Jump to content

Formula 1


kuruz

Recommended Posts

'nakaza' xD

 

Da bre, problem zaboga što se Kvyat 'ispalio kao torpedo', iznenadio se kad ga je video pa je morao da cimne volan ulevo. Pa čim je mogao da dođe dotle, znači da je ostavio s unutrašnje strane prostora da prođe ceo autić, puši kurac, žališ se celu trku preko radija, triput pred podijum i na podijumu. Na onom delu konferencije kad sede sam isključio tv da ga ne slušam četvrti put, mada je tad već malo smanjio doživljaj, što reče kolega Srđan.

 

 

Nekako mi je bolesna atmosfera u Ferariju, kao psihijatrijski pacijenti na lekovima, pa radosni. Jebote stigli ste P2, a skakućete kao vilenjaci i trčkarate ka podijumu da proslavite, dok ovaj kuka što ga prestigli, zona sumraka.

 

U redu je kad Fors Indija slavi podijume, Ferrari treba da slavi pobede.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Red Bull (Rikardo) u Rusiji na nezvaničnim treninzima isprobavao aeroscreen

 

f1-russian-gp-2016-daniel-ricciardo-red-bull.jpg

 

XPB_804594_HiRes.jpg

 

Bio je oko 5-6 mesta sa sekundom i po' zaostatka od Mercedesa, odprilike koliko i bez ovog dodatka, mada iskreno nisam siguran da li je najbolje vreme postigao sa ili bez ovoga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da, samo što Kimiju malo fali koncentracije i muda, nikako da izađe onaj stari iz njega. Onaj što drži rekord staze de Catalunya.

 

Ja bacio singlić na Verstappena na podijumu, nisam se baš nadao da će da pobedi, genijalno :D

 

Vettel isto, negde usput mu ostalo to malo muda što je imao kao klinac, kod njega je to izgleda deo sazrevanja. Kao, zajebala ga strategija, a kad je imao šansu nije ni pokušao da ga napadne Maxa, nego čekao pit stopove.

 

Navija se za maloga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hami legenda,

 

Trka -1

Poeni u odnosu na rivala +0

 

However, Rosberg had switched into the wrong engine setting which reduced his speed and while attempting to block the pair collided with Hamilton spinning on to the grass before collecting his team-mate at the entry to the corner.

 

Jebem ti ja to trkanje :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiva trka za promenu, čak i meni prijalo da gledam kako se trkaju bikonje i ferarijevci, Maxu svaka jebena čast, mali nevidjeno vozi, ima izuzetnu kontrolu, nadmudrio je daleko iskusnije od sebe, njegovo vreme definitivno dolazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Haha, ja nisam prepoznao dečka, rekli mi komentatori da je to on... Baš su se ispozdravili srdačno, a ništa čudno, nije tajna da Hamilton voli da se bavi muzikom u slobodno vreme :haha:

Ne druži se više sa Pharellom Williamsom, prešao je na Džastina...

 

A kad priča na podijumu, zaboljele me džigerice, kao kod Opre da je došao, pouka dana - ''Never give up.''

Poslednjih 20 intervjua su mu patetična filozofska proseravanja.

 

Btw, ako je nekom promaklo, da, Rosberg je poslušao team order i pustio konkurenta za titulu napred. Pičketina. Trebalo je da puste to na radiu lepo da čujemo. :D

 

 

Popizdeh za Ricciarda, mada i on mnogo kuka i sere po ekipi, ne bih rekao da će to da mu pomogne za nadalje. Izgleda da misli da neće ni imati šanse za pobedu do kraja sezone pa ga boli kurac :D

 

 

 

 

Horner explaines, takes blame...

takes blame moj kurac.

 

I'm not making excuses because there are none, obviously the tightness of the garages here it's very tight to have extreme wets, intermediates and three different types of slicks for both cars in the garage at one time. But as I say, it's a communication error that has happened at short notice, with 30 seconds notice, that on a normal working day would have been no issue at all.

 

''Ne bih da se pravdam ali evo vam još malo pravdanja za kraj, poz''

 

 

Debili, šteta što zasraše, bila je dobra trka, lepo ih je drao Max pre nego što se spucao, barem da se skrljao dok je obilazio, nego ga on na uzbrdici izgubi sam samcijat, i veoma je napeta bila borba između Ricciarda i Hamiltona dok nisu skenjali pit stop. Nadao sam se da će da mu prsne ultrasoft guma pa da se razlepi po stazi da se zadovolji kosmička pravda, ali patka.

 

Vetel pička, želim mu sve najgore u daljim poduhvatima :haha:

 

Navija se za Maxa i Ricciarda, a valjda će Red Bull ekipa da se uozbilji, dobro im je radio engine upgrade koji je u Monaku imao Ricciardo, a Max ne, valjda hteli da mu se oduže za Barselonu, jebaše mu majku :haha:

Od Kanade obojica dobijaju apgrejd!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Super su se našli. xD

 

 

Nego, možda prva trka da mi nije žao što je 'Hami' pobedio. Oprao ih je za sve pare, još se Vettel dvaput ispalio pred kraj, a nadoknađivao samo po 0.1 na 15 krugova svežijim gumama. Dominacija čista.

 

Guranje sa Rosbergom ne znam više kako da protumačim, nadam se da Rosberg neće da odstupi, jeste tunjav al' je malo oštriji ove sezone, pa sledeći put nek izgura on Hamija :D

Mada bi mu za psihičko zdravlje možda više godilo da jedan vikend kaže (ako opet bude 2. u Q) ''ok, sad ću da budem drugi'', da se malo vrati u kolosek, pa posle nek se gura opet, izgubi 45 poena prednosti za dve trke siroma'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rosberg ima manje pobedničkog mentaliteta od bar 10 aktuelnih vozača :) Fale mu muda za titulu i to je to.

Crnja pobedio na rizik, nema šta, ludaci išli na jedno menjanje guma i to im se isplatilo.

Ferarijeva taktika nije bila pogrešna toliko, koliko je zapravo Mercedes rizikovao jbg.

A Fetel koji tri puta pravi grešku na istoj krivini ... to nema potrebe da se komentariše.

Max opet vozio svoju trku, ovaj put bar uspeo da završi jbg :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja baš mislim da je obrnuto, da je više Ferarijeva taktika bila pogrešna nego što je njihova bila rizik. To mislim zbog toga što je prvo Hamilton u Monte Karlu vozio 40 krugova na ultrasoft - ajd, MC je specifičan, međutim i na početku trke u Kanadi je vozio 30ak krugova na ultrasoft, tu su u Ferariju već skontali da su se zajebali, očekivali su ranije da ode na zamenu. Posle je bilo priželjkivanje da će Vettel brže da nadoknađuje na svežijim gumama, međutim Hamilton ga je oprao.

 

To dokazuje i primer Williamsa koji je sa Bottasom primenio istu taktiku kao Hamilton i prejebao komplet Ver-Ros-Rai-Ric.

 

Veoma je interesantna bila situacija na početku kad je Max dobio poruku da ne usporava Ricciarda, kako su mu pažljivo upakovali pitanje, ili da podigne tempo ili da ga propusti, a da ga mu ne kažu eksplicitno, jer verovatno nisu bili sigurni šta će da odgovori, mada sigurno treba malo više petlje da kaže Red Bullu da neće da propusti kolegu nego što je trebalo za Torro Rosso :)

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Stvarno užas šta se dešava sa Yamahama u poslednje vreme, ali su same utrke uber zanimljive, mora se priznati!

 

Što se Maxa tiče, jedino ako potpiše za Mece, inače mali vozi besno, mada već razvijam blagi hate kad je on u pitanju, slično kao za Markeza :mhihi:

 

Ima šta da se kaže o Rosijevim pehovima, al' ne znam da l' da razglabam, teško mi xD

Jasno je sve manje-više, u Assenu preterao, na Sachsenringu ponovio grešku iz San Marina prošle godine kad nije poslušao komandu za box. Jebiga, sujeveran je, nema vremena pri zameni motora da odradi ritual izvlačenja gaća iz dupeta kad izlazi iz garaže i to ga muči, uvek je sporiji na tom drugom motoru. Po suvom može da odere, po kiši isto, ali ako je između pa se menjaju motori, piši propalo. Ne vidim da će Markez dvaput da padne. Jes da sam ga zamrzeo na kraju prošle sezone ali mi malo previše da priželjkujem da padne jednom, ali vredno, pa da pauzira par trka :D

 

 

Max može u RB da uzme titulu, Red Bull ove godine ima fenomenalnu šasiju, to se vidi po tome kako sa slabijim Reno motorom pišaju po Ferrariju na stazama gde je bitno mehaničko prijanjanje, Ferrari je imao aerodinamičku prednost na stazama sa dugim brzim krivinama, kao Monza npr, mada nisam siguran da će ove godine i tamo da budu jači od RB, imaju problema i sa aerodinamikom, ne znam jesi primetio da menjaju podešavanja prednjeg krila kad prelaze na tvrđe gume, Kimi je gubio vreme u pit stopu na to sranje na poslednjoj trci, ne znam jesi primetio, a i Vettel je zanovetao o tome na treninzima.

 

Plus se sledeće godine menjaju pravila, biće šire gume, bolje mehaničko prijanjanje, više preticanja Max da ih teroriše, Adrian Newey je više umešan u dizajn nego ranijih godina, a posebno se angažovao oko toga za sledeću sezonu, Reno je zadivljujuće brzo napredovao sa motorom koji je bio dosta loš na početku sezone, itd, sve ukazuje da bi sledeće sezone mogli da eskplodiraju. Biće opasna borba sa Mercedesom, bar se nadam. Čak i kad bi RB bio dominantan, opet će borba Verstappen - Ricciardo da bude uzbudljivija nego Hamilton - Rosberg.

 

Od Ferrarija nema ništa dok malo ne promene rukovodeće, čuo sam da pregovaraju sa Rossom Brawnom, i mislim da je to jedino što može da im pomogne, još im je sad James Allison prinudno otišao, ne obećava situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad pročitah ovo, ne znam jesi primetio koliko sam puta napisao 'ne znam jesi primetio' :haha:

 

Odigrao bih Maxa za titulu sledeće sezone, možda turim i neke lepše pare. Javite ako čujete da ima negde, nisam nigde našao, prerano je izgleda. :haha:

 

Al' voleo bih to da uradim pre nego što na zimskim testiranjima (recimo) postane očigledno da je RB autić frontrunner.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio jesam... :mhihi:

 

Elem, zaista ogroman napredak Red Bull-a, nadam se da će na tome stati :bigblue: , Ferrari stagnira + očajna strategija = 3 mesto, meni samo žao što je i Williams u još većem kurcu, čak i na stazama gde bi mogli imati bolje rezultate (one brze, sa dugim pravcima), kao što je ova u Hokenhajmu oni nikad gori, bukvalno ih šiša Force India, pa čak i McLaren, a zna se da su na prvih nekoliko trka bili više konkurencija Ferrariju nego RB-u i pomenutim timovima, kojima je očigledno trebalo neko vreme da poboljšaju bolide, a povrh svega ima još čak devet trka, dakle druga polovina tek što je počela!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, prošle godine se Williams nešto koprcao kao treći. Povedoše malo trku u Silverstonu i patka od tad, ove godine su najbolji u pit stopovima, da se nadoknadi bruka za stavljanje Bottasu tri iste i jedne različite gume :D

Jedino što kod njih vredi nešto su ti pit stopovi i Mercedesov motor xD

Hockenheim baš i nema duge pravce, al' eto ima tu dugačku 'paraboliku' gde Ferrari aerodinamika nije došla do izražaja :D

 

Što ti smeta snažni Red Bull?

Pa bolje valjda da ima konkurencije za vrh nego da Mercedes dere, a RB najviše obećava trenutno svakako.

 

Može vrlo lako da se desi da sledeće godine i McLaren zaskoči Ferrari, valjda će Honda da napravi konačno taj motor.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ništa od Ross-a u Ferariju, bar on tako kaže. Voleo bih naravno, ali mislim da na žalost neće biti ništa. Možda mu i Mercedes baci neku kintu da ne ide :D

A za RB i Maxa ja sam prosto oduševljen. Dečko je već sada pokazao da ima muda i talent i da, svakako preteruje u nekim situacijama, ali jbg, realno svi su nekome išli na kurac za šta god, niko nije savršen. I jako mi se mnogo sviđa taj zdrav odnos u RBu između Rićarda i Maxa, prilično timski. Ja samo mogu da se nadam da će da izmisle neko čudo posle pauze i da do jaja unaprede bolide, ne da bi se umešali u borbu za titulu, to je svakako već izgubljeno, već da bi imali dobar osnov za sledeću sezonu gde mogu da budu ozbiljniji od Ferarija i ostalih ekipa samo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...