Jump to content

Formula 1


kuruz

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Ja ne znam šta da kažem na ono ...

Podsetilo me je na Kanadu od pre par godina i ono ludilo kada je naravno Pireli tvrdio da nije kriv. To što je tipa 5 vozača ostalo bez guma u jednoj trci, to nema veze.

Ovakve stvari direktno utiču na šampionat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Je l' realan ovaj sandbagging? Hteo sam jutros da odigram Hamiltona na pol poziciju i izjebah se, kvalifikacije bile u 11 jerbo je Azija, ne setih se na vreme. Još je sigurno kvota bila do jaja s obzirom da se šatro raspadaju tri treninga.

 

Wolff slams Mercedes performance ‘one of the worst Fridays'

 

 

2246690.0036.jpg

 

 

Je l' neko veruje ovoj njušci? Ni ovaj grč face ne pomaže da se taj nasmejani brk ne vidi sa Meseca :D

 

 

 

Nevezano za ovaj Vettelov peh sa motorom, Mercedes ih sistematski uništava sandbaggingom, apsolutno nikakvu referencu tokom treninga im ne daje, koje vreme da napadaju. Koliko god da Ferrari gura da izvuče što više, to što nemaju neki konkretan lap time koji treba da napadnu ih sjebava u startu za jedno 3 desetinke barem.

 

Do jaja smećarski i nemoralno, ali majstorski, naročito iz pozicije dok je Vettel vodio u gen. plasmanu, al' što se toga tiče, priča o tituli je gotova.

 

Svaki put me podseti koji su MotoGP vitezovi za sve ove smećare i sekaperse, čast izuzecima.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboli mozak od izvrtanja, kao Laza GNR kad proziva ljude koji komentarisu na temi koncerta u inostranstvu detalje oko puta :D

 

Jesi gledao neki F1 trening ove sezone? Je l' znas sta je sandbagging? U velikom broju slucajeva Mercedes krije tempo u treninzima pa onda zaskoci u kvalifikacijama. Kao sto napisah gore, majstorski, ali malo kurvinski.

 

Ne znam koji si ti post citao, niko ne kuka, nego komentarise, meni je manje-vise svejedno ko ce da osvoji, samo mi je draza postena borba za titulu. (I neizvesnija, sto se malo sjebalo na ovoj i prosloj trci)

U MotoGPju se na svim treninzima u svakom minutu izvlaci maksimum i masinerije i jahaca, (osim Rossija, koji se ipak cuva malo na treninzima od eventualne povrede - ironije li), razlog tome je sto u MotoGP kilavljenje skupo kosta, svaki minut treninga znaci za Q i trku, (sto je dodatno pojacano time sto prvih 10 iz treninga ide direktno u Q2) dok se u F1 dosta toga 'zna' unapred, narocito medju jacim timovima, i onda najjaci i najspremniji ima mogucnost da pritegne stosta na motoru i poveca vreme za koju desetinku, mazuci malo oci konkurenciji, ne dajuci im jasnu referencu, sto im daje mali psiholoski edge, koji ume da se odrazi u poretku. To ti je i odgovor na glupo pitanje sto bi neko obracao paznju na druge, mozda zato sto se ne takmici sam sa sobom nego protiv drugih.

 

Zato su u MotoGP i treninzi daleko veca atrakcija za gledanje nego F1 treninzi.

 

Da ilustrujem to poredjenje MotoGP i F1 treninga - od 1. do 6. MotoGP trke ove sezone sam uboo svaku u kladionici, 'citajuci' treninge, a ne znam je l' pratis, na tih 6 trka je bilo 4 razlicita pobednika, prilicno je neizvesna sezona, sa sve Pedrosom u Jerezu na kog je kvota bila 16. (Kad je Dovizioso krenuo da vezuje pobede resio sam da je bilo dosta, ne moram bas da im vratim te pare xD)

A na osnovu F1 treninga moz zakljucis paju uglavnom.

 

Gde si procitao da sam sandbagging naveo kao razlog za karambol na pocetlu prosle trke ili za crkavanje dva motora Ferrarija ovog vikenda, ne bih znao. Sto se same brzine tice, Ferrari nije u raspadu, Vettel obori danas Montoyin rekord iz 2004. danas, i zavrsi par sec od podiuma, ako nista.

 

Wolff slams Merc performance, 'one of the worst fridays' - nemoj da mi kazes da bi progutao tu pricu :P

 

 

 

Elem, odlicna je staza u Sepangu, dobra trka je bila danas, velika steta sto ispada sa kalendara.

Osim one kontranagib poslednje krivine i sahte koja oce da iskoci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet, kakve veze ima šta Mercedes radi na treningu i u kvalifikacijama? Ako žele, mogu da voze i u rikverc. Ako imaju takav bolid da mogu da krenu sa poslednjeg mesta, prestignu sve i pobede, onda nema razloga za kukanje. Dogodine neka i drugi naprave bolje automobile, ako mogu. To je sve pošteno, takva je igra. S druge strane, ako Ferari ili Red bul voze treninge i kvalifikacije najbrže što mogu, šta ih se onda tiče šta radi Mercedes? Ako bi malo da prištede i misle da tako mogu do pola, jbg, onda su isti kao i oni na koje se žale. Takođe, ako je Mercedes to uradio gomilu puta do sada, onda su oni idioti ako veruju njihovim rezultatima na treninzima. Kao što kažem. Ne vidim ništa loše u tome što oni rade.

 

Ne pratim Moto GP, nikad nisam voleo motore.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kad bi krenuo da pratis MotoGP, onda bi bolje video na sta mislim, nije ni mene to tangiralo ranije :P

 

Nema razloga za kukanje generalno u zivotu :D

 

Voznja u rikverc je u suprotnosti sa honour-valour-pride brt.

 

Cak i da to izostavimo, u suprotnosti je sa poentom sporta sto se mene tice - doci sto blize granici moguceg, gurati sve vreme na 101%

 

Treba znati i prodati nekom foru, al' meni se ova ekstremisticka romantika vise dojmi, a MotoGP me je razmazio dobrano sto se toga tice. Zbog toga ga i gledam, vise nego zbog samog lozenja na motore, zapravo sam na motore poco da se lozim nakon sto sam poceo da pratim MotoGP xD

 

Inace, ne zale se Ferrari i Red Bull na sandbagging, no ga ja komentarisem. Vettel je samo u petak izjavio da 'ne zeli da donosi definitivne zakljucke na osnovu rezultata sa treninga' i to je to.

 

A Kimi je izjavio da se nakon sranja u Singapuru nada da ce ovaj put preci vise od sto metara :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Touche :D

 

Videti gore poredjenje s MotoŽiPijem

 

Priroda sporta je takva, sve ide od toga sto se u MotoGPju upravlja cilim svojim tilom, i tu se sve konstantno menja i napreduje, ima mnogo vise razlicitih stilova voznje i stvari u podesavanjima koji teraju jahaca da se adaptira. Tamo ko osljari na treningu, u startu je puko.

A u F1 sve kontrolises volanom i papucicama, jes vestina i to i treba imati reflekse, al' nakon 10 i vise godina u takmicenju, ovi veterani znaju sta znaju i to je to uglavnom. I onda su sofercine, sto kaze Lemi. xD

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najviše mi je ogadilo to što je Hamilton sedeći na Schumijevom (koji je 2012. bio bolji od Rosberga, da se podsetimo) mestu uzeo titule, a još se pored toga i povredio i ubio sebi pola mozga :(

 

 

Nije mi ogađena F1, zajebavam se, gledam i dalje svaku trku, bilo je i dobrih, samo ne gledam i treninge uvek, (za razliku od MotoGP :bigblue: )...

 

 

Većinu stvari sam napisao na prošloj strani, prebudžena aerodinamika, otežano preticanje već godinama, i potreba za DRS govori o tome, ili dok je KERS vršio funkciju tog ''overtake dugmeta''... Da su stvari na svom mestu, malko smanje aerodinamiku, mehaničko prijanjanje su povećali ove sezone, to pozdravljam, malo još čuvanje i štednja svega i svačega da se olabavi, i još ako dobro čuh da se vrati 2021. nešto što bliže klasičnom turbo motoru, pošto je Formula E (bless her) preuzela ulogu nosioca razvoja elektrike (još Jaguar sledeće godine kreće za FE closed-wheel support seriju), moglo bi da bude fantastično. Na sastancima na tu temu su učestvovali i Porše, Volksvagen, pored ovih aktuelnih.

 

 

 

Ako ciljaš na to što Ferrari dodeljuje vozačima ko će da bude 1, a ko 2, jeste lepše da ih puste da se trkaju, ali da se ne lažemo, vozači koji su prošli kroz Ferrari nisu bili omladinci koji treba da se dokazuju, nego se tu već znalo ko je ko, namerno su i uzimali za nijansu slabijeg za tu poziciju, niko normalan ne bi boljeg stavio da bude no.2. Barrichelo je imao i posle Ferrarija šampionski Brawn pa nije nadigrao Buttona, Massa 2007. nije nadigrao Raikkonena, za kog mi je sada žao što je no. 2 ali realno ipak je kiksara u odnosu na Vettela, iako često i nema sreće... Massa jeste bio bolji 2008. i žao mi što ne uze titulu, al' eto, uzeo tvoj crnja :P

 

 

Btw, misliš da to što je Bottas malo slabiji poslednjih par trka ima veze samo s njim i time da, kako je izjavio ''trenutno njegov stil vožnje ne odgovara bolidu'', ili ga je Mercedes možda malko pritegao da ne zakomplikuje Hamiltonu preotimanje vođstva od Vettela?

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma neee, nisam mislio na te tehničke stvarčice, kao ni na vozača br.1 i 2 toga uvek bilo (a pogotovo kod crvenih :bigblue: , setimo se Irvajna, Barikela, Mase..), već na samu dominaciju mečki prethodnih par godina, kao i na činjenicu da im ferari konačno parira (na nekim stazama bili čak i mnogo bolji), a opet ne uspevaju da iskoriste to kako bi trebalo. Pa evo i red bul sad izdominiro u odnosu na mece, nisu mogle da im prismrde, a i ferari bi ih oduvao svakako..

 

Ovo poredjenje Hamija i Šumija malo bzvze, uz svo poštovanje prema švabi, mislim da je ipak on odvozao svoje i pre tragične nezgode sa skijanja, eventualno bi uzeo koju pobedu, al teško da bi mogao da se bori za titulu sa mladjim kolegama, ali to naravno nikada nećemo saznati, samo moje skromno mišljenje (al eto pogledaj primer Raikonena i ostalih starijih vozača u odnosu na mladje, ludje, snage, željne pobeda)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Human:

Necemo znati, ali kazem, bio je 2012. bolji od mladjeg i zeljnijeg Rosberga, konacno se navikao na sve stvari koje su promenjene, a mecka jos nije bila na nivou za titule...

 

I Prost je otpevao svoje pa uzeo jos jednu titulu 7-8 god kasnije, Lauda, itd, ima majstora koji mogu to :D

 

Kimija realno boli k ipak xD

 

A za ostale ti ne stoji poredjenje, Hamilton, Vettel i Alonso su u vrhunskoj formi i danas a tu su preko 10 god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovao sam ti na reč (stvarno ne pamtim), al kad si tolko navalio da je bio bolji, pa reko da proverim, koliko to zaboga.. izgleda da si malo omanuo, evo kako bilo 2012-e

 

image.jpg

 

Godinu dana ranije Rozberg takodje bolji, ali neznatno, tako da ova tvoja teorija pada u vodu, i dalje tvrdim da nesrećni slučaj nije imao preveliki značaj u tom smislu da bi Šumi (svakako jedan od najboljih vozača ikada) imao velike šanse za osvajanje titule. Ne kažem da je bila nemoguća misija, ali razlika je biti vozač F1 u 20-im i 40-im godinama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam poredjenje u nekom clanku, eliminisali su odustajanja zbog tehnickih problema kod obojice ili tako nesto, cu okacim kad nadjem. Ili su gledali napredak tokom godine, jebem li ga, potrazicu tekst :D

 

 

https://www.google.rs/amp/s/amp.reddit.com/r/formula1/comments/27cnul/schumachers_2012_campaign_an_excellent_final/

Ovakoe nesto bilo, malo interpetacija podataka kroz Schumi naocare :D

 

Ali mislim da mu je 2012. bila najbolja sezona od te 3 sto se tice performansi, iako je 2011. bio najblize Rosbergu po poenima (-13)

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kod te 2012-te najviše upada u oči činjenica da je Meklaren po performansama bio vrlo blizu tada nedodirljivom Red bulu, a opet na kraju sezone poprilično lošije rangirana oba Mcl vozača. Hami tada imao četiri pobede (sedam podijuma ukupno!), ali i čak pet odustajanja, tako da je bilo, ono, ili pobeda, ili totalna katastrofa, Baton imao ukupno pet podijuma i dva odustajanja, a to je Mcl-u bila poslednja dobra sezona, onda kreće ponor..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, nije skroz nedodirljiv bio, Alonsu izmace titula za 3 boda :D

Ta je jos i dobra sezona bila, kakve su bile jedna pre i jedna posle :D

 

Jbg, dok je Mercedes bio koncentrisan na McLaren to je bilo to, kako su krenuli samostalno, pocese McLarenu da zavrcu slavinu malo po malo...

Islo je ka tome da menjaju snabdevaca motorima, kockali se s Hondom i kita.

Red Bull sad prolazi kroz slican period jer se Reno vratio kao full factory ekipa, samo RB ima Torro Rosso kao tampon zonu, em da isproba Hondu, em da joj pruzi prostor da se razviju malo pre nego sto budu na nivou da eventualno snabdevaju Red Bull, tako da je simpatican potez saradnja izmedju TR i Honde, samo da Hondi ne propadne minuli rad kad se promene pravila 2012. pa da bude ajd Jovo nanovo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes bilo gusto te sezone, kako i treba, bukvalno se u zadnjoj trci odlučivao šampion (i to u milibodovima), a ferari i meklaren nikad bliži bikonjama. Ipak malo čudno da je Masa bio tako kriminalno loš u odnosu na Alonsa, msm jeste španac neuporedivo bolji (možda i najbolji v.s.v-a), ali jedno drugo i treće mesto za celu sezonu je koma čak i za njega, pogotovo ako se uzme da se koju godinu ranije klao sa Hamijem za titulu! Takodje ni Veber se nije nešto proslavio, al reko bi čovek da mu više dokurčilo da bude večito drugi, pa ga vrv bolo racku da se i tolko potrudi :mhihi:

 

Mogla bi i ova godina da bude neizvesna kao ta, ipak su ferari i red bul trenutno jako blizu mecama, biće opakog klanja na poslednjih pet utrka, sigurno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi bilo lose, ako Red Bull nastave da se mesaju sa Fer i Merc, to bi onda znacilo i da ce McLaren da bude jak sledece sezone, the more, the merrier :D

Samo mi nesto smrdi da i McLaren i Red Bull umeju da naprave bolju sasiju od Renoa, te da ce R da se bije sa Force Indiom dogodine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...