Jump to content

Formula 1


kuruz

Recommended Posts

Pogledao sam na Youtube X snimaka i jasna je stvar. Glock je jedini ostao na gumama za suvo, kada su svi krenuli u box nije bila jaka kisa, samo su kapljice picile, Glock je rizikovao jer nije bio bas super plasiran, ali je u poslednjih krug dva kisa jako pocela da pada i jasno se vidi kako Glocku i pri onako maloj brzini bolid plese i ne moze da ga odrzi na stazi. NE znam zasto svi toliko drame, niko se nije ovako bunio kada su Luisu oduzimali bodove jer je pretekao Kimija iako ga je propisno propustio pa tek onda napao, odmah su izmislili tumacenje da mora da ceka pola kruga da bi opet napao. Proslu trku Kimi laganica propusti Masu, nikom nista! I sad kao Glock propustio Luisa?!?! Smesno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nadam se da necu videti komantaar tipa "oni su timske kolege". Pa zasto onda prosle godine cela frka oko Alonsa, on je trazio da njegovi podaci ne smeju da se prenose na razvoj Luisovog bolida, da njegova ekipa bude nezavisna jer iako je timski sport vozaci se takmice pojedinacno, I onda je stigla nota iz FIA koja je rekla da ce u boxu McLarena imati posmatrace koji ce nadgledati i paziti da se ne bi nesto radilo na ustrb Alonsa. Zar nisu i Barikelo i Sumaher kaznjavani svojevremeno zbog propustanja pred ciljem? FIA bi to trebala strogo da kaznjava, ali kazna postoji samo za McLaren. Zato mi je i drago sto je Luis pobedio, a Alonsko zavidno govno sad crkava od muke, i u inat svim rasistima nacistima i ostalim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Junak dana definitivno mladi Vettel, odusevio me je! Znaci u onoj kanti od bolida decko je vozio nenormalno. Ne zaboravimo, Toro Roso je u stvari tim MInardija samo sa drugim imenom, a svi znamo sta je bio Minardi. Znaci sa takvim bolidom, odnosno u rezervnom timu Red Bula, mladi Vettel opet pravi rezultat za respect! Svaka cast ovom momku! Samo da ne uradi kao Zak Vilnev - da ode u sugavu ekipu zbog para.

 

 

BRAVO LUISE CARE :pivopije::pivopije::pivopije:

 

 

Ali ne zaboravi da taj Minardi sada se vozi sa srcem Ferrarija.... Nije to mala stvar. Iako sam ja ljubitelj Forda kao sto i znas, moram da priznam da je ovaj period Ferrairijev sto posto. Motor im je skoro besprekoran. Skoro.....

 

Па, рецимо да је највећи и најочигледнији напредак у сезони направио баш тај човек - Алонсо.

Од чистог смећа од аутомобила на почетку сезоне - дошло се до 2 победе и другог места.

Супер су ови нови момци, и Хамилтон и Фетел и сви други али два права возача су тренутно Алонсо и Рајконен с тим што је овај други имао прилично немотивисану сезону а опет 10 најбржих кругова и убеђен сам да бисмо данас дошли и до 11 да није било усране кише.

Алонсо је шампион, и то двоструки, и то за време Михаила Шумахера, мислим - сећате га се - седмоструки шампион?

Е па, Алонсо му је узео 2 наслова.

Не не, респект за човека тј. возача, као човек је најгора гњида.

 

Raikonen ima poprilicno nezainteresovan zivot stoga da je ovo samo jedan deo njegove nezainteresovanosti. Mnogo se ulozilo u njega u ferrariju i bez obzira sto ja to mrzim sda kazem u ovom slucaju cu reci da je cak i Schumacher bolji od njega... Iako je on po meni olicenje zla koje je zavladalo Formulom... Jeste 7-struki sampion ali on je seronja... Unistio je draz. Senna je uvek isao na pobedu i samo pobedui i to je trka. Proracunatost se tu ne recuna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Рецимо само да је управо Сена био тај коме је победа била СВЕ и да је био прилично немилосрдан у свему само да победи.

Међутим, пошто сви воле да кењају о Сени, и који га се сећају а нарочито они који га се и не сећају, рећи ћу да се, за Сениног живота и двобоја са Простом, већина (која воли чисто побеђивање и фер-плеј а не "победа по сваку цену") одлучивала да навија за Проста а не Сену.

Сена ...

Ко је био прорачунат ако он није ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao sam na Youtube X snimaka i jasna je stvar. Glock je jedini ostao na gumama za suvo, kada su svi krenuli u box nije bila jaka kisa, samo su kapljice picile, Glock je rizikovao jer nije bio bas super plasiran, ali je u poslednjih krug dva kisa jako pocela da pada i jasno se vidi kako Glocku i pri onako maloj brzini bolid plese i ne moze da ga odrzi na stazi. NE znam zasto svi toliko drame, niko se nije ovako bunio kada su Luisu oduzimali bodove jer je pretekao Kimija iako ga je propisno propustio pa tek onda napao, odmah su izmislili tumacenje da mora da ceka pola kruga da bi opet napao. Proslu trku Kimi laganica propusti Masu, nikom nista! I sad kao Glock propustio Luisa?!?! Smesno!

 

Pa to je uvek ono sto pribegavaju u Ferrariju... Zasto se neko ne zapita sta je Massa radio u proslih 10 trka od toga koliko se ja secam zavrsio je dve van staze i dve van plasmana... Sto to niko ne kaze dok je Hamilton lagano skupljao bodove i konstantno bio konkurentan. Nije bitno samo zasijati u nekim trenutcima ovo je cela sezona. Glock je cinio ono sto je morao da bi Toyota dobila bilo koje bodove. Ne bi mu nista znacilo da je izleteo sa staze. Tada ne bio dobio ni bod, a s obzirom da se svima klimaju mesta u Toyoti hteo je sebi da poboljsa sanse...

 

 

Upravo tako, zasto navijaci ferarija kukaju sada kad svi znaju da je kimi pustio masu da ga pretekne u prosloj trci? Licemerje.

 

 

Apsolutno se slazem!!!!

 

I nadam se da necu videti komantaar tipa "oni su timske kolege". Pa zasto onda prosle godine cela frka oko Alonsa, on je trazio da njegovi podaci ne smeju da se prenose na razvoj Luisovog bolida, da njegova ekipa bude nezavisna jer iako je timski sport vozaci se takmice pojedinacno, I onda je stigla nota iz FIA koja je rekla da ce u boxu McLarena imati posmatrace koji ce nadgledati i paziti da se ne bi nesto radilo na ustrb Alonsa. Zar nisu i Barikelo i Sumaher kaznjavani svojevremeno zbog propustanja pred ciljem? FIA bi to trebala strogo da kaznjava, ali kazna postoji samo za McLaren. Zato mi je i drago sto je Luis pobedio, a Alonsko zavidno govno sad crkava od muke, i u inat svim rasistima nacistima i ostalim

 

Ferrari je iznada zakona jer po samom terminu to je Ferrari....

 

Рецимо само да је управо Сена био тај коме је победа била СВЕ и да је био прилично немилосрдан у свему само да победи.

Међутим, пошто сви воле да кењају о Сени, и који га се сећају а нарочито они који га се и не сећају, рећи ћу да се, за Сениног живота и двобоја са Простом, већина (која воли чисто побеђивање и фер-плеј а не "победа по сваку цену") одлучивала да навија за Проста а не Сену.

Сена ...

Ко је био прорачунат ако он није ...

 

Secas li se Prostovog ocajnickog pokusaja da ga obidje i da dobije titulu u zadnjoj trci? Ako je to fer onda sam ja potpuno pogresio.... Moram da imam neku drugu predstavu o fer play-ju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senna swerved to block Prost, forcing the Frenchman nearly to run into the pitwall at 180 mph. Prost kept his foot down and soon edged Senna into the first corner and started pulling away fast. Though Prost was angered by Senna's manoeuvre, the Brazilian got away with a warning from the FIA.

Само један insight у оно што чиме се Сена обилно користио током каријере.

Тееееешко да је Сена био фер возач и то јебено много тешко али га је трагична смрт прогласила неким анђелом.

Још нешто - оно што сви понављају као папагаји - да не гледају Ф1 након његове смрти - људи нису гледали јер није било ДВОБОЈА ова два гиганта, јер се јадан повукао а други настрадао.

Но, довољно о њему.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je sve lepo napisao, moram da se slozim sa diskutantima, a zeleo bih da dodam jos jednu stvar, a vezano za timsku voznju. Naime Prost i Sena su jedno vreme bili timske kolege u McLarenu i nije bilo pustanja cimanja jebacine, vozilo se na pobedu, guranja na stazi, borba za svaki bod ..... a onda je zbog govna nad govnetom zvanim Mihael Sumaher doslo do pojave da klupski kolega pusta kolegu..... mizerija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj bre, hoces da kazes da je Sumaher bio najbolji zbog nekog timskog taktiziranja? To jednostavno nije tacno. On je veliki borac i sportista :da: jednostavno najbolji. Mrzeo sam ga dosta dugo, skoro do kraja njegove karijere, jer je stalno pobedjivao, a onda sam jednostavno poceo da postujem taj uspeh koji je ostvario..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Рецимо да имам сличан ако не и исти став.

Увек сам навијао за неке друге - Хила, Хакинена, Рајконена а онда реко' - дај мало да га гледам пажљивије и - видео сам најбољег возача икада.

Ван сваке сумње, ма како ја и даље волео Кимија.

Шумахеру се стварно дивим и искрено ми је жао што га нема.

Оно што је, можда, интересантно је да почињем осећати сличну ствар и са Алонсом, ма како да ми је недопадљив, мислим да је Алонсо тренутно најбољи возач у Формули 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim, iskreno, da je Alonso najbolji vozac, ali samo zato sto je tesko govno od coveka nikad ne bih mogao navijati za njega. Isto kao i Sumi koji mi je bio jako simpatican kad se pojavio u onom smesnom bolidu Benetona, ali mi se posle smucio sa onim guranjem sa staze konkurenata za titulu. A iskreno, koliko me secanje sluzi, cak je i Sena bio prljav vozac, zato sam vise voleo Prosta u ono vreme.

 

A najveci gospodin ovog sporta je, bar u ovih 15 godina koliko pratim, niko drugi do Mika Hakkinen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je sve lepo napisao, moram da se slozim sa diskutantima, a zeleo bih da dodam jos jednu stvar, a vezano za timsku voznju. Naime Prost i Sena su jedno vreme bili timske kolege u McLarenu i nije bilo pustanja cimanja jebacine, vozilo se na pobedu, guranja na stazi, borba za svaki bod ..... a onda je zbog govna nad govnetom zvanim Mihael Sumaher doslo do pojave da klupski kolega pusta kolegu..... mizerija!

Jeste, svi su divni samo je Sumaher govno.

Pa nece biti da je tako.

 

Cekaj bre, hoces da kazes da je Sumaher bio najbolji zbog nekog timskog taktiziranja? To jednostavno nije tacno. On je veliki borac i sportista :da: jednostavno najbolji. Mrzeo sam ga dosta dugo, skoro do kraja njegove karijere, jer je stalno pobedjivao, a onda sam jednostavno poceo da postujem taj uspeh koji je ostvario..

 

Ne znam, meni je uvek bilo interesantno da vidim ko ce da bude drugi. :twisted:   Sad mi nekako neobicno da gledam kako se ljudi bore za prvo mesto. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj bre, hoces da kazes da je Sumaher bio najbolji zbog nekog timskog taktiziranja? To jednostavno nije tacno. On je veliki borac i sportista :da: jednostavno najbolji. Mrzeo sam ga dosta dugo, skoro do kraja njegove karijere, jer je stalno pobedjivao, a onda sam jednostavno poceo da postujem taj uspeh koji je ostvario..

 

Cinjenica. Voleli ga ili ne voleli, lik je jednostavno bio najveci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj bre, hoces da kazes da je Sumaher bio najbolji zbog nekog timskog taktiziranja? To jednostavno nije tacno. On je veliki borac i sportista :da: jednostavno najbolji. Mrzeo sam ga dosta dugo, skoro do kraja njegove karijere, jer je stalno pobedjivao, a onda sam jednostavno poceo da postujem taj uspeh koji je ostvario..

 

Hmmm...setite se samo Irvajna,setite se onog izbacivanja Hila sa staze zbog titule,setite se onih izbacivanja Sene...Shumaher nema veze sa fer plej-em...mozhe biti odlichan vozach ( najvecji nije svakako ),ali je govno od choveka koji se koristio najprljavijim sredstvima...Slazhem se za Senu,koristio je i on neshto od toga,ali je jednostavno vozio mnogo bolje,mnogo oshtrije,a najbitnije od svega meni je kao clanu krajnje grupacije kojoj je ovaj sport i namenjen,bilo mnogo zanimljivije gledati Senu nego Shumija...gledate na ove stvari crno/belo...treba pogledati malo dublje...treba razmisliti i o parama koje imaju glavnu ulogu u svemu...kada imate jedan legendarni Silverstone,koji po prvi put u istoriji nije rasprodat,onda znate da je vreme da se titula vrati u Englesku...Luis je tu doshao ni kriv ni duzhan,jednostavno trenutno neshto najbolje shto UK trenutno ima,iako eonima daleko od asova iz te zemlje....

Zaboravljate na greshke mehanichara Ferrarija,kojih ove sezone,tvrdim bilo najvishe u zadnjih 20ak godina...zaboravljate da su na 50% trka upravo te greshke odluchivale o Kimijevoj sudbini...

Zaboravljate jednog fantastichnog Vettela ili Kubicu koji verovatno nisu najozbiljniji kandidati za shampiona samo zbog ekipa u kojima se nalaze...taj koji mozhe da uporedjuje Kubicu i nikakvom bolidu i Luisa u mega namudjenom brendu,nema pravo ni na kakvu diskusiju ovde...

Gde bi crnac bio da je sluchajno vozio za Torro Rosso ili tako neshto?Pa ja bih formulu prestao da gledam kada bi osvojio vishe od 10 boda tokom cele sezone...

Share this post


Link to post
Share on other sites

apropo ''izbacivanja'' hilla, u tom sudaru šumi je taj koji je prvi završio trku van staze, hillu se kvar desio kasnije, s druge strane šumi je te godine kažnjen zbog širine famozne daske sa 3 trke nevoženja, što je nezapamćena kazna za vozače u istoriji f1, te je hill tada nemajući takmaca na stazi nadoknađivao razliku s 3 uzastopne pobede i došao na -1 bod pre poslednje trke, a kad smo već tu:

 

''Zaboravljate jednog fantastichnog Vettela ili Kubicu koji verovatno nisu najozbiljniji kandidati za shampiona samo zbog ekipa u kojima se nalaze...'' kažeš, a pogledaj performanse benetona iz 1994 - da podsetim - radilo se o ford motoru v8, slabijem preko 100KS od williamsovog v10 renoa.

 

toliko o sezoni 1994.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Само један insight у оно што чиме се Сена обилно користио током каријере.

Тееееешко да је Сена био фер возач и то јебено много тешко али га је трагична смрт прогласила неким анђелом.

Још нешто - оно што сви понављају као папагаји - да не гледају Ф1 након његове смрти - људи нису гледали јер није било ДВОБОЈА ова два гиганта, јер се јадан повукао а други настрадао.

Но, довољно о њему.

 

Nisam ni rekao da je andjeo ali je bio velicina kao trkac... Voleo sam ga zbog njegove iskre... Imao je duha i vise nego ostali vozaci... Prost je bio dobar cak i odlican ali se pojavio u Senino vreme i nije zablistao onoliko koliko moze...

 

 

Cekaj bre, hoces da kazes da je Sumaher bio najbolji zbog nekog timskog taktiziranja? To jednostavno nije tacno. On je veliki borac i sportista :da: jednostavno najbolji. Mrzeo sam ga dosta dugo, skoro do kraja njegove karijere, jer je stalno pobedjivao, a onda sam jednostavno poceo da postujem taj uspeh koji je ostvario..

 

Da bas to hocu da kazem... Da nije njega nikad ne bismo upoznali timska naredjenja... I dalje ne postujem uspeh koji je ostvario... da nije bio u najboljim timovima i da nije bilo timskih naredjenja videli bi da bi se okitio sa ovoliko titula.... Na trci sampiona Ekstrom ga je tri godine za redom pobedjivao u finala da bi 3 godine trazio ponavljanje i da zameni auto sa Ekstromom sto je on i ucinio i opet ga pobedio...

 

 

A najveci gospodin ovog sporta je, bar u ovih 15 godina koliko pratim, niko drugi do Mika Hakkinen

 

 

Skroz se slazem sa tobom... Kada je video da je izgubio edge za F1 povukao se RESPECT!!!!!

 

apropo ''izbacivanja'' hilla, u tom sudaru šumi je taj koji je prvi završio trku van staze, hillu se kvar desio kasnije, s druge strane šumi je te godine kažnjen zbog širine famozne daske sa 3 trke nevoženja, što je nezapamćena kazna za vozače u istoriji f1, te je hill tada nemajući takmaca na stazi nadoknađivao razliku s 3 uzastopne pobede i došao na -1 bod pre poslednje trke, a kad smo već tu:

 

''Zaboravljate jednog fantastichnog Vettela ili Kubicu koji verovatno nisu najozbiljniji kandidati za shampiona samo zbog ekipa u kojima se nalaze...'' kažeš, a pogledaj performanse benetona iz 1994 - da podsetim - radilo se o ford motoru v8, slabijem preko 100KS od williamsovog v10 renoa.

 

toliko o sezoni 1994.

 

 

Pa sve bi bilo OK da se Schumacher nije vratio polupan na stazu i preprecio je... Malo je dobio od FIA-e ja bi ga banovao for life... Inace taj Ford je bio od tog renoa tada jedno dva puta bolji motor iako je imao manje snage ali bio je za 150 KG laksi od Renoa i samim tim mnogo konkurentniji.... E da su ga tada banovali sve bi bilo mnogo lepse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Оно што је, можда, интересантно је да почињем осећати сличну ствар и са Алонсом, ма како да ми је недопадљив, мислим да је Алонсо тренутно најбољи возач у Формули 1.

Ne trenutno, vec par godina unazad.

Voleo bih da vidim njega i Vettela u Ferrariju, a Kubicu i Hamiltona u Mclarenu sledece sezone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zna se ko je najveci vozac u istoriji i to je dovoljno...

 

Shumi!!!

 

:pivopije:

 

P.S.

 

Drago mi je sto je Hamilton uzeo , jer je trebao prosle sezone, a i decko stvarno vozi pa rastura.. Isto tako mi je bilo drago za Kimmy-ja, jer je i on tu titulu zasluzio, nema sta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...