Jump to content

Formula 1


kuruz

Recommended Posts

Ja čak mislim i da ne preteruje, nego da pumpaju mediji i drugi vozači koji su se ubuđali tokom godina. Max je npr. skroz ok postupio sad sa Rosbergom prošlu trku, da ga je zatvorio, ovaj bi se zakucao u njega, lepo izbegao incident, i Rosberg posle adekvatno kažnjen, sve čisto.

 

Seru jer se dosta vozača trka koliko to dozvoljavaju okolnosti, dok Max ide i preko, zato ga i vole ljudi. Možda ima još par vozača koji trenutno to rade, Hamilton i Alonso, koji se koprca da uradi nešto s McLarenom, pa onda Wehrlein, Perez i još par. Razlika između vožnje za pare i vožnje za titulu. :)

 

A i da ne izmisle čudo tokom pauze, opet imaju dobru šansu za sledeću sezonu, lepo napreduju već, a pravila se menjaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pa bolje valjda da ima konkurencije za vrh nego da Mercedes dere, a RB najviše obećava trenutno svakako.

 

 

Pa nikako mi ne smeta da ima konkurencije, ali u vidu pravih(legendarnih) timova, tipa McLaren, Wiliams, a ne tamo neke konzerve s napicima, i arch-enemy painted in red!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Arch enemy in red je duplo legendarniji od McLarena i Williamsa xD

 

 

Dakle, po tebi nikad više nijedan novi tim ne bi trebalo da uspe? Ja sam baš uživao kad se BMW Sauber približavao podijumima tamo 2008-9...

Red Bull jes kofeinska šećerna vodica, ali dosta rade za automoto i ekstremne sportove (uz pokoju alavost i kontroverznu situaciju tu i tamo ali jebiga :haha:), tako da zaslužuju izvesnu dozu poštovanja što se mene tiče...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

http://www.formula1.com/en/video/2016/9/FP3___There_s_a_giant_lizard_on_the_track__.html

 

Race Control - Drive Through Penalty for LIZARD - Unsafe Release

Hey look it's Bernie!

Hamilton fans will be like : " why that lizard does not get a 10 sec penalty stop after un safe release !" Come on FIA

"Felipe, the lizard is faster than you"

 

:mhihi: :mhihi:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Postao šampion jeste, napredovao jeste, da l' je dokazao da je bolji od crnje, teško :D

 

Al' svakako respekt za odluku, velika je vrlina kad čovek može da proceni gde mu je vrhunac, teško da bi ponovo osvojio, još ako se Red Bull uključe u borbu, biće još teže.

 

 

Fantastična vest iz ugla hajpa za sledeću sezonu, da vidimo sad koga će da potpišu. Možda se siroma' Werhlein kome su svi planovi za narednu godinu propali ovajdi na kraju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Opšti debakl nove aerodinamike:

 

 

Turbulencija vazduha iza backmarkera je tolika da ovi koji treba da ih obiđu za ceo krug ne mogu lepo da im se približe dovoljno da bi ovi morali da se sklone :haha:

 

Grosjean keca Verstappena prilikom obilaženja za ceo krug :haha:

 

 

Da stvar bude gora (opet zbog aerodinamike), sad su razlike veće i mnogo češće ovi napred obilaze ostale za ceo krug. Ali zato su oborili Šumaherov rekord iz 2004. u Šangaju pička im materina, barem da je trkanje na nivou pa i da mi ne bude žao.

 

Svi rekordi iz 2003-4 Schumi, Raikkonen, Barrichello itd. treba da ostanu što se mene tiče, do daljnjeg, sve dok trkanje ne počne da liči na nešto :D

 

Leeee ja ušo na planetwin365.rs da pokupim kajmak, kad ono ja sam greškom igrao Maxa na 1-3 u kvalifikacijama umesto na podiumu u trci :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pa u smislu da razlike izmedju Mercedesa i Ferarija gotovo da i nema, svakako zanimljivija i neizvesnija.

 

E sad to što je meni prošla trka (moskva) verovatno jedna od najmučnijih od kad navijam za crnju, mslm draže mi je kad se slupa, otkaže mu motor (ili šta god), zajebu ga u boksu (na milion načina), etc., nego da se onako muči da barem sustigne Ferari (Raikonena u ovom slučaju).

 

Takodje, šteta što se u trku (za prvo mesto) nije uključio Red Bul (ti si beše tipovao na njih :bigblue: ), kao i jebeni Vilijams, a obzirom da je Meklaren (odavno) u ogromnom kurcu, nisam ni očekivao bogznakakav napredak, ali ono je tuga gledati jbg.

 

Ali Ok, barem imamo dva jaka tima u borbi, za razliku od prošlih 6-7 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Williams nisam očekivao, ali sam mislio da će Max da se bori za titulu, da da, evo...

 

Plus se sledeće godine menjaju pravila, biće šire gume, bolje mehaničko prijanjanje, više preticanja Max da ih teroriše, Adrian Newey je više umešan u dizajn nego ranijih godina, a posebno se angažovao oko toga za sledeću sezonu, Reno je zadivljujuće brzo napredovao sa motorom koji je bio dosta loš na početku sezone, itd, sve ukazuje da bi sledeće sezone mogli da eskplodiraju.

 

Prvo sam omašio što sam se popalio da će da primarno da srede mehaničko prijanjanje, ali kao što videsmo to se završilo tako što su aerodinamiku nabudžili još više, Max siroma se deprimirao, mislim da je prošle godine imao nekoliko trka na kojima je obišao više ljudi nego na sve ove 4 trke zajedno...

 

Drugo, previše sam se ponadao oko Renoovog motora, očigledno su debelo podbacili, a kad daš ekipi loš motor, šasija se pravi i podešava u odnosu na njega, i problem je što ta šasija možda neće odgovarati novom pojačanom motoru koji navodno stiže za sledeću trku... Doduše nisam siguran koliko tu pravila dozvoljavaju (kontam da je slobodije menjanje šasije nego menjanje motora), ali oni za Barselonu najavljuju maltene kompletno novi model (RB14), tako da će i šasija da bude nova, videćemo ima li nade za njih.

 

RB i Reno opet kaskaju, jebiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Neka šutnu Palmera i neka vrate Kubicu. Ništa ne gube.

Šalu na stranu, ma koliko ga obožavao i koliko god voleo da se vrati mislim da je to samo naučna fantastika. A i sve da se vrati, sa ovolikom pauzom izgledaće kao Honda kad je upala iz 2008me u doba hibrida...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnji put kad sam nešto ispratio oko njega, bilo je da nema dovoljnu pokretljivost šake za F1, da bi mu završilo posao tipa kad bi bilo u kokpitu još 20cm prostora na desnoj strani, bukvalno je nemoguće da upravlja komandama kako treba. Ne znam koliko ozbiljno mož' da se posmatra ovaj test, jbg, al' lepo što ga pustiše da provoza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercedes govnari sandbaggeri

 

 

A ovaj voditelj kad kaže fAvorit sa akcentom na prvome slogu, izađe mi jedna seda vlas... Sreća pa sam plav

 

Zašto u MotoGPju nema sandbagginga? Zato što je MotoGP umetnos', a ovo su šoferčine (da se oduševe Subotičani priznanjem)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...