Jump to content

Formula 1


kuruz

Recommended Posts

Ne pratiš :P

 

Relevantno je zato što će Alonso da čupa crne kose, jer je od ove sezone van ugovora sa Hondom, a prošle godine je vozio McLaren Hondu na Indy 500 i imao najveću prosečnu brzinu od svih, vodio neko vreme, dok Hondin motor nije izdahnuo :haha:

 

Nije tehnološki relevantno, slažem se, osim u smislu paralele toga koliko se angažuju oko kog takmičenja, u MotoGPju je Honda mnogo angažovanija, u F1 su verovatno 'najmanji' proizvođač motora...

 

 

Btw Honda ne dominira u MotoGP, nego Marquez, Honda je dominirala 2014. poslednji put, i taj model je Markez jahao do prošle godine dok su tapkali u mestu s razvojem xD

 

Saće vidiš ove sezone kako će Markez da sere po svima, izgleda je Honda napravila najveći pomak napred od svih u međusezoni... Nadam se da će ostali da izjednače malo ali ako Honda bude imala najbolji motor gledaćemo Markeza kako teroriše. :/

 

Ako dobije u Qataru koji i Ducatiju i Yamahi više odgovara, toe to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi ako ovo angažovanje podrazumeva i uloženi budžet, onda malo grešiš, naime Honda je uložila ogromne novce u razvoj motora, ali to očigledno nije dalo rezultate, možda i pogrešan odabir tima jbg. Dobro znaš da i odličan motor (mercedes, ferari..) u slabijem timu ne pomaže bogzna koliko. Malo mi žao što ova kolaboracija (honda-mclaren) nije uspela, mnogo sam više očekivao, pitanje koliko će i sa renoom mclaren napredovati, nešto gadno ne funkcioniše u tom timu godinama unazad.. Videćemo kako će se pokazati sada u Toro rosou, ali jbg ni to nije baš neki relevantan tim da bi se izvlačili neki zaključci koliko je honda kao proizvodjač motora napredovao. Ipak, činjenica je da u poslednjih par godina čisti timovi (pod tim mislim na motor+šasija) imaju mnogo veću prednost u odnosu na timove koji nemaju sopstvenu pogonsku jedinicu, ali to je onaj fazon, dominacija na trkama (čitaj - tržištu)

 

Što se tiče MotoGPja, dominacija u smislu da imaju 5 titula proizvodjača u poslednjih 6 god, jeste da je Jamaha blizu, ali jbg uvek im zafali koji bodić, večito drugi.. haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde gledas podatak za pare, ali sam citao bas skoro neki transkript japanskog clanka o saradnji McLarena i Honde i procitah da relativno mali broj ljudi iz Honde radi na projektu F1 motora u odnosu na ostale F1 ekipe

 

Imaju to skoro iskljucivo zaslugom Marqueza, to pokusavam da ti objasnim, on sa slabijim motorom pobedjuje ove, a kad je Honda najjaca, dobije 13 trka. Pogledaj poene njemu pa pogledaj Pedrosi, 2016. npr, Marquez titula a Movistar Yamaha u sampionatu timova prva (Honda ima titulu konstruktora jer su Jacka Millera i Cala Crutchlova malo kenjale pobede)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije ni Markez neka gromada od čoveka :mhihi:.. Elem, mislim da je najveća mana Pedrose nestabilnost (ne u smislu da je sklon padanju smotora, to je više Markezova osobina), nego jednostavno da ume da zasija i vozi fenomenalno, a onda odjednom, kao da mu koncentracija popusti i izgubi 5-6 pozicija u jednom-dva kruga, a i što se samih trka tiče, često je i u vrhu, ali češće se bori za niže pozicije (od 5 pa nadalje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Markez je mrav koji dize 3x svoju tezinu :haha:

 

Mozda jedini lik koji kao iz picke bez pomoci digne motor sa zemlje nakon pada :D

A on podrobno ispituje granicu i skoro da ne pada na trkama, samo na treninzima, jedini put je usrao sezonu padovima 2015...

 

Pedrosa je odlican ali mu je problem prijanjanje zadnje gume, jer ima 51 kg (Marquez ima 59, jebem li ga kako nema vise xD), i sitan je (ruke su mu dosta krace od Markezovih npr), ne moze da se rve s motorom, dok Markez pegla mane motora kontrolom i snagom.

Tako da Pedrosa sa ovakvom Hondom (koja primarno motor razvija za Markeza, a i ko da ih krivi) pobedjuje samo kad se uslovi na stazi poklope da mu odgovaraju, onda ih opere, jer je jebeno dobar, samo mu je malo veliki motor od 1000 cc :haha:

 

Zbog toga malo brine kako bi se Zarco prilagodio Hondi jer je njegov stil vise smooth, kao Lorenzov npr, ali Zarco deluje prilagodljivije od Lorenza, i izgleda da je Honda ove sezone napravila najbolji motor, Qatar njima generalno nikad nije odgovarao i ovaj rezultat je kao pobeda (narocito sto su sve tri '18. Honde bile brze ceo vikend), oprace ih Markez lagano u Argentini, a Texasu narocito, ja mislim.

 

Yamaha se muci s elektronikom koja im na ubrzanju ne sece gas kako treba i jede se guma od slajfovanja, Ducati se izgleda poboljsao mrvu ali imaju i dalje mid-turn tromost, tako da Honda izgleda najjace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za titulu?

 

Generalno mi izgleda da su Ferariju tanke sanse, a Raikkonen em kiksira precesto em ga je Ferrari spakovao da bude vozac no. 2, tako da ne verujem da ce biti nesto drugacije nego ranijih sezona, eventualno da Kimi eksplodira, klati mu se i pozicija u Ferariju, ali kontam da ga boli jaje xD

 

I Verstappen se pohvalio kako i dalje gube previse na pravcu, tako da moz se pozdravimo i sa njihovom borbom za titulu, a narocito sa Alonsovom xD

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šešelj takodje odigrao ulogu vozača br. 2...

 

Ja bih najvise voleo da Kimi bude u vrhu, i Alonso i Red Bull da uletile u borbu ne bi bilo lose, al' mrka kapa

 

Mercedes je odvezo na testiranjima fazon 1000 krugova bez da im bilo sta crkne, bukvalno ce samo da skinu vrece s peskom i da pokidaju xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u principu ne pratim ta predsezonska testiranja, nisu po meni baš toliki reper, ali da će mece kidati, u to ne sumnjam mnogo..

 

Nisu reper jer (za razliku od MotoGP, kao sto rekoh 100 puta xD) u F1 ako imas prednost, ne gubis nista ako ne guras do granice i foliras protivnike malo, al' zato moz se citaju izmedju redova, kad vidis koliku su pouzdanost pokazali na treninzima, jasno je da ce ta pouzdanost da se prenese u snagu za kvalifikacije i trke i odrace ih...

 

Da prodju treninzi pa da izraste kvota na Hamiltona bar na 2.50 xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...