive, zidovi na sve strane.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam nedavno intervju sa Luisom, kaze da ga je prosle godine neiskustvo kostalo titule, odnosno da je preterano forsirao u momentima kada to nije morao pa je gubio sigurne bodove. E zato je ovde mirno vozio iza Kultarda i Rosberga. Svi konkurenti su ispali iz bodova iz asto da rizikuje i izgubi sigurnih 6 bodova?! Ovo ce mu mozda doneti titulu.

 

Ferari je ocajan, i onaj Masa ako posle svega uzme titulu, ja vise F1 nikad necu gledati, iako ga gledam 15 godina. Covek izgubi prvo mesto, OK, ALI posle toga posne da vozi kao dete, u jednom kadru obilazi ga Kubica lagano, a onda i Fizikela sa Force Indijom (cinimi se), i taj covek hoce da bude sampion?!

 

Alonsu svaka cast za ovo, sa 15 mesta doci na prvo i pobediti, to mogu samo sampioni, hvala mu i za to sto je prekinuo dominaciju Sumahera, ali kao covek mi je odvratan i nikad ne mogu da navijam za njega!

 

Raikkonen se borio, svaka cast, ali mi je nejasna jedna stvar. Jedan period se bori, kida, vozi rizicno, a onda jedan period vozi kao baba, pa se opet bori.... i na kraju u zid, poput vozaca nizerazrednih ekipa ...... ja sam njega ipak najvise voleo dok je vozio u MCLarenu, nije imao konkurentan bolid, ali se borio kao lav svaku trku i odusevljavao me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ух, Маса ме је опако изнервирао!

Неспособан да се трка (победи) сем кад су услови савршени-савршени, све спаковано, упаковано, угланцано и срачунато?

Ма дај, бре ...

Лош лик, у ствари.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahha.....ali ono trckaranje ferarijevih mehanicara kroz box....neprocenjivo !! :) :)

 

Elem...staza kaznjava svaki dodatni gram goriva....neverovatno kako je brzo moguce napraviti veliku razliku, ali istu i dostici !! Nego....zar vozaci Red Bula nisu usli u box pre nego sto je pil-lane bio otvoren (kada se slupao Pike)...nikako mi nije jasno kako su oni isplivali ispred na sam vrh u tom trenutku ?!

 

Da ne trtljam o Kimiju i Masi opet....sami su rekli !!! Heiki je jos jednom pokazao da nije dostojan tima u kojem vozi...katastrofa !!

 

Lewis polako ali sigurno koraca ka tituli...kao i cela ekipa McLarena...lepo je videti posle duzeg vremena na tabeli 1-1 !! :rockdevil:

 

 

@Hejteri Crnje ..... videli smo ko je koliko puta kosio prvu krivinu....i ciji su vozaci lizali zid 2 puta.. :evotigana: Hamilton je pretekao Kultarda....tako da jos jednom :evotigana:

 

Sto rece Routasydän....zasto bi gubio sigurne bodove kada zna da su mu konkurenti na zacelju trke...zbog svoje ludosti je nije osvojio prosle godine...ali zato ove....lagano ali sigurno !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je RaVen care, a ja bih sledece godine, iako sam veliki ljubitelj finskih vozaca, voleo da u McLarenu kraj Luisa vidim Rosberga (mada je i on Finac) ili Fetela, to su vozaci sa mudima.

 

I stvarno, bilo je uzivanje gledati one crvene kako jure crevo po boxu :lol:

 

Inace moram opet da komentarisem sudjenje. Evo, masa je napravi incident, vukao crevo kroz pit lane, pa su onda njihovi mehanicari trcali, kidali crevo,ometali druge vozace i kako je na kraju on kaznjen, a kako Kubica i Niko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dobar je lik, samo ove godine vozi sa puno oscilacija. Ili je fenjeras ili je na podijumu. Sve u svemu jako dobar vozac.

Mene samo jako nervira to forsiranje da masa osvoji titulu. Kazna za ono sto je uradio je smesna, stalno ga guraju, ali nema veze, ni to mu nece pomoci, Luis osvaja lagano titulu, samo da ne pravi neke velike greske, ili da ponovo bude neko sranje sa safety car. Ta pravila vezana za safety car su uzasna, to mora da se menja!

 

Zao mi je sto ove godine Kimi ima lose rezultate, iako nisam navijac Ferarija, a voleo bih i da Heikki ostane u McLarenu bar jos jednu sezonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luis prvi na treningu, samo da u svom stilu odvozi celu trku i sigurno mu je prvo mesto. Samo da ga ne zakuca neki Ferarijev kamikaza, imali su oni nekad obicaj da koriste tu taktiku, recimo 1998 kada je Hakkinen palio i zario, bilo je tu par vozaca, poput Zonte, koji su vrebali Miku da ga spucaju, ali nije upalilo.

Zao mi je sto je Heikki podbacio, mogao je dosta da pomogne Luisu.

 

Vrlo je moguce da vec sutra ujutro Luis proslavi titulu :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Реално, Хамилтон је више заслужио титулу од Масе.

Не допада ми се ни један од њих двојице али сам пре на страни Хамилтона, дође ли до навијања, него Масе.

Једноставно, код Масе ми се превише тога не допада и просто, става сам да је Луис више показао ове сезоне него лабилни Бразилац.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...