Jump to content

Formula 1


kuruz

Recommended Posts

Plus za Kuruza, minus za Hamija :D

 

 

Ma i nije toliki užas, imaš vozače koji su jednostavno rođeni da budu drugi... Massa je jedan od njih, i Webber verovatno, mada ga je on malo ispušio tu jednu sezonu i zbog godina, Vettel bio bolja investicija.

 

Barrichelo isto, dobar je, al' eno i Button kog nije bilo nigde godinama ga je dobio 2009. Jes da je bio mator, i drago mi beše da ga vidim da pobedi neku opet, ali toliko od njega.

 

Ili Heidfeld - odličan vozač, rekorder po završenim trkama bez odustajanja, dođe Kubica i odere ga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislim da se jedino zatvaranjem kokpita i može u potpunosti zaštitila glava od delova. Verovatno su to uzeli u obzir posle prošlogodišnje pogibije Justina Wilsona iz IndyCar serije, zaista velika tragedija, njega je pogodio deo drugog bolida u glavu. Sećam se pre par godina koliko je Alonso imao sreće, kada mu je blolid(Lotus koliko se sećam) bukvalno proleteo pored glave!

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Indy car je toliko debilan, 5 puta dosadniji i 5 puta opasniji od F1, tamo podržavam zatvoren kokpit.

 

 

Skoro sam saznao da u NASCARu race direction ponekad veštački pravi 'safety period' pri kraju trke, da se približe jedni drugima, pa da završnica bude uzbudljivija, ukoliko se napravi prevelika razlika među vodećim vozačima.

 

Zamisli voziš tri sata i mučiš se (najkvalitetnije skrećeš blago ulevo od svih), i onda na kraju naprave safety period ''da malo počistimo stazu, ima prljavštine'', i dođe lik kog si ostavio 20 sekundi iza i obiđe te i pobedi. I sve to da bi debeli Amer kupio još jednu krofnu i koka kolu. xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto, ja bi pratio samo tako i Indi, pogotovo ulične trke, to je krkljanac pravi, oval mi jeste dosadan, ali vidim ameri polako sve više kružnih staza primenjuju, ja nisam mogao da verujem kad sam video Naskar van ovala, blasfemija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferari da resi MGU-H inace nece da sakupe ni 100 bodova do kraja sezone. Ovo je smesno.

Vandoome se posrao na McLaren, na Hondu, na Zalosna i Batona, jebe mu se za svedske sampione i kuknjavu na bolid.

Grosan fantastican. Haas prijatno iznenadjenje. Uzeti bodovi u obe trke, fantasticno.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je nešto sumnjiv taj Haas, ne znam da l' da mi se sviđa to ili ne. :D

Ništa svoje nisu napravili, sve licencirani delovi od ovoga i onoga, Ferrarijev Torro Roso. Čak i Torro Roso ima svoj ozbiljniji autorski rad na ekipi.

Ne znam koliko npr. Manor ima svojih delova, baš ću da pogledam.

 

Grožanu svakako svaka čast!

 

Inače Manor ima najlepšu formulicu na svetu, oduševljen sam kako izgleda, kao neka mnogo lepa igračka formula :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to zato što ima naše boje? :mhihi:

 

Ne znam, meni se generalno ne dopada dizajn(grafički) poslednjih par sezona, dobro mi izgledaju mečkice i force indija, ostali timovi su bolje izgledali, pogotovo Meklaren dok je bio silver-crvena kombinacija, Lotusi su takodje bili baš lepi, podsećali su na one stare.

 

Meni je jedan od najlepših bolida bio Jaguarov, šteta što nisu imali zapaženije rezultate.

 

r1-jagu-2000-launch-3.jpg

 

Džordani(žuti, zmija i stršljen) i Wiliamsi su takodje bili jako lepi ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalno imamo različit ukus. :D

Btw sviđa mi se nova nijansa crvene boje bika na Red Bull bolidima.

 

Ovo što kažeš za Indy je ok za ulične trke, ne pratim intenzivno ali mi se čini da je i dalje većina Indy trka oval, a to mi je van pameti za open wheel i otvoreni kokpit, ides konstantno brzinom od 300 na sat, maltene pravo, malo se poremeti balans i ode sve u tri lepe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad proverih, od 16 trka samo su pet na ovalu!

I meni bilo malo čudno, ali sam stvarno primetio da sve više forsiraju ulične ili kružne staze, ladno Montoja dobio prvu rundu... hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

E do jaja onda, gledao bih i ja. Ja sam prošle sezone uhvatio dve trke i obe su bile oval, kakva sreća :D

 

Montoya dobio i prošle godine Indianapolis 500, 2005. pa 2015. :)

Strašan je on, šteta što se nije ozbiljnije poklao za titulu u F1.

 

I Wilson je poginuo na ovalu čini mi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bre, na ono što si napisao u postu u kome si okačio klip gde Wheldon gine sam mislio kada sam napisao to u postu #923 xD

 

Dosta je bolestan trip npr. i što su i Daijiro Kato i Marco Simoncelli poginuli vozeći za Gresini Racing :ph34r:

 

Dobro pa ima onih koji nisu sujeverni i hoće da voze kod njih :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...